Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Κυκλοφόρησε το νέο Hellripper και είναι όσο καλό περιμέναμε.

6 Likes
2 Likes

30 Απριλίου

6 Likes

7 Likes

Τεράστια δισκάρα. Από τα καλύτερα πράγματα που έχω ακούσει στο ιδίωμα τον τελευταίο καιρό.

Θα εκφράσω την αποψή μου και πιο αναλυτικά στην παρουσίαση τις επόμενες μέρες, αλλά περσινό ή φετινό δεν έχει σημασία, είναι αψεγάδιαστος δίσκος.

Εν τω μεταξύ κυκλοφορεί επίσημα 29/1 αλλά οι θεούληδες έχουν κάνει γερό ηχητικό σπόιλερ με τα 2 συγκεκριμένα κομμάτια που έδωσαν στη δημοσιότητα.

4 Likes

Σε ζηλεύω, ανυπομονώ να βγει ο δίσκος να ακούσω και τα υπόλοιπα κομμάτια, οι τύποι σκοτώνουν…
Το 20 λεπτό είναι τρελό έπος!

2 Likes

Και δεν είναι καν το πιο κουλό κομμάτι του άλμπουμ, να ξέρεις. Αδιανόητος ήχος και δεν θα πω περισσότερα για την ώρα… :upside_down_face:

2 Likes

Διαβάζω τα reviews στο metal archives και ξερογλείφομαι

1 Like

Τρελο μπασακι, φοβερα ριφ, πολυ ωραιο και το prog περασμα μετα τη μεση. Εξαιρετικο το 20λεπτο! Πολυ δυνατο και το equilibrio fatal

1 Like
6 Likes

Ομορφιές από Nekromantheon, αλλά αυτό το Demoniac τι οβίδα είναι; Ανυπομονώ να ακούσω την ολοκληρωμένη δουλειά σε 2 μέρες.

5 Likes

Ρε παιδιά μόνο εμένα μου ακούγονται απαράδεκτα τα τύμπανα του single των Nekromantheon; Μου είχαν λείψει άσχημα τα φωνητικά αυτά όμως, ελπίζω σε καλύτερα πράγματα.

Σε άλλα νέα, να μια πρεμιέρα του Demoniac για όσους ενδιαφέρονται:

Επίσης, εδώ και η άποψη μου για το άλμπουμ, για όσους ενδιαφέρονται χ2 :stuck_out_tongue:

6 Likes

Extraviado?

2 Likes

Μου άρεσε κι εμένα πολύ το Demoniac . For the record

6 Likes

Εξαιρετικό. Δύσκολα θα καταφέρει άλλο thrash album να το ξεπεράσει στη λίστα μου φέτος.

Ξέρω, μεγάλη μπουκιά φαε, μολις μπήκαμε στο Φλεβάρη κλπ κλπ αλλά όταν κάτι συνδιάζει καλό παιγμένο θρας με φρεσκάδα, για μένα έχει όλο το πακέτο για να πάει καρφί στην κορυφή.

Εντωμεταξύ άκουγα εκείνο το jazz πέρασμα στο 20λεπτο έπος με sax και μπάσο στη θέση του οδηγού κι αναρωτιόμουν τι πιο άρρωστο λέει ο @apostolisza8. Στα 5’’ καταλαβα τι εννοεί

3 Likes

Τουμπανακι το καινουριο απο τις κοριτσαρες, με τη νεα συνθεση τους.

Οργη, δυνατοι ρυθμοι, τρομερα riff, μετρημενα αλλα πολυ ωραια leads, στοχευμενες συνθεσεις, ρεφρεναρες, γαμιστερα φωνητικα, και schmier/miranda/knutson guest σε ενα κομματι εκαστος για κερασακι στην τουρτα.

Η “δικια μας” Ελένη Νοτα επισης παιζει καταπληκτικα drums

Αυτό μάλλον μας είχε ξεφύγει ε???

Μα τι ωραία μπάντα. Αν αρέσκεστε στα πεπραγμένα τους, ή στις επιρροές τους, βάλτε το στο πρόγραμμα.

5 Likes

Πωπω αψογο δειγμα, τα παλιοτερα τους ειναι σε τετοιο υφος?

1 Like

Ναι αμέ. Αν θες τσέκαρε και Children of Technology που μοιράζονται μέλη και έχουν (σχετικά) παραπλήσιο ήχο.

To περσινό τους, το είχαμε και στην ανασκόπηση (edit: link)για τον ήχο (και εδώ μια πιο αναλυτική γνώμη από φίλο και συνάδελφο αν θες να μπεις στο κλίμα!).

4 Likes