Steven Wilson

Έχει ανακοινώσει ημερομηνίες Γενάρη-Φλεβάρη σε κλειστά. Αν έρθει, νομίζω πως θα είναι το καλοκαίρι (εφ’ όσον βέβαια το tour επεκταθεί μέχρι τότε).

Μια χαρά, δε με χαλάει το Badminton! :stuck_out_tongue:

1 Like

Mετα απο 1 μηνα κοντα τωρα το πηρα χαμπαρι

Αντίο καριέρα του Steven. Ό,τι προλάβαμε, προλάβαμε. Καλά ήταν.

Να σου ζήσουν, να τους χαίρεσαι!

4 Likes

Προσωπικά δεν ήξερα καν για την ύπαρξη αυτού του project (No - man). Κυκλοφορούν νέο υλικό, πάνω στο οποίο εργάζονται από το 1994.

Έχουν βγάλει πολλούς δίσκους. Εδώ έχει και μια πολύ ωραία συνέντευξη του Tim.

1 Like

Ανακοινωσε περιοδεια?Με καινουργιο δισκο?λετε να βαλουν κ αλλες???

Nεος δισκός και το δειγμα φαινεται πολυ electro (πονάει κανειίς?). Μικρή περιοδεία σε μεγάλους χώρους με παραγωγή που δεν εχει ξανακανει, όπως υποστηρίζει.

1 Like

Πάντως τωρα χαρές, παντρειά, μοχος για αναγνωριση στα mainstream media. Παει ο Steven που ξέραμε

μονο 8 μερες?κ οσες με εψηναν πεφτουν σκατομερες γαμωτο

Eida post sto instagram sto opoio diafimizei tis 8-10 synaylies pou tha dosei se Europi se 1 xrono apo tora os kati kainourio kai ksexoristo.

Oi fanatikoi opadoi tou mallon den prepei na to xasoun auto.

1 Like

Edit: Τον φοβόμουν τον Steven Wilson μετά το To The Bone. Όταν βγήκε το art concept για το The Future Bites ο φόβος μεγάλωσε. Αλλά δεν περίμενα τέτοια απογοήτευση με αυτό που άκουσα.

2 Likes

Άκουσα μόνο 1 λεπτό, μια που είμαι στη δουλειά και δεν είναι ιδανικό το περιβάλλον.

Ας μην κρίνουμε πάντως, μια και το 1ο single από το προηγούμενο είχε προκαλέσει κι αυτό και ο υπόλοιπος δίσκος ήταν μια χαρά.

Να πω την αλήθεια, αν είναι ηλεκτρονικός και dark τύπου Song of I κανένα πρόβλημα δεν έχω.

Edit: αλμυρό πάντως το deluxe (87€), και ακόμα πιο αλμυρά τα μεταφορικά (20€). Αν ψήνεται κανείς να κάνουμε διπλή παραγγελία, δεν αυξάνονται τόσο τα μεταφορικά…

ΠΟΛΥ δυνατό το κομμάτι, αν θέλετε κιθάρες έχει βγάλει τα κέρατα του ο άνθρωπος, όχι άλλο κάρβουνο.

4 Likes

Ισως το πρωτο τραγουδι του Γουηλσοναρα απο τοτε που διελυσε την υπερμπανταρα, το οποιο με ενθουσιασε και με κανει να νιωθω δυνατα συναισθηματα.

Με μοναδικους πιθανους αστερισκους καποια τραγουδια απο το Grace For Drowning, οπως το καταπληκτικο Sectarian και το Remainder The Black Dog.

Πω πω ειναι απιστευτο επος το αποπανω. Δεν περιμενα οτι θα το πω ποτε ξανα αυτο για τον Wilson, αφου του “κραταω μουτρα” για οτι εχει βγαλει απο το 2012 εως το 2019 (και τα βρισκω και ολα μετρια).

1 Like

Το the Raven είναι έπος από ο πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερολεπτό. Και το ομώνυμο πιθανότατα ότι καλυτερο έχει γραψει ποτέ ο τεράστιος Wilson.

Το κομματι καλό, δεν τρελαθηκα, αλλά δεν με χάλασε. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την “νέα κατευθυνση” του Steven, όλα αυτά τα χρόνια αυτό κάνει, εξερευνά, αλλάζει, εξελισσεται, πείτε το όπως θέλετε.
Θα ήθελα όμως στο νέο δίσκο να ακούσω πιο μελωδικά, σκοτεινά, ταξιδιαρικα κομμάτια τύπου song of I όπως γράφτηκε πιο πάνω.

2 Likes

Ναι ρε το Raven για τον πούτσο εντελώς… ξεπεσμός.

Θα παραγγείλεις άμεσα; Περιμένω κανένα ακόμα δείγμα πριν αποφασίσω :stuck_out_tongue: