Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

Είχα αιώνες να καβλώσω άσχημα με καθαρό στόνερ δίσκο, νάναι καλά τα παιδιά! :thumbup:

Ευκολάκι στα κορυφαία για φέτος (γενικά), σε μια χρονιά υπερβολικά κακή για το stoner.
Στα δάχτυλα του ενός χεριού οι αξιόλογοι δίσκοι. Στα γρήγορα μου έρχονται μόνο τα Routes, Sons Of Otis, Orange Goblin και το Ancestors.

όντως τρομερός ο δίσκος. όπως και ο προηγούμενος. χωρίς να κουράζει καθόλου με περιττές επαναλήψεις.

στείλτε ενα link ρε παιδια γιατι σχεδόν απο παντου σβήστηκε…

Όχι και στα κορυφαία το Ancestors. Eπίσης Colour Haze;

Colour Haze ύπνος. Δεν άντεξα να το ακούσω ολόκληρο πάνω από δύο φορές.
Και το Ancestors γαμεί.

Περάστε έξω από το θρεντ κύριε.

Yei…

[-X[-X

Το [B]arc of ascent[/B] σπέρνει :!: Άμεσο και χιεβι, τι άλλο να ζητήσεις… το καταλαβαίνεις στην πρώτη πρώτη ακρόαση. Δε νομίζω να είναι καλύτερο από το προηγούμενο-και μάλλον φταίει το ότι ξέραμε τι να περιμένουμε- αλλά το επίπεδο δεν το ρίχνουν με τίποτα. redemption και έπειτα γίνεται ο κακός χαμός. Άξιοι, άξιοι. Πάνω που νόμιζα οτι μου είχαν μείνει μόνο οι orange goblin για φέτος.

Ντάξει δεν είναι και η περσινή αλλά δεν την λές και υπερβολικά κακή!

Με τα νέα (ή ντεμπούτα) από:

Οrcus Chylde
Kadavar
The Sword
Summoner
Goat
Machine
Stubb
Trippy Wicked
Horizont
Heat
Graveyard

κρατήθηκε σε καλά επίπεδα

Το Colour Haze ήταν απλά καλό νομίζω, αλλά δεν το λες και ύπνο. Το Transformation είναι κομματάρα, πανηγύρι κανονικό στο τέλος.

Δρ., οι Goat νομίζω δεν κολλάνε και τόσο εδώ μέσα.
Οι Heat πάντως που ανέφερες ήταν αποκάλυψη. Και τους βλέπω στο γιουτουμπ από τον λογαριασμό σου.

Θα έλεγα οτι οι Goat δεν κολλάνε σε κανένα είδος. Έχουν κοινά στοιχεία με όλους τους παραπάνω σίγουρα δεν τους λές stoner άρα γράψε λάθος.

Οι Heat είναι όντως αποκάλυψη αλλά μάλλον βλέπεις άλλο κανάλι (να υποθέσω του Dr.Doom666) γιατί το βινύλιο μου βρίσκεται στο δρόμο ακόμα χεχεχε.

Εδώ μπορείτε να streamαρετε το ντεμπούντο των Γερμανών Heat.

Σε όσους αρέσουν οι Kadavar, Horizont και γενικότερα 70’s ψυχεδελικό rock θα το λατρέψουν.

αχ, kadavar. από τους πολύ καλούς φετινούς δίσκους. θα τσεκαριστούν οι heat. δρ, μπήκα στο site που υποδεικνύεις στην υπογραφή σου και είναι άκρως εθιστικό :smiley: (άκουσα τους σλατζαδες lento με αφορμή των Bosch και μου καλάρεσαν).

Το καινούριο Lento νομίζω όσο το ακούει κανείς τόσο πιο πολύ το αγαπά. Γενικά δεν είναι εύκολος δίσκος. Πάντως μην παραλήψεις να ακούσεις και το περσινό τους, το Icon πολύ πιο ευθύ, εύκολα εθιστικό και πραγματικά ποιοτικό. (sorry για το offtopic)

Για τσεκάρετε και τους Golden Void
Δεν ειναι Stoner αλλά heavy psych

Δεν ήξερα πού να το ποστάρω, αλλά με αφορμή τα Desertfest σε Λονδίνο και Βερολίνο γίνονται απίστευτα πράγματα. Επανένωση Unida, Dozer και Lowrider λέει…

Και ελεγα οτι δεν θα ταξιδεψω εξω το 2013… Ωραια. Λεφτα που βρισκουμε.

Prehistoric Pigs - Wormhole Generator

τρίο από ιταλία , τόσο κλασικό καβλωτικό stoner είχαμε καιρό να ακούσουμε

http://prehistoricpigs.bandcamp.com/