Spiritual Beggars

Με το Mantra να ειναι ανετα το υπερτατο κομματι του δίσκου…

Πολύ άνετα όμως… Ακολουθεί Escaping the Fools.

[SIZE=“6”]Angel of Betrayaaaaaaaaaal[/SIZE]

:band: :band: :band:

Τι δισκάρα. Τι πόρωση!

Οι Beggars θεωρώ οτι είναι μια απο τις μεγαλύτερες μπάντες των καιρών μας και δηλώνω τρελός fan. Αγαπημένο άλμπουμ με άνεση το Mantra III, αγαπημένα κομμάτια Lack Of Prozac και Euphoria. Another Way To Shine και Ad Astra επίσης δισκάρες, ακολουθούν απο κοντά. Το On Fire έχει δυνατές στιγμές αλλά είναι μέτριο συνολικά, ειδικά αν το συγκρίνει κανείς με τους προκατόχους του, στο Demons απλά το μόνο που αξίζει δυστυχώς είναι το bonus disc. Εν ολίγοις πιστεύω οτι αν δεν επιστρέψει ο Spice και δεν πάψει να ασχολείται ο Ammot με τους Arch Enemy (μέτριοι κατα τη γνώμη μου), οι Beggars εκτός μεγάλου απροόπτου, έχουν πεθάνει.

οι beggars ειναι sabbath,purple,mountain,uriah heep kai schenkerika solos se 1 mixer!
και για αυτο τους αγαπαμε!!:slight_smile:
το ad astra kai to on fire ειναι απο τις καλυτερες δισκαρες της 10ετιας απλα.αν ειχαν βγει στα 70’ς μαλλον θα υπολογιζοντουσαν σαν μνημεια…
κριμα που τους εχει παγωμενους ο μιχαλακης ο αμμοτ!! αλλα οπως λεει πιο πισω ο chrisp ,τα λεφτα απο αλλου ερχονται…:wink:

Τεραστια μπαντα.Θα συμφωνησω με τους περισσοτερους και εγω.
Spice=Θεος και μονο το τελευταιο ειναι αδυναμο.Κατα τα αλλα το
Ad Astra το ειχα σε μια κασεττα οταν ειχε βγει και τωρα δεν πρεπει να
παιζει και πολυ καλα.Το πηρα και σε cd γιατι πρεπει !

Δεν ειχα ακουσει, μετα απο προτροπη φιλου μου κατεβασα το On Fire που ακουσα μολις τωρα, και πρεπει επισης να πω οτι ειναι μια απο τις απειροελαχιστες stoner μπαντες που εχω ακουσει :oops: Το συγκεκριμενο σιδι μου αφησε καλες εντυπωσεις, σχηματιζω μια αποψη για το ειδος σιγα σιγα…

Το Demons ειναι καλος δισκος για συνεχεια? :stuck_out_tongue:

Αν δεν ακούσεις το Αντ Άστρα, δεν έχεις ακούσει τίποτα.:wink:

Πάντως θυμάμαι όταν είχα ακούσει το On fire είχα εκπλαγεί. Και γιατί ήταν καλός δίσκος( φωνάρα ο JB) αλλά και γιατί άλλαξαν εντελώς το στυλ τους. Τόσο πολύ που άνετα θα μπορούσαν να είχαν αλλάξει και όνομα. Για μένα η εποχή του Spice είναι απλά ασύγκριτη

αμεσως το ad astra +καπακι το Mantra III !!!
το demons ειναι μαλλον το μετριοτερο τους απο τα τελευταια αλλα οκ δν ειναι και κακο

υγ μην τους χαρακτηριζουμε σαν stoner,ειναι περιοριστικος…heavy rock με βαση τα 70’s ειναι πιο σωστο πιστευω

σημερα εβαλα λιγο mantra!!!αληθεια τι θα γινει με αυτους!!μου εχουν λειψει!!!πισω ο spice ρε κ ντου!!!

καλο συγκροτηματακι, τους εμαθα με το on fire, αλλα ποτε δεν ημουν τρελος οπαδος τους. Τι να πρωτοπαρω ? Αd astra η mantra ?

και τα 2!!! :smiley:

Λογικό, αφού τους έμαθες με το On Fire.

Πάρε Ad Astra.

κ τα 2 παρε!!!το μαντρα γαμει!!!ο spice ειναι θεος!!!

5 χρόνια είχαν να βγάλουν δίσκο και μάλλον τους ξεχάσαμε. Πήρα το νέο τους και μαρέσει αλλά όπως εγραψα οι οπαδοί των Ad Astra/Mantra θα απογοητευτούν (και πάλι):

Οι γιαπωνέζοι έχουν bonus και το Τime To Leave από Uriah Heep, στο βινύλιο λείπει…

Επικό αγαπημένο συγκρότημα μάγκες και σίγουρα για μένα στο top 10 των καλύτερων stoner συγκροτημάτων…
Blind Mountain ρεεεεεεεε αιδοία…

Αφου και αυτο ειναι σουηδικο με τιτλο Euphoria γιατι δεν κερδισε χτες ;