Μαδερφακιν star wars

Νταξ και πριν ας πουμε, Mortis arc πχ πέφτω κάτω με σπασμούς και παθαίνω επιληπτικό σοκ από το δέος… αλλά το Rebels μου θύμισε λίγο περισσότερο ιστορίες από το expanded που μου άρεσαν να διαβάζω πιο μικρός σε comics και κανένα βιβλίο, εκεί αρχές και μέσα '90… λίγο πιο απλές, αισθητικά διαφορετικές, με λιγότερο πολιτική και περισσότερο αγνή περιπέτεια (όχι ότι η πολιτική είναι κακό ε) και με τους Jedi και την Δύναμη ακόμα σε ένα πιο μυστικιστικό επίπεδο.

Απλά έσκαγε όμορφα και έδενε και το concept + η μυθολογία που έφερε το Clone Wars (από τον Mortis μέχρι Mandalorian, Maul κτλ) και σαν ισορροπία, μου έκανε ένα κλικ παραπάνω… νταξ και οι 2 σειρές ήταν για μένα καταπληκτικές, μικρό προβάδισμα στο rebels καθαρά προσωπικό

πφ, τώρα σκέφτηκα το Last Jedi πάλι και μελαγχόλησα :stuck_out_tongue:

1 Like
1 Like

4.10 ακραιο headbanging :sweat_smile:

Συμφωνώ όλα καλά όλα καλώ η κακώς έπαιξαν ρόλο στην συμπλήρωση ενός πολύ καλοφτιαγμένου… Έκτος από τo έκτρωμα…

Μια χαρά

«Σκαηγουωκερ - Η Αυξηση»,καλύτερο :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν είναι Photoshop?

οχι…

‘‘Σκαηγουώκερ - η Προαγωγή’’

Η παρωδία ξεκινάει από το poster…

1 Like
4 Likes

3 Likes

Δεν ειναι επισημο ακομα και δεν το πιστευω μεχρι να ανακοινωθει απο το official Star Wars website.

Αλλα αν οντως γινει, ειναι κατι που επρεπε να εχει γινει μαλλον εδω και 7 χρονια, με το που αγορασε δηλαδη τα δικαιωματα η Disney.

καιιιιιιιιιιιιιιι…

Hello there! Just announced at #D23Expo: Ewan McGregor will reprise his role as Obi-Wan Kenobi in a new original series, coming to #DisneyPlus.‬

4 Likes

Ο,τι καλυτερο εχει συμβει στο Star Wars απο το 2005 και μετα (αν και οκ μπορει να αδικω ετσι Clone Wars & Rebels και Rogue One που γαμανε)

1 Like

Τα σπασε το τρεηλερ, τελειος ο Μακγκρεγκορ, still αυτο το κορπορατικο timeline της Disney μου προκαλει εμετο every single time

6 Likes

Οπως λενε και στα σχολια απο κατω, χαθηκε χρυση ευκαιρια να εμφανιστει και να πει “hello there”

Οντως αψογο το τρεηλερακι για Μανταλοριαν

5 Likes

Χάθηκε η ευκαιρία του αιώνα, αλλά κλαιν όταν παίζει μουσική Τζον Γουίλιαμς από πίσω μόνο ανατριχίλα

1 Like

Nostalgia στη κωλαρα

4 Likes

Επίσημη; Απαράδεκτο που επαναφέρουν τον Emperor τόσο απροκάλυπτα. Λες και δεν υπάρχει μέση λύση για villains.

1 Like