Καλυτερη southern metal μπαντα

ο γιεα.beatin the odds again

H Virginia είναι Νότος, είναι η βορειότερη “νότια” πολιτεία από αυτές που είναι πάνω στον Ατλαντικό.

Στην ουσία όμως και πάλι ο τίτλος του θρεντ πρέπει να περιλάβει την λέξη Metal για να καταλαβαίνουμε για τι μιλάμε. :wink:

Corrosion Of Conformity γιατί έχουν την μεγαλύτερη διάρκεια από τους άλλους. 8)

allman bothers re.Μπηκα ειδα το πολ και εφαγα φρικη

ρε ηρεμηστε ρε…metal εννοουσα! θα δουμε αν μπορει να αλλαχτει το ονομα :smiley:

Σήμερα το πρωι άκουγα ερχόμενος στη δουλειά :stuck_out_tongue:
Ψήφισε όμως μια μπαντα από το πολλ :wink:

Για ροκ εδώ http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2183&highlight=southern+rock

Δυσκολο,δεν μου αρεσει καμια :stuck_out_tongue: Τεσπα εφοσον αλλαχτηκε το ονομα ολα cool

Tι να ψηφίσω άραγε… :smiley:

[SPOILER]Νέα Ορλεάνη… σημαίνει…

[SPOILER]έλα που δεν ξέρεις…

[SIZE=“7”]EYEHATEGOD!!![/SIZE][/SPOILER][/SPOILER]

Aπό το poll COC!
Page αν δεν έχεις ακούσει, να ακούσεις μπορεί να σου αρέσουν, είναι αυθεντικοί. :wink:

Κακώς εμφανίζονται στο poll και οι BLS, παιδιά δεν είναι νότιοι… [-X

Οχι δεν εχω ακουσει.Θα τους ψαξω

in the arms of god…δισκαρα.
αλλα οι pantera ειναι pantera!

Ντάξει ο Zakk είναι μέγιστος τρόμπας, αλλά στην κιθάρα βγάζει τίγκα southernίλα . Και έβγαλαν και δίσκαρους κάποτε .

λοιπόν,λατρεύω το southern και γενικότερα την όλη αισθητική του.
βέβαια δε μου αρκεί μια μπάντα να κατάγεται από το νότο.θέλω να το βγάζει όσο γίνεται και στη μουσική της.
από τις μπάντες του πολλ ψηφίζω down γιατί το bustle in your hedgerow είναι ακριβώς αυτό που έχω στο μυαλό μου ως southern ήχο.
εκτός πολλ εννοείται eyehategod.όταν ρίχνουν τις ταχύτητες νοιώθεις πως βρίσκεσαι στους βάλτους της λουιζιάνα παρέα με τους αλιγάτορες και ένα μπουκάλι southern comfort στο χέρι, και βλέπεις ολόκληρο το μουσικό υπόβαθρο της νέας ορλεάνης.
τέλος να εκφράσω ένα παράπονο για τους lamb of god που στον τελευταίο δίσκο τους με κομμάτια σαν το reclamation με συγκλόνισαν και θα ήθελα να χρησιμοπούν πολύ περισσότερο παρόμοια στοιχεία στη μουσική τους καθώς το κατέχουν το άθλημα.

edit:επίσης να μην ξεχάσω και τους θεούς lynyrd skynyrd που είναι από τους βασικούς λόγους που γουστάρω το southern…

Οταν ακουω την λεξη southern μου ερχεται κατευθειαν στο νου η μορφη του Zakk Wylde…Βlack Label Society λοιπον (δαγκωτά)

βλεπω ξανα το δημοψηφισμα…και προσπαθω να καταλαβω γιατι δεν ψηφισα Εξορντερ…πφ

ειναι οι lamb of god southern μπαντα?

:-k :-k :-k :-k :-k

DOWN

Αν είναι δυνατόν να είναι οι pentagram σε αυτό το poll!!! #-o


Acid Bath