Μαδερφακιν star wars

1 Like

Κατα βαθος αγαπιεστε;

1 Like

Όξω ρε τρολλ.

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με κανέναν. Πάντοτε σχολιάζω γραφόμενα, όχι χρήστες.

Αυτό ακριβώς, τουλάχιστον προσπάθησε να βγάλει κάτι διαφορετικό και όχι τόσο εμετικά σέιφ όσο η γελοιότητα που έφτιαξε το τζέτζέι ανέκδοτο.

Κατά τα άλλα δεν μας κάνει κάτι εντύπωση, για την ντίζνευ μιλάμε, πάμε για miking στα πάντα και παντού. Έβγαλε πρόγραμμα αρμέγματος μέχρι το 2078 ξέρω 'γω με 57 ταινίες untitled sw movie, άλλες 53 untitled marvel movie, 48 untitled pixar movie και 3 άβαταρς.

1 Like

Ίσως η πιο επική φωτοσπαθομαχία όλων των επεισοδίων όπως θα έπρεπε να είναι… (η οποία στη γνήσια εκδοχή της, οι κινήσεις και η ταχύτητα ήταν επιπέδου ξιφομαχίας στην ταινία Παπαφλέσσας με τον Παπαμιχαήλ)

Φανταστική δουλειά

2 Likes

Ωραίο το αποπάνω και ένα ακόμα δείγμα πως μερικά fanmade video πατάνε κάτω τις νέες ταινίες που βλέπουμε.

Πάντως επειδή μου θύμισε λίγο Peter Jackson η σκηνοθεσία βρήκα και αυτό

Το ειδα προχθες ναι. Ειναι εκπληκτικα καλο, και μακαρι να ειχε βγει ετσι η ταινια το 1977. Οχι πως γινοταν, αλλα λεμε τωρα.

Καλό είναι αυτά να μην τα βλέπει η ντισνει και μας βγάλει κάνα ριμπουτ του anh… Αυτά φοβάμαι…

θα δουμε επιτελους τι ρολο βαρανε οι Knights of Ren…

έκανε ήδη :stuck_out_tongue:

Ελπίζω να λες το επεισόδιο του family guy :laughing:

Το The Force Awakens εννοει… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

btw Resistance έχει δει κανείς? Δεν με έψησε ποτέ,ούτε και τώρα βασικά, αλλά επειδή τώρα τελειώνω για νιοστή φορά το Clone Wars εν όψη της νέας σεζόν -και επειδή η δικιά μου δεν το είχε δει ολόκληρο και είπαμε να το δούμε μαζί πάλι από την αρχή-, έλεγα ότι άαααααντε να δω κάνα δυο τρία επεισόδια, έτσι για την μούχα και επειδή μπήκα σε mood…

Εχω δει 4-5 επεισοδια Resistance και δεν μπορεσα να το συνεχισω. Εχω εμπιστοσυνη στο οτι ο Filoni θα εχει πολυ καλα story arcs στη συνεχεια, αλλα:

Α) Δε μου αρεσει οπτικα. Σαν αποτυχημενο ανιμε ειναι. Που δε μου αρεσουν ουτε τα πετυχημενα.

Β) Πραγματευεται χαρακτηρες και ιστοριες και μηνυματα απο την sequel trilogy, η οποια ειναι μια τεραστια αποτυχια για μενα και στα 3 αυτα κομματια.

ουτε μενα με εχει τραβηξει να το δω για την ωρα…

Την έχω δει ολόκληρη, αλλά ευτυχώς ενα επεισόδιο την εβδομάδα, αν τη ξεκίναγα τώρα θα την παραταγα σίγουρα… Είναι τέρμα παιδικό σε κάποια σημεία, αλλά από την δεύτερη σεζόν γίνεται πιο Star wars (δεν μπορώ να πω spoiler)… Αξίζει για κάποια πολύ ενδιαφέροντα επεισόδια… Δεν αξίζει γιατί είναι σε αρκετά σημεία τέρμα παιδικό…

Edit: μιλάω για το rebels εγώ :laughing: (εκτός τόπου και χρόνου είμαι)

1 Like

Χαχαχαχα ωραιο plot twist. Το Rebels ειναι φοβερο εννοειται. Απο καποιες αποψεις καλυτερο κι απο το Clone Wars.

Κάποια του επεισόδια ναι είναι καλύτερα, σαν σύνολο όμως θαρρώ το Clone Wars > rebels

1 Like

και το α + β με αποτρέπουν/αν και τα anime μου αρέσουν, κάποια πολύ συγκεκριμένα όμως, + ότι ο Φιλόνι από ότι είδα δεν έχει ακριβώς τον ίδιο ρόλο όπως στα δικά του clone wars/rebels, -σε wiki δεν έχει credits για κανένα επεισόδιο ακόμα σαν writer ,πλην πρώτου που δίνει την ιστορία-… αλλά εφόσον είναι 100% Sequel trilogy related, δεν με ενδιαφέρει και εμένα καθόλου

μάλλον θα το κάψω και θα συνεχίσω να ξαναδώ rebels μόλις τελειώσω το clone wars

@LesAnTz, το Rebels με τη πάροδο των σεζόν, έχει μερικά από τα σπουδαιότερα κατ εμε σημεία γενικότερα του τηλεοπτικού/κινηματογραφικού saga… είναι παιδικό σε πολλά σημεία, έχει όπως και το clone wars θεματάκια budget, αλλά όταν τα επεισόδια αρχίζουν και περιλαμβάνουν μυστικισμό, Force, Jedi, Sith, Holocrons, Guest κλασσικών χαρακτήρων, την είσοδο του καλύτερου villain για εμένα μετά από Palpatine/Vader στις τελευταίες σεζόν και ενώνουν παλιό με καινούριο saga, ε εκεί σηκώνω ψηλά τα χέρια. Θα μου πεις γιατί, δεν τα έχει το Clone Wars? Πάσο

Εγώ το αγαπάω ένα κομματάκι περισσότερο, δέθηκα μάλλον πιο πολύ + είμαι και περισσότερο φαν της εποχής της πρώτης τριλογίας και των μετά την άνοδο της Αυτοκρατορίας γεγονότων

Έχει και την αγαπημένη μου lightsaber μονομαχία μάλλον έβερ, σε κινηματογραφικό/τηλεοπτικό star wars, του Maul με τον Κενόμπι, ότι πιο κοντά σε samurai duel έκανε ποτέ το saga, θεωρώ προσωπικά

2 Likes

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες και εγώ την εποχή OT γουστάρω πάνω από όλα, απλα αυτό που πιστεύω λειτούργησε καλύτερα σε μένα στο clones είναι ότι κύριοι πρωταγωνιστές ήταν χαρακτήρες που ούτως ή άλλως γούσταρα ενώ στο rebels τον εζρα και την παρέα τους γνώρισα από το 0, βέβαια τους εκτίμησα και στα Easter eggs τους στο rogue one καταχάρηκα…

1 Like