Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

3 Likes

Τρίτο και κρίσιμο album από τους πιτσιρικάδες.
Συνεχίζουν (κ καλά κάνουν) να διατηρούν/αυξάνουν τα πιο death elements του δεύτερου δίσκου, μαζί με όλη την λύσσα και στοχοπροσήλωση που περιμένει κανείς από δαύτους.
Extra points για κάποια ανω του αναμενομενου ενδιαφέροντα leads (πχ στο inanimate Frigidity)
και για τα φωνητικα και την παραγωγή που ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα να ακουσω απο τον τριτο τους δίσκο.
Σε πρώτη ακρόαση θα σταθώ μόνο στο Requiem for a Woeful Dynasty που τιμάει την ολντσκουλ παράδοση να κλείνει ο δίσκος με έπος (πέρα από κομματάρα,είναι και οχτάλεπτο), και στο I Am Become Death που με κάνει να θέλω να το ακούσω ζωντανά στην γαμωτρυπα του Temple ΧΘΕΣ.

Σε περίπτωση που δεν φάνηκε,από μένα ο δίσκος είναι ξεκάθαρο ναι.

6 Likes

Δεν τους ήξερα αυτούς κ το είχε προτείνει κάποιος φίλος στο φβ. Άκουσα ένα κομμάτι, το οποίο είχε πέρασμα με πλήκτρα σε κάποια φάση, μέσα στον χαμό κ έπαθα ένα σοκ. Μπράβο στα παιδιά.

1 Like
3 Likes

Έχω κολλήσει με το blood in the water εδώ κ 5 μέρες,πολυυυυ ωραίο ρε

1 Like

Ψιλοσπέρνει…

1 Like

Δύο άλμπουμ που κόλλησαν στη λίστα μου τελευταία.

Το πρώτο είναι το “ντεμπούτο” των Cryptosis. Με εισαγωγικά καθώς πρόκειται για τη μετονομασία των (σχετικά γνωστών, θεωρώ) Distillator. Tech thrash με sci fi θεματολογία στα χνάρια πολλών - κατ’ ουσία βέβαια των γνωστών με τους οποίους “μοιράστηκαν” το split EP τους.

H δεύτερη πρόταση είναι καθαρόαιμο speed metal από τους Καναδούς Aphrodite. Κυκλοφόρησαν ένα εξαιρετικό ντεμπούτο πριν 2 χρόνια, είναι female fronted μπάντα (η Χιλιανή Tanza με “προϋπηρεσία” στους Demona) με εξαιρετικές κιθάρες, ήχο που θυμίζει τους συμπατριώτες τους Exciter και πολύ 80s feeling.

3 Likes

Πολυ ωραίο το bionic swarm κι εγώ το ακούω αρκετά συχνά! Ενώ έχουν αρκετά κοινά με vector ταυτόχρονα είναι και αρκετά διαφορετικοί

Ευτυχώς μόνο ντύθηκε σαν Sabaton, όχι μουσικά

3 Likes

Onward to the pits!

Νέος δίσκος μες την χρονιά.

3 Likes

Είμαι σίγουρος ότι το ραπιντ βαιολενς το έχουν γράψει με χρησιμοποιημένη σερβιέτα

4 Likes

Και το video clip δεν υπολείπεται ιδιαίτερα πάντως :stuck_out_tongue:

Δεν έχω δει βίντεο ακόμα είμαι στη δουλειά αλλά φαντάζομαι…

Ευτυχώς πρόλαβα και το είδα. Δε νομίζω να αντέξει πολύ. Μεγάλο έπος

3 Likes

Πολύ δυνατό speed/black/thrash με φοβερα solo στο τελευταίο 1μιση λεπτό κάθε τραγουδιού.
Δεν τους ήξερα θα τσεκάρω όλη τη δισκογραφία.

7 Likes

Στο Valparaiso είναι ωραία με Toxik και Forbidden για παρέα.

Early stream:

31/12 κυκλοφορεί επίσημα.

Δεκέμβρης, tech thrash και Χιλή, τι μπορεί να πάει λάθος.

7 Likes

κόντεψα να τραυματίσω τον αυχένα μου ρε

3 Likes

Ηχάρα πέτυχαν τα άτιμα!

1 Like

Ωχ, τοσο κακος ειναι;

2 Likes