Μαδερφακιν star wars

Το action ειναι βασικο συστατικο αλλα σε μετριες δοσεις. Τα μεγαλυτερα κομματια της αρχικης τριλογιας ειναι διαλογοι και plot plot plot. Τα prequels εχουν περισσοτερο action, αλλα εχουν και ακομα περισσοτερο plot. Δεν ειναι παραλογο να λατρευει καποιος επεισοδια του Mandalorian οπως το 2ο ή το 4ο που ειχαν πολυ λιγοτερο action απο το 6ο ή το 3ο. Και τα 6 επεισοδια εχουν τεραστιο Star Wars feeling if you ask me :stuck_out_tongue:

Τα easter eggs? Ποια ας πουμε? Μονο 2 θυμαμαι και ειναι και τα δυο απο το προχθεσινο επεισοδιο. Το αστειακι του ενος βλακα για το Canto Bight και τα καζινο, και το αστειακι του αλλου βλακα για το αν μεσα απο το κρανος ειναι gungan ο τυπος.

εχει απειρα easter eggs οντως…εδω μεχρι και ο Filoni εμφανιστηκε στο 6ο επεισοδιο :stuck_out_tongue:

1 Like

Πωωω πανέμορφο το 6ο επεισόδιο. Το αγαπημένο μου μέχρι τώρα

1 Like

Εξαιρετικό το 6ο, καλύτερο και από τα 3 πρώτα… πολύ καλοδουλεμένες σκηνές δράσης. Ο mando είναι σκληρότατος καριόλης και μοιράζει πολύ πόνο… ο συγκεκριμένος με φωτόσπαθο και γνώση της δύναμης θα ήταν ο πιο γαμάτος Jedi όλων των εποχών

2 Likes

Εγω ειδα αναμικτες αντιδρασεις στα social media. Οπως και να χει, αποθεωτικες ηταν οι αντιδρασεις και για το Last Jedi απο τους “κριτικους”… οποτε μεχρι να το δω δεν εμπιστευομαι τιποτα. Ασε που πλεον δεν γινεται να φτιαξουν τον Luke, αρα αυτοματως για μενα αυτη η τριλογια ειναι μακραν η χειροτερη απο τις 3, οτι και να γινει στο τελευταιο.

Ακομα κι αν παιξει ο Μεσι;

1 Like

Εισαι ο ΡΟΡ του θρεντ

Σεβαστό αυτό που γράφεις. Εγώ προσωπικά δεν δίνω και πολλή βάση στις κρητικές αρνητικές/θετικές…

1 Like

Πολυ καλη αρχη στα reviews :stuck_out_tongue: ,η αμηχανια σε ολο της το μεγαλειο

1 Like

Ναι πράγματι αν αρέσει στους κριτικούς, τον ήπιαμε!

Τι λέτε?

Άνοιξε με 56% στα Rotten Tomatoes
Και οι επίσημες κριτικές του έχουν ρίξει τρελό θάψιμο.

Aυτο λεω παραπανω ειρωνικα, η ταινια τρωει σκατο απο τα πιτς ολοτελα :stuck_out_tongue:

1 Like

Εντωμεταξυ το καλυτερο της υποθεσης ειναι οτι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστο των αρνητικων κριτικων προερχεται απο φανατικους οπαδους του TLJ, το οποιο ο Abrams ουσιαστικα απο οτι φαινεται ακυρωνει πληρως και το γραφει στα παπαρια του.

Εχω διαβασει μερικα leaks για την ταινια, και θα πεσει πολυ γελιο στο σινεμα σε κατι σκηνες… δεν το πιστευω ακομα οτι ειμαστε στο 2019 και καταφεραν να καταστρεψουν μια ολοκληρη τριλογια και ενα saga που ειχε μια απο τις καλυτερες ιστοριες στον κινηματογραφο για 4 δεκαετιες.

1 Like

Εγω περιμενω υπομονετικα κ καρτερικα :stuck_out_tongue: ποτε θα αρχισει το debate για το αν τα Disney Wars θα πρεπει να θεωρουνται canon vs Lucas Star Wars & original canon

Τα leaks τα διαβασα + φοτος κτλ -γτ δεν με ενδιαφερει να το δω γενικοτερα πλην τορεντ ισως- κ ειναι οριακα προσβλητικα :stuck_out_tongue: , γεια σου ρε JJ με τα mystery box τα ωραια σου

Τοσο fan service, ούτε σε fan made star wars film!

Μετα το αναλατο εισαγωγικο επεισόδιο του JJ και το απολύτως καταστροφικο σεναριακά του johnson, ηταν μονοδρομος οι σεναριακες ευκολίες και οι τρύπες στη πλοκή.
Μονο και μονο το εναρκτήριο rolling text ήθελε δυο τανίες απο πίσω του :slight_smile:

Μεχρι ομως και την τελευταια πράξη, ολα (ψιλο)συγχωρούνταν μιας και ειχαμε να κανουμε με μια πολύ χορταστική ταινία (με ωραίο χιούμορ κιολας) που εκανε μπαμ πως ηθελε να ικανοποιήσει τους φανς μετα απο ολο τον χαμο με το last jedi/han solo.
Τα easter eggs απο τις προηγουμενες ταινιες ηταν αμέτρητα (οι youtubers θα ριξουν ιδρώτα). H χαρά των 40/50ρηδων!

Το φινάλε ομως το βρήκα πολύ παιδικο και αφελές, ενω σε ολη τη ταινια εγινε της νεκρανάστασης το κάγκελο! Κατι που προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.

Με ψιλοξένισε και η force πρόοδος της Rey. Ας περάσουν οι ημέρες και τα συζητάμε χωρις spoilers.

Σεναριακά ειναι η πιο αδύναμη απο τις τρείς τελευταίες, αλλα επειδη ειναι χορταστική ειναι η μοναδική που θα μπορέσω να ξαναδω με χαρά.
Σαν τριλογία πάντως, δυστυχώς ανούσια.

1 Like

το ειδα και εγω…

μπορω να πω οτι μου αρεσε…

οταν το δειτε και αλλοι το συζηταμε εκτενεστερα…

1 Like

το ότι σου άρεσε πιστεύω είναι καλός οιωνός… γιατί γενικά είσαι αυστηρός

Μπα, ο Στορμ βασικα δεν ειναι αυστηρος, μερικως φανμποης με το Σταρ Γουορς ειναι οπως κι εγω… μονο μια ταινια δεν μας αρεσε και στους δυο :stuck_out_tongue: Γενικα υπαρχει η ταση οσοι εκραξαν πολυ το TLJ να βγουν εστω μερικως ικανοποιημενοι απο το τελευταιο.

Καπου εδω να πουμε οτι το 1Χ07 στο Mandalorian ηταν σχεδον σιγουρα το καλυτερο επεισοδιο ως τωρα. Εκπληκτικα καλο, και δενει ΟΛΑ τα επεισοδια ως τωρα μαζι με τελειο τροπο. Και εχει και ενδιαφερον στορυ, plot twists, political messages, σωστο exposition, και πολυ ωραια δραση με ωραια visuals, βασικα τα εχει ολα ε.

1 Like