Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

o δασκαλος μιλησε.
και μιλησε πολυ σωστα!!!
γαμανε τα παλικαρια!

να είσαι καλά ρε μήτσε!

Πιο παλιά είχα αναφέρει τους Reckless Tide, όπου το πρώτο τους άλμπουμ τα έσπαγε. Πρόσφατα, γυρίσαν ένα βιντεοκλιπ για ένα κομμάτι από το δεύτερο άλμπουμ (το οποίο είχε βγει το 2006-2007)…

RECKLESS TIDE - Kleemähendeäbte ( Black Metal Is War :wink:

:lol::lol:

συμπληρώνω

νέα εκτέλεσε του Stop Me.

Μενω εκπληκτος που δεν εχει αναφερθει σε αυτο το thread αυτη η [SIZE=“4”]ΔΙΣΚΑΡΑ![/SIZE]

[SIZE=“3”]Hypnosia - Extreme Hatred[/SIZE]

Old-school thrash με death επιρροες εκ Σουηδιας! Θυμιζουν παρα πολυ παλιους Kreator εποχης Extreme Aggressions. Σιγουρα αν ειχε βγει τοτε ο δισκος σημερα θα μιλαγαμε για old-time classic διαμαντακι. :wink:
Η ταχυτητα και τα απιστευτα ντραμς κυριαρχουν στο μεγαλυτερο μερος του αλμπουμ μαζι με ριφακια που σε κανουν να θες να σπασεις το σβερκο σου και να χωθεις σε μος πιτ!
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ, ΣΚΟΤΩΝΕΙ! :slight_smile:

τους Hypnosia τους είχα ρίξει μία σύντομη αναφορά σε αυτό το ποστ. αλλά όχι για καλό λόγο όμως. εντάξει, συμπαθητικό άλμπουμ αλλά έχει πέσει τέτοιο ξεπατικωμα από τους Kreator… από που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις. από το εξώφυλλο που θα μπορούσε να είναι ένα draft του Lawvere όταν σχεδιάζε το εξώφυλλο του Pleasure to Kill ή από το ομώνυμο κομμάτι για παράδειγμα

ειδικά στο σημείο που ο τραγούδιστης λέει

Betrayeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer
Deceiveeeeeeeeeeeeeeeeeeer

…ούτε τα προσχήματα δεν κρατούν δλδ!!!
είναι σαν φτιάξεις μια μέταλ μπάντα και να την ονομάσεις ξέρω γω Paranoid Sabbath και να έχεις τραγούδι με τίτλο Iron Pigs και ο τραγουδιστής να τραγουδάει σε κάθε στροφή “allright now”… :stuck_out_tongue:

αν θεωρήσω ότι το κάνουν με κάποια δόση χιούμορ (κοιτάξτε πόσο πολύ γουστάρουμε Kreator κ έτσι), οκ μπορώ να τους δω με μια συμπάθεια, αλλά δεν είναι για κάτι παραπάνω από αυτό.

+1.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Ενταξει σαφως και εχουν επηρεαστει απο Kreator σε μεγαλο βαθμο, το αναφερω κιολας. Αυτο ομως δεν αναιρει οτι ειναι ενα εξαιρετικο αλμπουμ.

Nτροπη να μην εχει αναφερθει στο παρον τοπικ!!!
Α, ρε η γερμανια τι βγαζει!!!

καλά τα λέει ο από πάνω. αλλά πες ωρέ ότι με τους Necronomicon θα βρουν την υγειά τους οι λάτρεις των Destruction.

Βασικά προτιμώ το επόμενο τους, αλλά και αυτό είναι πολύ καλό. Γενικά:

[SIZE=“6”]Εscalation ( 88 )[/SIZE]

[SIZE=“4”]Apocalyptic Nightmare ( 87 )[/SIZE]

[SIZE=“2”]S/T ( 86 )[/SIZE]

[SIZE=“1”]Screams ( 94 )[/SIZE]

βασικά ευτυχώς που μου τους θυμησες, είχα να ασχοληθώ πολύ καιρό μαζί τους. είδα ότι βγάζουν / έβγαλαν ήδη νέο άλμπουμ. πάω να ψάξω…

μέχρι να επανέλθω για τους Νεκρονομικον…

ΝΤΕΘ ΤΟΛΛ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

(το μπάσο στην εισαγωγή πανκίζει τρελά λέμε…μετά εντάξει χώνει για τα καλά)

Λοιπόν παιδιά ένα άλμπουμ που μου πρότεινε ένας φίλος (ευχαριστώ Παύλο:wink:) από μια καινούρια μπάντα, τους Demonica. Είναι οι:

Hank Shermann (Mercyful Fate) - κιθάρα
Graig Locicero (Forbidden) - κιθάρα
Klaus Hyr - φωνητικά
Mark Hernandez - ντραμς
Marc Grabowski - μπάσο

Στις 26 Φλεβάρη βγήκε το πρώτο τους άλμπουμ ονόματι Demonstrous

Πρόκειται για old school Thrash metal με μοντέρνο ήχο. Δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά έχω πολυ καλό προαίσθημα:D. Ορίστε και το πρώτο βίντεο:
Demonica - Demon Class

Για πείτε γνώμες!

μπόμπα το κομμάτι, slayer-ιά όσο δεν πάει βέβαια.

Viking “Do Or Die” [1988]

Ακραίο, καβλωμένο thrash, μακριά από crossover προσμίξεις. 30 λεπτά ασταμάτητο κοπάνημα, εικόνισμα το Darkness Descends και τίγκα slayer-ίλα. Τίποτε το ιδιαίτερο στην τελική, δεν πρόκειται για κανέναν ογκόλιθο του είδους, αλλά όποτε το ακούω με πιάνει μια ψυχική ανάταση και θέλω να τα σπάσω ΟΛΑ. Αυτό δεν είναι που μετράει στην τελική?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=1196

Πολυ καλος ο απο πανως!!!

Σίγουρα έχει αναφερθει, αλλά επειδή επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως…

Megace - Inner War (1999)

πορωτικό tech-thrash με γυναικεία φωνητικά.-

έχω ρίξει μερικές ακροάσεις στους Viking από χθες, μερικά κομμάτια είναι πολύ μπόμπα…όπως αυτό που υπάρχει στο youtube-ίο λίνκ. Η εισαγωγή θυμίζει και λίγο από Merciless Death (Dark Angel). Πολύ καλό, αν και κάποια άλλα κομμάτια που άκουσα άφησαν ανάμεικτα συναισθήματα.

ω ναι

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=223064&highlight=Megace#post223064

Επιβεβαιώθηκε το καλό προαίσθημα. Το άλμπουμ γαμάει από πρώτη ακρόαση.8)

πρόβα των Anacrusis (Present Tense)

πάω να τελειώσω και έρχομαι

Μιας και επικρατει ψιλο-ξηρασια φετος, μια καλη κυκλοφορια χωρις τιποτα το ανατριχιαστικο! Τιγκα slayer-ιλα, βραζιλιανοι οι τυπαδες. Οποιος ψηνεται να ακουσει καμια φετινη thrash κυκλοφορια τσεκαρει!

ενα καθυστερημενο respect στο δισκο αυτο. γαματα φωνητικα και τρομερη ταχυτητα. οχι ομως προχειρα, μετρια και ανεμπνευστα πραγματα. υπερτεχνικα αλλα με λογο υπαρξης. πολυ ωραιο

Τσεκαρετε τουτο!!! Αρκετα ειθετικο thrash, ξεσκιζει!!! Εχουν αλλο ενα αλμπουμ νομιζω 95 κι αυτο αρκετα καλο!!