South Park

οχι που δεν θα δουλευαν τον Justin Bieber :stuck_out_tongue:

γέλασα δυνατά…:lol3::yes:

καλη κινηση η επαναφορα του The Coon, γιατι ήταν μια απο τις ελαχιστες καλες συλληψεις των τελευταιων σιζονς.

επισης, η φαση με τον κθουλου μου θυμισε, λογω ακυροτητας, τον παλιο καλο καιρο

Χειροτερο απο το προηγουμενο, αλλα ειχε καποια καλα σκηνικα… Πολυ γελιο με Justin Bieber, Cartman με Κθουλου, ναζακια κτλ και με Mindberry Crunch αλα Superman. Καλα την πηγαν την ιστορια γενικα, μου αρεσε και το τελος με Kenny…

Κανένας δεν γούσταρε δηλαδή την LeBron James technique? Μου θύμισε επεισόδια κραξίματος σε Μπάρμπαρα και γούσταρα τρελά. Πάντως η όλη φάση μου θύμισε γενικότερα μέταλ μπάντες που “επιστρέφουν” στις ρίζες τους επειδή ελάχιστοι γουστάρουν την καινούργια κατεύθυνση τους…

Ντάξει, γάμησε στεγνά ολόκληρη η τετραλογία.

Θα ήθελα να πω σε όλους τους h8ers… I’m sorry. I’m deeply deeply sorry.

soooory

Τα αναψοκοκκινισμενα κωλομερια ειναι ολα τα λεφτα… Γενικα το σκηνικο με τον Tony Hayward μου αρεσε πολυ. Πολυ ξεφτιλα τον παρουσιασαν, παρτε και αληθινη του φωτο, ειναι οπως τον φανταζομουν

Ευχαριστο το σημερινο.

καλο το σημερινο:lol:

[SPOILER]τα σπαγανε οι σκηνες με το βαρακι!!!χααχχααχχαχα[/SPOILER]

Εντάξει, τα σπασε το σημερινό και δε δέχομαι κουβέντα. Οι σκηνές με το βαράκι… χχαχαχαχα, εντάξει.

[SPOILER]ρε εκεί που το… εξασκεί ενώ νυστάζει η ίδια, στο κρεββάτι, και κείνο “τελειώνει”, πετάει τα υγρά απο μπροστά και ανοίγει και απο [B]πίσω[/B] μια τρυπούλα και βγαίνουν… σοκολατάκια, ή κάτι τέτοιο. #-o:lol:[/SPOILER]

Καλύτερο δυνατό κλείσιμο για τη χρονιά. Μλκ Λουπιν, δες το.

ΥΓ - Τελικά τα επεισόδια με τον Ράντυ αποδεικνύονται απο τα καλύτερα των τελευταίων σήζονς.

Υπερθεϊκό το τελευταίο επεισόδιο… Εξαιρετικό τέλος σε μια σεζόν που δεν ήταν και η καλύτερη τους…

Ειδικά το βαράκι τα έσπασε… Όταν δε έβγαλε και ρέστα για ταξί από κάτω έπεσα στα γόνατα από τα γέλια.:lol:

Ελπίζω η 15η (και τελευταία όπως είπαν) σεζόν να μην μας απογοητεύσει…

Τελευταια σεζον λογω συμβολαιου.Ελπιζω να συνεχισουν σε αλλη εταιρια, και να κανουν αυτο που θελουν, και οχι να ικανοποιησουν τα νουμερα…

Ξέρεις κάτι? Αυτό που θέλουν κάνουν, πιστεύω.

Απλά αυτό που θέλουν τώρα δεν είναι ίδιο με εκείνο που ήθελαν 15 χρόνια πριν. :stuck_out_tongue:

Εγω πιστευω οτι εχει πεσει γραμμη να ικανοποιουν ενα target group, δλδ το αμερικανικο κυριως.

Ψιλά για το ταξί βγαίνουν #-o έκανες τη δουλεία σου άντε γειά δλδ:lol:.

Ψιτ, που’στε; Τσεκάρετε εδώ http://www.youtube.com/watch?v=xbsSeVr5NSI

Ειδα και εγω το τελευταιο επεισοδιο και οντως ηταν πολυ καλο.

[SPOILER] Ολα τα λεφτα οι σκηνες με το Shake Weight βαρακι. Πολυ γελιο. Και ενταξει ο Randy ειναι κορυφη κι συνηθως τα επεισοδια με αυτον πρωταγωνιστη τα σπανε… ‘‘Oh yeah? That is hot, Fuck yeah…’’ και να τον παιζει με την εκπομπη μαγειρικης, τι να πω? Πατωμα…[/SPOILER]

ω!!..τωρα που μου περασε ενας φιλος μου κατι καμμενιες στο pc καταλαβα οτι το επεισοδιο με τον kenny που εθιζεται στα ουρα τσι γατας ηταν απο δω

sto 1.03 εχει και featuring the music of…!!πω πωωωω επος θα ειναι!!!

Επιτέλους τελείωσα, είδα όλα τα επεισόδια … Λοιπόν για να είμαι ειλικρινής, δεν καταλαβαίνω από ποια άποψη είναι χειρότερες οι τωρινές σεζόν απ’τις παλιές. Όπως και οι πρώτες σεζόν είχαν μερικά αδιάφορα επεισόδια, έτσι έχουν και οι πιο πρόσφατες. Απ’την άλλη, οι φωνές πλέον είναι λιγότερο αστείες και το χιούμορ στηρίζεται περισσότερο στο “άκυρο” (π.χ. στο Whale Whores με τη φωτογραφία που’χαν οι Ιάπωνες) στοιχείο και στις παρωδίες διασημοτήτων.

Αλλά και πάλι, η σειρά εξακολουθεί να γαμάει, απλά με διαφορετικό τρόπο. Τώρα αν δεν πιάνει τα αστεία αυτός που τη βλέπει λόγω διαφορετικού πολιτισμικού υποβάθρου ή επειδή δεν κατέχει τη γλώσσα στο απαιτούμενο επίπεδο (σημείωση, θεωρώ ότι είναι δύσκολη στην παρακολούθηση από κάποιον που δεν καταλαβαίνει / μιλάει την αγγλική σε πολύ υψηλό επίπεδο, και λόγω της ταχύτητας στην οποία εκτυλίσσονται οι διάλογοι μερικές φορές και λόγω ιδιωματισμών … καλά για υπότιτλους δε μιλάω καν, είναι αυτονόητο νομίζω ότι βλέποντας South Park με υπότιτλους καταλήγεις να βλέπεις κάτι άλλο), αυτό είναι δικό του πρόβλημα.

Τέλος πάντων, ιδού μία λίστα με τα 15 αγαπημένα μου επεισόδια (αυτά που θα έβαζα σε μία “ιδανική” σεζόν δηλαδή):

[B]Chinpokomon
Mr. Hankey The Christmas Poo
Scott Tenorman Must Die
Weight Gain 4000
The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers
Casa Bonita
More Crap
Good Times With Weapons
Medicinal Fried Chicken
The Losing Edge
Major Boobage
Night of the Living Homeless
The Ring
Die Hippie, Die
Butters’ Bottom Bitch[/B]

M’kay?

Οι Parker & Stone είναι πολύ ταλαντούχο δίδυμο και πιστεύω ότι θα ήταν ό,τι καλύτερο για το ίδιο το South Park να το λήξουν φέτος. Δεν μπορώ να θεωρήσω κάποια σεζόν ως τώρα πραγματικά κακή ή μέτρια, σίγουρα υπάρχουν αυξομειώσεις στο προσφερόμενο γέλιο αλλά πάντα όλες οι σεζόν έχουν μερικά φοβερά επεισόδια.

Και για να μην ξεχνιόμαστε, το Family G[B]a[/B]y τον μπαίρνει :stuck_out_tongue: