South Park

Ειδα και το Coon 2 σημερα και δεν μου αρεσε. Τιποτα το ιδιαιτερο, εκτος απο 2-3 σημεια. Αναμενουμε το επομενο που λογικα θα ειναι η συνεχεια.

Ενταξει τι να λεμε τωρα, λιωσιμο :lol3::lol3: Κορυφαιο σκηνικο.

Εντάξει, θεωρώντας ως δεδομένο οτι το χιούμορ ήταν για άλλη μια φορά έτσι κι έτσι και ότι τα παλιά ήταν καλύτερα, μπλα, μπλα…

…το διασκέδασα το τελευταίο. Ειδικά προς το τέλος, σε καναδυο σκηνές

[SPOILER]τα goth kids, πέθανα όμως ε!!! Και το τραγουδάκι του Κθούλου, πλάκα είχε. (edit: και έλεγα κάποιο ανιμε μου θυμίζει το όλο σκηνικό… ήταν όντως παρωδία, του My Neighboor Totoro του Miyazaki!) Και φυσικά χάρηκα που ο Mysterion ήταν

[SPOILER]ο Kenny ρε γμτ! Και ακούσαμε μετά απο τόσα χρόνια την ατάκα “oh my god they killed kenny”, “you bastards!”. Συγκίνηση. [/SPOILER][/SPOILER]

εδιτ. Ρε είχε αρκετά αστειάκια τελικά. Πχ οι τρεις βοηθοί του Captain Hindsight, shoulda, woulda, coulda.

Χαχαχα:

[SPOILER]

[/SPOILER]

Αποτι φαινεται θα υπαρξει και συνεχεια

Το South Park είναι σαν άλογο αγώνων που έσπασε το πόδι του.

Εντάξει μωρέ, πλέον δεν έχει και τόση σημασία. Το South Park εξάλλου, όπως δείχνουν τα πράγματα, πλησιάζει στο τέλος του. Η επόμενη θα είναι και η τελευταία season.

Δυο άνθρωποι τόσα χρόνια γράφουν όλα τα σενάρια, κάποια στιγμή θα ξέμεναν απο την έμπνευση που είχαν στην αρχή. Λογικό είναι. Η 14 είναι μάλλον η χειρότερη season (αν και η 12 δε πάει πίσω), ακόμα και εδώ όμως υπήρχαν επεισόδια και στιγμές που διασκέδασα. Για κάθε μούφα επεισόδιο ερχόταν ένα άλλο που το έβρισκα καλούλι, επομένως cool…

σοβαρά μιλάς?? 8O πού το διάβασες???:-s

Το συμβόλαιο των Matt & Trey είναι για μια ακόμα season. Και πραγματικά, δε νομίζω πως θα δώσουν οι ίδιοι συνέχεια στη σειρά μετά απ’ αυτό… (αν και εντάξει, υποθέσεις κάνω, μπορεί να πέσω κι έξω).

ααα νταξει…γιατί προς στιγμη αγχώθηκα ότι είπαν κατι και το έχασα…
μην τα λέτε έτσι και γίνουμε καρδιακοί…:stuck_out_tongue:
ντάξει οτι έχει πέσει έχει πέσει η σειρά και κυρίως ο cartman…:frowning:
αλλά πού και πού γελάω αρκετά (βλέπε insheeption…:lol:)

Απ’ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχουν αρκετοί μπασκετικοί φαν του south park… Η σκηνή “what should I do” μπαίνει εύκολα στις πλέον αγαπημένες μου…

[SPOILER]
Παρωδία της τελευταίας διαφήμισης του Lebron είναι http://www.youtube.com/watch?v=cdtejCR413c[/SPOILER]

Xaxax μολις ειδα του Μυστεριον ! Ειχε τις στιγμες του ! κ γουσταρω το Λαβκραφτικο

Το South Park, μετά την 12η season(ίσως και από την 11η), πιστεύω ότι το βλέπουν όλοι μόνο και μόνο για να λένε ότι το είδαν…Λάθος τους που το συνέχισαν μετά την 10 season, κορεσμός. Τίποτα ουσιαστικό ή σε διάρκεια. Μόνο σποραδικά καλά προς μέτρια επεισόδια.

Εμένα πάλι (που δεν ήξερα οτι πρόκειται για παρωδία) αυτή η σκηνή μου φάνηκε με διαφορά η πιο άκυρη και ηλίθια του επεισοδίου…

Τελικά αυτό είναι το θέμα. Το SP εξακολουθεί να αρέσει σε κόσμο. Είναι λίγο μύθος να λέμε οτι “είναι χάλια πλέον” κλπ, να προτάσσουμε αξιολογικές αντικειμενικές κρίσεις δλδ (ναι, αυτό :P), για κάτι το οποίο (το χιούμορ) είναι εντελώς υποκειμενικό. Υπάρχει κόσμος σε ξένα φόρουμ που θεωρεί τις τελευταίες seasons απο τις καλύτερες της σειράς.

Η κύρια διαφορά όμως σε σχέση με παλιά ήταν οτι το χιούμορ τότε ήταν περισσότερο καθολικό και γενικευμένο (και πρωτότυπο), ενώ τώρα στηρίζεται περισσότερο στην παρωδία και την σάτιρα συγκεκριμένων καταστάσεων (πχ μια διαφήμιση, ένας celebrity κλπ). Μοιραίως λοιπόν δεν είναι για όλους. (και την όλη συζήτηση περί παρακμής την έχω δει και στα ξένα αυτά φόρουμ, δε γίνεται μόνο εδώ)

ΥΓ - Μ’ αρέσει να κάνω αναλύσεις για το sp ρε γμτ. :stuck_out_tongue:

ναι…θα το πω…το τελευταιο μ’αρεσε πιο πολυ απο insheeption!!!γελασα πολυ περισσοτερο

[SPOILER]ειδικα με κ(ου)τουλου και καρτμαν στην κοιλιτσα…ασχετο αλλα…δεν το λενε υπεροχα?κ(ου)τουλου…:lol::lol:[/SPOILER]

Ρε το τραγούδι είναι θείλα σκέτη, τι να λέμε.

Παχ, πάρε δες εδώ και νιώσε.

[U][B]Totoro original song [/B][/U]

[U][B]South Park Parody[/B][/U]

(στο δεύτερο ο τίτλος είναι “the call of totoro” και δεν έχει καταλάβει ο κόσμος όλος πως πρόκειται για την παρωδία του south park! :lol:)

Εγω εκει ηθελα να το κλεισω, απλα :stuck_out_tongue:

Ντάξει χθες είδα το Chinpokomon πρώτη φορά. ΘΕ-Ι-ΛΑ. Η φάση που πάει ο πωλητής στους γιαπωνέζους να τους κάνει παράπονα δεν υπάρχει!

But you American, so big, so big penis!

Ειδα χτες το Mysterion Rises και μου αρεσε περισσοτερο απο το προηγουμενο.

[SPOILER] Εριξα γελιο στην σκηνη που ο Cartman χαιδευει τον Κθουλου στην κοιλια και γουσταρα με τον Mysterion. Μου φανηκε εξυπνο που μετα απο τοσες σεζον ασχοληθηκαν με το τι γινεται και ενω ο Kenny πεθαινε, στο επομενο επεισοδιο ξαναζουσε κανονικα. Πολυ γαματο σαν σκεψη να ασχοληθουν με αυτο τωρα. Αντε να δουμε και την συνεχεια…[/SPOILER]

Ψιλογελασα στο σημερινο.

Μενει αλλο 1, και παει και η 14η…

Δύο-τρεις στιγμές είχε το σημερινό που άξιζαν. Ο Καρτμαν να τραγουδάει George Michael, η αντίδραση του όταν ο Κθούλου εξαφάνισε τους φίλους του, και η αναφορά (στο κόμικ) στους Sea-men. :stuck_out_tongue:

Κατα τ’ άλλα, συμπαθές, απλά, το βρήκα υποδεέστερο του προηγούμενου. Λιγότερες καλές ιδέες σήμερα. Ήταν πάντως ωραίο να βλέπεις τον Κέννυ σε πρωταγωνιστικό (επιτέλους) ρόλο και τα goth kids (όπως πάντα…).

Τελειώνει και η 14 λοιπόν, μια μέτρια σήζον με ορισμένες καλές στιγμές εδώ κι εκεί (για μένα). Ας ελπίσουμε σε ένα καλό φινάλε.

Σαν σουμα, κοιλιτσα στην 13 κ 14 σεζον.

Η 15η ειναι η τελευταια που θα μπορω να τους δικαιολογησω.Με το ζορι κιολας.

Μετα καλυτερα να αποσυρθουν…