Καλυτερη southern metal μπαντα

ποια μπαντα απο τις νοτιες πολιτειες της αμερικης σας αρεσει περισσοτερο(ανεξαρτητως ειδους, αν και ο ηχος τους λιγο πολυ εχει χαρακτηριστικα στοιχεια)? καμμενο τοπικ αλλα εχω ενα μικρο κολληματακι με τις νοτιες πολιτειες και ακομα περισσοτερο με τον ηχος των περισσοτερων “νοτιων” συγκροτηματων :smiley:
εγω με δυκολια ψηφιζω down…

Black Crowes 8)

Molly Hatchet :smiley:

Οι θεοι Pantera με διαφορα!!!

Mεταξύ COF και Εxhorder ψήφισα τους πρώτους λόγω ιστορίας, αλλά νιώθω τύψεις που είχα την ευκαιρία να ψηφίσω και τους Exhorder και δεν την εκμεταλλεύτηκα.

μολονοτι δεν τρελαινομαι για αυτον τον “νοτιο” ηχο λεω Pantera
τελευταια πορωνω και Down πολυ ασχημα
γι αυτο οπως παντα αν δεν ειμαι βεβαιος για κατι δεν θα ψηφισω

που ειναι οι Lynyrd Skynyrd??

βασικά περισσότερο είναι γεωγραφικός ο προσανατολισμός του thread. Άκου Exhorder και θα ξεχάσεις και Pantera κλπ!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2183

Όπως βλέπεις από αρκετές απαντήσεις που έχεις ήδη πάρει για μπάντες που δεν είναι ανάμεσα στις επιλογές που έδωσες, ο περισσότερος κόσμος όταν μιλάει για Southern μπάντες σκέφτεται το Southern Rock όπως το έμαθε από τις μπάντες που αναφέρονται, τους τεράστιους Allman Brothers και τα δαιδαλώδη παρακλάδια τους που αποτελούν την λeγόμενη “οικογένεια” και πολλούς άλλους.
Σωστότερος τίτλος για το thread θα ήταν “Southern metal μπάντα”. Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να αφαιρεθούν από τις επιλογές οι BLS (αφού το κριτήριο σου είναι η γεωγραφική προέλευση) γιατί δεν είναι νότιοι. :wink:

Pantera… Δεν γινοτανε να ψηφισω οτιδηποτε αλλο…

COC!!!

Δεν γίνεται να ψηφίσω τίποτ’ άλλο πέρα από Pantera.

πολύ ακολουθούν οι Down

Φυσικα Pantera! Ακομα κλαιω για τον Dime…

Προσωπικά μένω άφωνος με το πάθος του The Great Southern Trendkill. Από μόνο του αρκεί για να ψηφίσω Pantera.

Down ο τελευταίος έχει και Pandera και το πάθος τους και τα σκατά που τους έτυχαν με τον τυφώνα καιο την ανεκδιήγητη κυβέρνησή τους, και όλα αυτά με metal μαγκιά καΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΙΚΕΣΙΑ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ.
Σαν να πίνεις σάουθερν κόμφορτ από το μπουκάλι μονορούφι:p

τα λογια ειναι περιττα γι αυτο το ΕΠΟΣ

pantera

Black Label Society. O Zakk Wylde με τόσες μπύρες βγάζει πολύ βλαχιά! :smiley:

albatross…fly on…

Ειμαι αναμεσα σε down και alabama thunderpussy. Και οι 2 μ’ αρεσουν το ιδιο. Αlabama thunderpussy ακουω περισσοτερο καιρο αλλα οι down με κερδισαν με την μια. Down λοιπον!