Strapping Young Lad / Devin Townsend Band

Θυμάμαι όταν είχα πάρει το ομότιτλο δίσκο τους,που το έβαλα να παίξει,εντελώς ανύποπτος,και ξαφνικά ακούω αυτό το εντελώ ςαρωστημένο ήχο να βγαίνει από τα ηχεία.Εντάξει,αυτός ο δίκσος είναι εμπιρία,και μδυστηχώς,με εξαίρηση λίγα κομμάτια,ότι άλλο έχω ακούσει από αυτούς υπήρξε απαγοήτευση.Κα μόνο για αυτό το δίσκο όμως αξίζουν 1 μεγάλο respect.


απλα ηχορυπανση . industrial thrash και μαλακιες . τον townsend των γουσταρω καλυτερα στη solo καριερα του . ο hoglan απλα κανει επιδειδει των ικανοτητων του στα ντραμς και τπτ αλλο, ο κανονικος hoglan ειναι στους death . γενικα τους θεωρο ατεργιαστους σαν μπαντα . και τα αλμπουμ τους αδιαφορα τπτ αλλο.[-X

red ειναι strapping οχι strappring

Problem gixed:D

gixed :lol: :lol: τι εχεις παθει??? :stuck_out_tongue:

8O 8O#-o #-o Τι έχω πάθει?4 και 16 και είμαι ακόμη ξύπνιος:lol: :lol:

Πάντως δεν μπορείς να μην παραδεχτείς ότι σαν μπάντα έχουν κάτι ιδιαίτερο,ακόμη και αν δεν σου αρέσουν.

εχω ακουσει τα alien , city kai the new black . δεν μου λενε και τπτ . σου ειπα το λογω ποιο πανω . δεν εχω καταλαβει τπτ ιδιαιτερο και νεοτεριστικο σε κανενα αλμπουμ τους . τεσπα γουστα ειναι αυτα:)

εχω βασικα ισως εντελως αντιθετη γνωμη. τεραστιο γκρουπ και βγαζει γαματες δουλειες απο τοτε που το σολο project του devin δε μου δινει το 100% που θα ηθελα. τα τελευταια δε τα θεωρω καλυτερα απο δισκαρες οπως τα terria (8O ) και infinity. ειναι καλοι δισκοι, αλλα δε πεθαινω τοσο.

απο την αλλη, οταν βγηκε το syl, μιλαμε πραγματικα για εναν μικρο πανικο. το καινουργιο επισης δινει ρεστα. τα alien και city ειναι πολυ καλοι δισκοι. μαλλον το πρωτο δεν εχω ακουσει ακομα…

και για οσους ενδιαφερονται, ο devin εχει κανει και κατι σε πιο ambient φαση

http://www.metal-archives.com/release.php?id=69749

http://www.metal-archives.com/release.php?id=142705

Φοβερο Γκρουπ.Μοναδικος ηχος.To City ειναι κορυφαιο και ακολουθει το ομωνυμο.κομματια οπως all hail the new flesh,oh my fucking god,detox,aaa,underneath the waves,devour,relentless,aftermath,bring on the young,decimator,you suck,wrong side,almost again,shitstorm ειναι καταπληκτικα,ισοπεδωνουν,και γραφονται απο μεγαλες μπαντες μονο.
επισης το dvd τους ειναι φοβερο.ο devin ειναι μορφη,ο hoglan απλα παραδινει μαθηματα.και οπως λενε και στο booklet του dvd…MESHUGGAH!!!

Ναι η μπάντα του τρελού! Ε αφού είναι Townsend τα σπάει! Δεν έχω ακούσει πάρα πολλά, αλλά ό,τι έχω ακούσει τα σπάει! Και ο τελευταίος του, το The New Black ήταν γαμάτο!

O Townsend και οι SYL γαμάνε απλά. Ειδικά για τους SYL έχω να πώ πως είναι μέσα στις καλύτερες μπάντες των τελευταίων ετών.

Α και μια ερώτηση: Τι σημαίνει “κανονικός” Hoglan?:-k

All hail the new flesh…Μόνο αυτό…(Δεν θα ξεχάσω την ανεκδιήγητη κριτική του Σταματούκου στο Metal Hammer παλιά για το φοβερό ντεμπούτο τους…Τους βαθμολόγησε με το ωραιότατο 2…#-o )

Παντως τωρα το Hammer τους προσκυναει…

Εχει ο καιρός γυρίσματα…

Aλλαξαν οι “εντολές” από τους άνωθεν απ’ότι φαίνεται :wink:

Αυτο ειναι καλο. Οταν βλεπεις στο hammer album με βαθμολογια 1 η 2 τοτε σημαινει πως ειναι album του μηνα :stuck_out_tongue:

παντως απο σολο καριερα devin το αλμπουμ που λεει πολυ ειναι το Ocean Machine . τωρα το ποιο προσφατο του το syn-χεστρα καλο ειναι αλλα μερικες φορες ο devin κανει θεατρινισμους και το χαλαει .

δε το λες καλα. styn-hestra λεγεται ο δισκος!:lol:

ok :lol: :lol: :lol: :lol:

χαχα!σωστος!οπως θυμαμαι την κριτικη του aenima να πιανει ενα πολυ μικρο κομματι στη σελιδα,οχι σε πλαισιο major Κυκλοφοριας,να χαρακτηριζεται κατι σαν σκοτεινο industrial και να παιρνει νομιζω γυρω στο 7,5!αν εβγαινε σημερα το αλμπουμ θα αφιερωνοτανε ενα τευχος προς την παρτη τους!!