Αγαπημενα split

Τα μόνα που μου έρχονται αβίαστα:

Kyuss / QOTSA

Electirc Wizard / Orange Goblin

Rosetta/Balboa

Τα μόνα που μου έρχονται αβίαστα:

Kyuss / QOTSA

Electirc Wizard / Orange Goblin

Ουψ, σορρυ, κάτι μαλακία έκανα.

Tις ντομάτες μετά

+1

Και επισης ενα αλλο αγαπημενο split ειναι το split του Σπανουλη στις γωνιες μετα τη διεισδυση.

χαχαχαχα

ας τελείωσουμε όμως το οφτόπικ γιατί θα μας φάνε τα όρνεα

Αυτό το ανέφερε κανένας;

Κλασικούρα, ε. Περιέχει και την πρώτη, καλύτερη εκτέλεση του ‘‘Pain is weakness (leaving the body)’’.

Oκ, στον ήχο αυτό είμαι κάτι λιγότερο από σχετικός.


Merzbow/Shora - Switching Rethorics (cd, 2002)

[ol]
[li]Merzbow- T 2000[/li][li] Shora - Erode / Implode[/li][li] Shora - Discussing Watercolor Techniques[/li][li] Merzbow - Black Cat[/li][li] Shora - Conciliated Coercion[/li][li] Merzbow - Vanlla Groon[/li][li] Shora - To Further Confines[/li][/ol]
Παρόλα αυτά, είχα τσεκάρει πριν από λίγο καιρό, και μου φάνηκε τρομερά ενδιαφέρον. Προφανώς όχι τόσο για Μέρζμποου, που παίζει σε δικιά του κατηγορία, αλλά για Shora. Αν συνυπολογιστεί η μεταστροφή τους, μάλλον η συγκεκριμένη κυκλοφορία έχει τρομερή αξία, και το νοιζμαθκορ που παίζουν εδώ έχει να δώσει πορωτικές στιγμές, με κορυφαίο το Discussing Watercolor Τechniques.

Ορίστε και δύο κλασικά:

Το 1989 οι Tad και οι Pussy Galore διασκευάζουν Black Flag, Damaged I και II αντίστοιχα.

Και το 1997 οι Integrity βγάζουν ένα split με μια σχετικά νέα μπάντα τους… Hatebreed!

Δεν είχα ιδεά για την ύπαρξη αυτού του Σπλιτ! Καλή φάση, θα το τσεκάρω

Τα πες ολα. Respect.

Aψογος !
Φοβερο σπλιτακι !

ευγε, αυτο δεν το ειχα ακουσει μαζι με τ’ αλλα δυο, ηξερα τι περιεχει απλα το ειχα αφησει. ο dude μια ωραια πρωια μου εδωσε ενα blog που περιειχε και το παρακατω σπλιτ.

το πρωτο δειγμα της μπαντας ηρθε το 99 στο σπλιτ με τους Born Under Saturn, με την κομματαρα που ακουσει στο ονομα Incrust, δειχνουν τα δοντια τους λοιπον, κυκλοφορουν με προσεκτικες κινησεις το ντεμπουτο, ολα στα ιδια μοτιβα και ο κυρ μερζμποου παθαινει πατατρακ, με αποτελεσμα το σπλιτ που ποσταρει ο Red Rum.

Xasthur/ Nortt :-s

κάτι (σχετικά) κλασικό:
Nirvana / Melvins - Here She Comes Now/Venus in Furs

και κάτι όμορφο:
Burst / The Ocean

κάτι γαμάτο:
Neurosis/Soilent Green - In These Black Days με σαμπαθοδιασκευές

Unida / Dozer

Ufomammut / Lent0

Kαι συμπληρωνω Xasthur/Leviathan.

Oι 2 μεγαλοι συμπραττουν σε ενα καταπληκτικο σπλιτακι.

πότε είχε βγει αυτό γαμώ το φελέκι μου!