Καλυτερη southern metal μπαντα

Inner war για Pantera ή Down. Ποιός θα βγει νικητής;

Ποιους Pentagram εννοείς στο poll σου; :-k γιατί κάτι δε μου πάει καλά…

Δεος.

On topic, για σαουθερν μπουτζι καταστασεις πρωτα Skynyrd (η Φλοριντα πιανεται μεσα;) μετα Down

εγω παλι με το φτωχο μου το μυαλο λεω "μηπως οι allman brothers?"λεμε τωρα.αλλα παλι μπορει να κανω λαθος και να ειναι οι pantera.τι να πεις?

τώρα άν σου πω ότι κι εγώ με το πλούσιο :smiley: το ίδιο πιστεύω τι θα πεις???
εδίτ έχω όμως την αμυδρά υποψία ότι κάπου δεν τους γνωρίζουν και τόσο καλά στην Ελλάδα :-k

'γιατι το rock οτι και νασαι αμα δεν τοχεις να το φοβασαι"πολυ μεγαλη κουβεντα φιλε ROCK AND ROSES και μαλλον πολλοι απο εδω μεσα δεν τοχουν.

Όχι ρε παιδιά, μην είστε αφοριστικοί. Θεωρείστε το poll του συμφορουμίτη “ατυχές”, μιας και μάλλον ήθελε να κάνει Καλύτερη Metal Southern Μπάντα, συν του ότι κάποια συγκροτήματα που έχει διαλέξει είναι άτοπα, οπότε μεταβείτε στο “σωστό” poll :smiley:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2183

:? :? 8O 8O Ε όχι και φίλος η μάμμου του φόρουμ αγαπητέ μου όσο για την υπογραφή απλά ήθελα να υπενθυμίζω στους νεότερους την σημασία του να είσαι ροκ

ευχαριστούμε για την επισήμανση θα το πράξουμε πάραυτα

Ότι άλλα πράγματα παίζουν οι μεν, άλλα οι δε και ως εκ τούτου δεν μπορούν να συγκριθούν:wink:

Επέλεξα Pantera έχοντας ως κριτήριο την επιδραστικότητα τους.

¶λλες μπάντες που θα μπορούσαν να πάρουν την ψήφο μου ήταν οι Corossion Of Conformity και οι Lamb Of God, με αρκετά ενδιαφέρουσα μουσική…

Σπουδαίοι οι Allman Bros συμφωνώ απόλυτα. Πάντως θεωρώ χαρακτηριστότερη τους Skynyrd

Welcome! 8)

wraio avatar!:wink:

LYNYRD SKYNYRD up your ass!!!

lynyrd skynyrd…:slight_smile:
πως κ δεν τους γραψατε??

ειναι μετσαλ το πολλ.

Black label society:). Ειχα δει σε φωτο τον zakk wylde και μολις ακουσα τη μουσικη τους λεω: τι? αυτοι παιζουν τοσο ηρεμα κομματια?:stuck_out_tongue: Αλλα δερνουν ειναι η αληθεια. Mετα Pantera.

Aντιπαθητικος αντιπαθητικος ο Zakk αλλα τα Stillborn,Suicide Messiah και In this River τρωγαν κατι repeat καποτε…

Aπ’ τα καλύτερα δημοψηφίσματα εδώ μέσα. Αν και πακέτο! Λοιπόν ο southern ήχος τα σπάει άσχημα, ειδικά όταν συνοδεύεται με καλό ουίσκυ, κατά προτίμηση μπέρμπον και ΟΧΙ μόνο Jack.

Βέβαια, ο θρεντστάρτερ ήταν λίγο οφσάιντ, γιατί τους Pentagram και τους Lamb of God, μόνο στο southern δεν τους κατατάσσεις γεωγραφικά (αμφότεροι από Βιρτζίνια, μόνο Νότος δεν είναι). Φαντάζομαι μπήκαν λόγω ήχου.

Αν και από τις μπάντες αυτές ο ορισμός είναι οι Down, ψηφίζω Pentagram, γιατί έχουν μια πολύ καλή πορεία 3 και βάλε δεκαετιών και είναι μια πολύ παραγνωρισμένη μπάντα (ούτε μια ψήφος).

offside ημουν για τους black label society (με μπερδεψε ο ηχος) και για το γεγονος πως δεν εβαλα metal southern αλλα η virginia ειναι νοτος :stuck_out_tongue:

pantera για συναισθηματικους λογους…ετοιμος ημουν ομως να ψηφισω Exhorder…

Μπορω να ψηφισω 4 μπαντες?
Pantera, Down, BLS και COC ?

Να προτεινω και Raging Slab? χεχεχε!!!