Spiritual Beggars

O δίσκοι με τον Spice ήταν πραγματικά αξιομνημόνευτοι…Ειδικά το Mantra III είναι δισκάρα…(ΕUPHORIA RULES) Από εκεί και πέρα με τον JB πιστεύω ότι δεν έχουν φτάσει στο επίπεδο αυτών των δίσκων αν και το On fire είναι πολύ καλό δισκάκι…(Και επίσης πολύ καλό το Live στο Ρόδον πριν 4 χρόνια…)

Έτσι, πες τα!!!

έχω ακούσει το on fire και το demons και είναι συμπαθητικοί δίσκοι…ειδικά το πρώτο…

Που να ακουσεις και τα υπολειπα!:wink:

Εγώ τα έχω ακούσει όλα. Τους σέβομαι, αλλά ο μόνος δίσκος που ακούω είναι το On Fire, που είναι για`μενα πραγματικό διαμάντι της μουσικής. Όσο για Arch Enemy, τους προτιμώ απο τους Beggars.

Ναι κι εγώ τα έχω ακούσει όλα. Γαμάτοι καιροί αυτοί με τον Spice, και το Ad Astra θεικό. Όχι ότι ο JB πάει πίσω. Νομίζω πως το On Fire είναι χαλαρά ο καλυτερός τουσ δίσκος. Και στην συναυλία για την περιοδεία αυτού του δίσκου είχαν παίξει τέλεια! Καλά το demons είναι πραγματικά για τα μπάζα. Έλεος. Έκαναν μια κοιλιά στον τελευταίο δίσκο πιο μεγάλη κι από του Messiah! :lol: Τεσπα, πιστεύω πως ο Ammot πρέπει να ασχοληθεί και λίγο με τους Beggars. Δε λέω και οι Arch Enemy καλοί είναι, αλλά αυτός το έχει biiib! το θέμα. Αυτή η Angela του έχει πάρει τα μυαλά φαίνεται!

Το on fire πιστεύω οτι είναι κορυφη…Τερμα!

Χαλαρά ρε stylian. Young man old soul λεμε!!!:drunk:

Εγω νομιζω οτι το Ad Astra ειναι χαλαρα ο καλυτερος δισκος των SB… Left Brain Ambassadors και τα μυαλα στα καγκελα!

Oi 2 prwtoi diskoi einai h Koryfh gia to sygkrothma kai gia to eidos genika, ka8ws kai to ep. To Ad Astra einai para poly kalo alla den pianei to megaleio twn 2 prwtwn. Oso gia ta 2 me ton JB einai wraia diskakia alla imo safws pio “eykola” kai easy listening (mhn pw kai pio gyalismena).Leipei kai o Spice…

από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα…δεν έχουν αδύναμο δίσκο και το Ad Astra είναι από τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών…
μου αρέσουν όλα τα album τους , και το Demons με τον Jb.
O oποίος είναι πολύ καλός αλλά …Spice δεν είναι…
Ο προκάτοχός του είναι πιο αλήτης και γράφει στίχους πολύ προσωπικούς και άμεσους.
Μέγας μουσικός!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Amott τους παράτησε για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.
Ελπίζω μόλις τελειώσουν οι υποχρεώσεις με τους Carcass να ασχοληθεί και να αφήσει τους Arch Enemy.

Για τους οποίους έχω να πω με όλο τον σεβασμό στον Michael και σόρυ για τους οπαδούς τους , τους βρίσκω μια υπερεκτιμημένη μπάντα , άχρωμη , άγευστη , που δεν θα είχε τέτοια επιτυχία αν δεν ήταν γυναίκα στα (εντελώς επίπεδα) φωνητικά.
Ένα γκρουπάκι (για την αποψή μου πάντα) που δεν μπορεί καν να συγκριθεί με τους Beggars.

Επιβάλλεται όσοι δεν τους έχουν ακούσει (περίεργο αυτό) να ακούσουν το Ad Astra.

Οι Arch όμως βγάζουν τα φράγκα…

αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς…
είπα, αν δεν ήταν γυναίκα στα φωνητικά…

Γκρουπαρα. Τελος.
Ας διαλεξω το Another way to shine και το ad astra. 8)

1 album…μην κλεβεις…:stuck_out_tongue:

Μα ειναι δυσκολο! :Ρ

Τρομερή μπάντα,φανταστικοί στίχοι,απίθανα live.
Φυσικά ο Jb δεν είναι Spice…αλλά οκ,είναι εξαιρετικοί παρόλα αυτά.

Καλά το Mantra III είναι απλώς από τα καλύτερα ever ε

Μεγάλη μπάντα. Το Ad Astra το’χω λιώσει σε άπειρες διαφορετικές στιγμές της ζωής μου κ’ μπορώ να πω πως στεναχωρήθηκα κιόλας όταν έφυγε ο Spice…

Ad astra δισκαρα,το ειχα λιωσει(κ δεν νομιζω να παιζει καν το cd τωρα…)…μεγαλη ομως φλασια ειχα φαει με το on fire,που ηταν κ απο τα πρωτα cd που αγορασα,οταν περασα αθηνα,κ στη συνεχεια η αφορμη,για την πρωτη συναυλια μου αθηνα,beggars στο ροδον,νομιζω,που εκλεισα τωρα…απιστευτη εμπειρα κ τρομερη αποδοση σε καθε επιπεδο…

Ερώτηση: Υπάρχει έστω και μία μέτρια στιγμή στο Αντ Άστρα; Προσωπικά νομίζω ότι δεν έχω ακούσει πάνω από 2-3 άλμπουμ που να μην έχουν ούτε μία αδύναμη στιγμή. Θεϊκό!!