Μαδερφακιν star wars

το clone wars και μετα το rebels επιβαλλεται να τα δεις…Ισως να θελει λιγο χρονο στην αρχη ωστε να εξοικιωθεις με το animation κτλ αλλα οντως μετα σε αποζημιωνει…

απο το resistance εχω δει μονο trailer…δεν με ψηνει για την ωρα να ασχοληθω οποτε ας μαζευτει υλικο και θα το δω μελλοντικα…

Το μανταλόριαν έκανε το 4 στα 4 πάντως, και αυτό το επεισόδιο μου θύμισε το βιβλίο lord of the sith, πόσο πολύ θα γάμαγε να έπιανε ένα τέτοιο concept o filoni…

7η 7η ναι, κεκτημενη ταχυτητα, αντε δε παιρνανε κ οι μερες

Δεν είμαι μεγάλος Star Wars fan (ούτε και των superhero movies στην άλλη άκρη της γραμμής), αλλά…

πόσο γαμάει το Mandalorian?

Ένα Star Wars western ήταν αυτό που ήθελα, αλλά δεν ήξερα ότι το ήθελα! Έχει πέσει πολλή δουλειά, πρώτα απ’ όλα στο σενάριο, προσπαθούν να κάνουν κάτι διαφορετικό, έχουν βάλει αρκετό μυστήριο αλλά και αρκετή δράση για να μην ξεκολλάς και φυσικά πετυχαίνουν να δεθείς με τον πρωταγωνιστή. Επίσης, τρομερή μουσική, δώσαν ρέστα σε αυτόν τον τομέα, ενώ και τα εφέ, τα τέρατα κ.λπ. μου θυμίζουν την original τριλογία, φαίνονται φυσικά και λίγο αστεία, όπως πρέπει δηλαδή!

Bonus φυσικά ο baby Yoda, απλά δεν χορταίνω να τον χαζεύω! :cupid:

3 Likes

Το ανεβασαν στο επισημο Disturbed, ελιωσα!

7 Likes
1 Like

so far, so… cute ο baby yonda αλλά ελπίζω να μην το ξεσκίσουν στα επόμενα επεισόδια. Μπορεί πολύ εύκολα να γίνει κουραστικό και κακόγουστο το πράγμα.

2 Likes

Τα επεισοδια εχουν ηδη γυριστει ολα μαζι εδω και πολυ καιρο, οποτε αν εχει μπολικο Baby Yoda, σημαινει οτι θα ηταν η αρχικη προθεση τους, και αλλωστε γιατι οχι… ειναι το κλειδι για ολη την ιστορια.

Κριτικες λενε για τεραστιο επεισοδιο απο Filoni αυριο. Ειναι το μονο γραμμενο απο αυτον αλλωστε. Το επομενο ειναι γραμμενο απο τον Famayiwa (σκηνοθετη του δευτερου επεισοδιου) ενω ολα τα υπολοιπα απο τον Favreau.

3 Likes

Θελω 5 ωρες επεισοδιο μονο με baby yoda

3 Likes

Α ρε Φιλονι παιχταρα.

ωραιο το setting αλλα δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με το 5ο…

Α για μενα ειναι στα κορυφαια της σεζον μαζι με τα 2 πρωτα

1 Like

Γαμησε το επεισόδιο, ο mando γίνεται όλο και πιο δικός μας από επεισόδιο σε επεισόδιο, ελπίζω κάποια στιγμή να του δώσουν και το όνομα που θα του αξίζει για να μην τον λέμε mandalorian μια ζωή… Όσο για το mos eisley, το hangar και την cantina, απλά ανατριχίλα!!

2 Likes

Το νεο τρεηλερ εχει προκαλεσει αρκετο θορυβο.
Τεραστιο σποιλερ? Εντωμεταξυ τις τελευταιες βδομαδες εχουν υπαρξει πολλες περιεργες δηλωσεις απο διαφορους ηθοποιους και συντελεστες.

Ο Τζαρ Τζαρ Αμπραμς δηλωσε πως στην πραγματκοτητα αν και σεβεται αυτο που εκανε ο Ριαν Τζονσον, δεν ταιριαζει στο Σταρ Γουορς η νοοτροπια του να τα διαλυσεις ολα και να γεμισεις την ιστορια με ανουσιες ανατροπες.

Ο Μπογιεγκα δηλωσε πως το Last Jedi ηταν λιγο καπως.

Η Ριντλεη εχει αφησει κι αυτη σαφεις αιχμες πως προτιμαει τον Τζαρ Τζαρ Αμπραμς πολυ περισσοτερο απο τον Τζονσον ως σκηνοθετη και πως εβαλε τα κλαματα απο συγκινηση οταν εμαθε πως θα σκηνοθετησει την τελευταια ταινια.

Και ο Μπογιεγκα και η Ριντλεη δηλωσαν πως δεν θα επιστρεψουν στο Σταρ Γουορς με τιποτα.

και το αγαπημενο μου φυσικα:

2 Likes

ειναι η μοναδικη ταινια star wars που δεν μου αρεσει και αυτο τα λεει ολα…

εξαιρετικο 6ο επεισοδιο Mandalorian…

Νταξει δηλαδή βγήκαν οι υπάλληλοι και είπαν πόσο χάρηκαν για το καινούργιο τους αφεντικό λίγο πριν την πρεμιέρα :clap::clap::clap: Βρήκαμε και ένα θύμα να θάψουμε για να κάνουμε reboot… όλα καλά αλλά για να πούμε και μερικές αλήθειες :stuck_out_tongue_closed_eyes: δεν θέλω να βγω αληθινός αλλά μάλλον πάμε για φινάλε τέρμα fan service με jar jar…

Στα υπόλοιπα του universe και προσωπικά μιλώντας η σειρά έως τώρα είναι απλά καλή, αρκετά flat και εντελώς fan service αλλά την αγαπάμε όπως και ότι έχει σχέση με τον κόσμο αυτό… ναι ακόμη και τον Ράιαν… τρίτο και έκτο επεισόδιο της σειράς ξεχωρίζουν σαν τη μύγα μες το γάλα ενώ στο πέμπτο του μεσσία παιζει να κοιμήθηκα στο πεντάλεπτο…

Δεν περιμενω τιποτα καλο απο το ΙΧ, αλλα δεν αλλαζει το γεγονος πως πλεον που τελειωσε το saga και το filming, ειδικα ο Boyega και η Ridley δεν εχουν κανεναν λογο να πουν ψεματα. Δεν ειναι και τοσο περιεργο να μην τους αρεσε το Last Jedi, με δεδομενο οτι δεν αρεσε στο μισο συμπαν (και βαλε), και αφου ο Mark Hamill το εχει κραξει περιπου 2000 φορες.

Απο κει και περα αν κατι leaks που διαβασα για το ΙΧ ειναι αληθινα, παμε για αστεια πραγματα στο φιναλε. Ελπιζω να μην ειναι αληθεια ομολογω. Τωρα το οτι ο JJ θα κανει fan service χαιρω πολυ, θα επρεπε να θεωρειται δεδομενο. Θα κοιταξει να πιασει ολες τις πλευρες. Και αυτους στους οποιους αρεσε το TLJ, και αυτους που το μισησαν, και τους Reylos (εμετος), και τους casuals με εντυπωσιακες μαχες και visuals για τα ποπ κορν. Το στορυ δεν περιμενω να ειναι καλυτερο απο οτι στα 2 προηγουμενα.

Οσον αφορα το Mandalorian, το Chapter 5 το βρηκα επος ενω το Chapter 6 το βρηκα ως τωρα το χειροτερο της σεζον. Η Natalia Tena ως Twi’lek ηταν ψιλοαπαραδεκτη με ολο το hissing, τα fangs και το over-acting, ο Devaronian δεν καιγεται απο φωτια ΛΟΛ, ενω το στορι ηταν ψιλοπροβλεψιμο μεχρι το καθε δευτερολεπτο της προδοσιας. Παντως το 3ο και το 6ο επεισοδιο ειναι αυτα με την περισσοτερο δραση, μηπως απλα θελεις action show? :stuck_out_tongue: Προσωπικα αυτα ηταν τα λιγοτερο αγαπημενα μου ως τωρα. Λατρεψα τα πρωτα 2 και το 5 περισσοτερο απο τα υπολοιπα.

Το action στοιχείο είναι έτσι και αλλιώς βασικό συστατικό του universe. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο στη σειρά είναι τα ατελείωτα easter eggs…καμία 300 έως τωρα