Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

ε όχι και καμία σχέση με stoner οι sleep…
ποιός είπε ότι το stoner δεν έχει υπερντούμ μέσα?..

Τσεκάρουμε και το Using the Useless των House Of Broken Promises.

Ουσιαστικά η συνέχεια των Unida χωρίς τον Garcia.

Τις τελευταίες μέρες παίζει στο repeat!

χανει παρα πολυ λογω μπολνταρισμενου (σε συγκριση με unida), αλλα οταν βρω χρονο θα το τσκεκαρω γιατι απο οτι ακουσα απο Myspace εχει το απαραιτητο mojo

edit
και ναι ειπαμε συγγενικα ειδη, αλλα οχι και crowbar εδω, ελεος ε

oσοι γουσταρετε μια μιξη monster magnet/hawkwind

πρεπει να τσεκαρετε οπωσδηποτε αυτη τη δισκαρα ειναι μπομπα

Farflung - A Wound In Eternity

pm me 4 download link

θα σας στειλει στο διαστημα να μαζευετε μετεωριτες 8O μεγαλο δισκακι λεμε

ναι ρε awake το πιασαμε το υπονοουμενο :lol:

double post αλλα βαριεμαι και εχω και χρονο οποτε ας αναφερω 2 παλιες κυκλοφοριες που αξιζουν ομως

οσοι γουσταρουν clutch (ειδικα τα τελευταια που ναι πιο ροκενρολ) πρεπει να τσεκαρουν το επομενο :

five horse johnson- the no.6 dance (2000)

βασικα οι τυποι ειναι απο το ohio αλλα παιζουν λες και καταγονται απο τα βαλτοτοπια στο Mississippi η στη louisiana
πολλες επιρροες zz top, πολλα bluesy σημεια, ‘βαρια’ φωνητικα, 70’s rock ηχος με φυσαρμονικες και ναι λεμε νοτιος ηχος
ακουστε εδω:

α και ενα μελος τους συμμετειχε στο from bale street to oblivion των clutch :smiley:

the atomic bitchwax-the atomic bitchwax (1999)

εδω καταλαβαινετε και απο το εξωφυλλο τι παιζει
project του κιθαριστα των monster magnet, ed mundell (εφυγε αργοτερα, αλλα στο συγκεκριμενο παιζει) γενικοτερα βγαζει μια απιστευτη ενεργεια ο δισκος, κυριως γιατι σου δινει την εντυπωση πως ολα βγαινουν απο τζαμαρισματα, τιποτα προσχεδιασμενο και 100% στονερ ηχος
το συγκεκριμενο ειναι και το πιο ‘αυθορμητο’ αλμπουμ τους, μετα αλλαξαν πολλα μελη αλλα και το τελευταιο, το 4 ,μαρεσε αρκετα, πιο γυαλισμενο βεβαια σε συγκριση με αυτο που προτεινω δω περα

http://www.myspace.com/theatomicbitchwax

Πολυ ωραιος δισκος, πολυ καλη περιγραφη haliseco :thumbup:

λοιπον το ακουσα μια δυο φορες
το ευχαριστηθηκα, αν και για να το ευχαριστηθω επρεπε να σκεφτω πως δεν ειναι unida και γενικοτερα μουσικα κινουνται σε πολυ πιο χαρντ ροκ μονοπατια

μπράβο ρε awake με το farflung, δε το είχα εκτιμήσει αλλά τελικά τα σπάει όλα ο δίσκος!! Πανυγήρι, ψυχεδέλεια, χάος, διάστημα… και όλα μαζί…!!

και για όσους γουστάρετε βάζω το link από το live στο roadburn —> http://3voor12.vpro.nl/speler/ondemand/41972269#ondemand.41972269

Πρίν λίγο θυμίθηκα τούτους:

Ελληνικό στουνερ ροκ!
+andreas + tolis από Rotting Crist :slight_smile:

King Bong - How I Learned To Stop Worrying And Love The Bong

doom - stoner ψυχεδέλειες απο τους Ιταλούς King Bong στο πρώτο τους άλμπουμ…
υπάρχει link για download στο myspace τους…

+1 8)

Έβαλα και στην εκπομπή μου. Πολύ καλοί!

1000mods - “Liquid Sleep” (7’’)

Διαθέσιμο από Παρασκευή.

Αισθανθείτε…

yeah… αυτό σημαίνει οτι την παρασκευή στον Αn θα το δίνουν…

τα 2 κομματάκια τα σπάνε πάντος!! έχουν ανέβει και στο myspace τους… 8)

Cable - Pigs Never Fly

Σχετικά γνωστή (underground) μπάντα στην αμερική. Έπαιξε και ο μπασίστας των ISIS (Jeff Caxide) από το 94 έως το 96.

Το συγκεκριμένο album πιστεύω πως θα σας αρέσει, I Love It When You Crawl, Empty & Loaded και Pigs Never Fly είναι κομματάρες.

Ακουσα πριν απο λιγο ολο το CD, και εκτος απο 2 τραγουδια που δεν μαρεσαν, ειναι αρκετα καλοι κατα την γνωμη μου.

Για μενα ειναι πολυ σημαντικο μια ελληνικη μπαντα που τραγουδαει στα αγγλικα να εχει καλη προφορα και αρθρωση, και ο τυπος το καταφερνει πολυ καλα

Τωρα απο θεμα μουσικης, απλα γαματοι :P.Πολυ καλα εφε στην κιθαρα,δυνατο μπασσο. Για τα drums δεν μπορω κατι, καθως δεν εχω την εμπειρια…

psychedelic stoner - doom απο τους Νaam (New York)

http://www.myspace.com/naamdestroysfaces

από last – One of the newest signings to Tee Pee, Naam is a three-piece band from Brooklyn whose blissed-out jam-heavy pyschedella is spotlighted on the 11 minute ?Kingdom?. Naam?s characteristic brand of psychedelic droning stonermass on the Kingdom EP and the self titled full lenght (2009) will surely please fans of Dead Meadow, Grails and Sleep.

καλα νταξ το stonerobixxx εχει πολλυυυυυ θυσαυρο…δηλαδη πολλες απο τις ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΕΣ που εχουν ποσταριστει εδω μεσα μονο εκει τις βρηκα…μιλαμε τον τελευταιο καιρο μονο στουνερ βγαινει απο τα ηχεια μου…

το the sundering απο glowsun ΕΙΝΑΙ ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟ ΛΕΜΕ!!!

φτιαξε μας κ το εχω στο τσεκαρισμα as we speak :smiley:

αμα ξαναπας απο εκει τσεκαρε αυτο εδω ειναι μπομπα 8)

Causa Sui - Summer Sessions Vol. 1-3 (2009)

Long awaited CD version of Causa Sui’s ‘Summer Sessions’…

‘Finally we can present you with the three volumes of Summer Sessions in digital formats! We realize that the original LP versions were torn off the shelves, and that some of you’ve had to use desperate meassures to get a hold of the albums. Well, not any more.’ -causasui.com

This is one great looking digipack, released last month on Electrohasch records. Unlike the Vinyl rips I posted earlier, these new CD rips use the original master recordings which provide optimal sound quality.

ναι ρε το a wound in eternity ειναι δισκαρος τρελλος

επισης πολυ δυνατο ειναι αυτο που μολις ποσταρα των causa sui οπως εισαι

μου θυμιζει 70s voodoo stoner jam

santana grateful dead της πουτανας γινεται

amsterdam vibes maaaaaaaaaaaaan 8)

causa sui στηρίζουμε γιατί τα σπάνε…

ακούστε Eugenie και Red Valley απο Summer Sessions vol. 3 και θα γουστάρετε τρελά

πάμε και εξώφυλλο να γουστάρουμε