Stratovarius Vs Sonata Arctica

απλα ΚΑΝΕΝΑΣ :lol: :stuck_out_tongue:

Because classic is always better!!! :bow: :lol: :stuck_out_tongue:

Ρε άντε άκου After Forever! :stuck_out_tongue:

:lol: :lol3: :har: :bleh:

http://www.youtube.com/watch?v=Np1WoaQZ9qA
http://www.youtube.com/watch?v=lNLdTfwx5ZQ&mode=related&search=

Eνταξει χαλαρα Stratovarius.
Δεν μου αρεσε πολυ παντως η συνεντευξη του Kotipelto στο rockhard,κατι πρεπει να εχει παιχτει αναμεσα σε αυτον και στον Τολκι,αλλα δεν ξεκαθαριζει!Ιδωμεν,

Και μένα! Αλλά πέραν αυτού βέβαια ψηφίζω Stratovarius, για ευνόητους λόγους …

Δεν τη διάβασα, αλλά στο παρελθόν είχαν τσακωθεί! Δε θυμάστε που το είχαν διαλύσει μετά το Elements 2 ? Ή κάνω λάθος τη χρονολογία?..:-k Όχι, νομίζω ότι μετά το elements 2 το διαλύσαν…

Νομίζω πάντως ότι η σύγκριση είναι λίγο “άδικη” για τους S.A. Οι Stratovarius τους ρίχνουν δισκογραφικά 10 χρόνια ακριβώς (1989 κυκλοφόρησε το Fright Night και 1999 το Ecliptica) Το πιο “δίκαιο” και για τους 2 θα ήταν μία ψηφοφορία π.χ. Stratovarius vs. Angra η Sonata Arctica vs. Edguy

Stratovarius άνετα…

+1 :stuck_out_tongue:

Εντάξει, δεν υπάρχει καν σύγκριση μεταξύ τους…

Οι Stratovarius με 5 δισκάρες (“Twilight Time”, “Dreamspace”, “Fourth Dimension”, “Episode” και “Visions”) γράψανε ιστορία! :respect:

Lives σαν εκείνα της 14ης Σεπτεμβρίου 1997, δεν ξεχνιούνται ποτέ… 8)

Από τους Sonata Arctica δεν μου αρέσουν πάνω από 5 (και πολλά λέω) tracks, οπότε … :dunno:

Stratovarius γιατι ο tollki ειναι απο τους αγαπημενουσ μου κιθαριστες.επισης εχουν επυρεασει ολο το euro-power!

Sonata Arctica…

Τελεία.

Καλούτσικοι είναι, αλλά λίγο νια-νια μου φαίνονται οι Sonata Arctica :-s :stuck_out_tongue:

έμενα πολύ μελωδικοί μου κάνουν. Με ωραίους στίχους και ωραίες εικόνες.
Fullmoon …

Ναι, μερικά κομματάκια καλά είναι :slight_smile:

Ε καλά εκεί angra με τεράστια άνεση!!!

E όχι και τόσο τεράστια… :-k

Αγαπητή μπάντα οι Angra, αλλά πολύ “πιάνο και γαλλικά” για power. Ο λόγος πού οι Stratovarius είναι η αγαπημένη europower μπάντα είναι επειδή στις “δοξες” τους συνδύαζαν με πολύ όμορφο τρόπο τα “γαλλικά” (η αν θές τη κλασική μουσική) όσο και την επιθετικότητα (power metal) πράγμα πού σε καμία άλλη europwer μπάντα δεν με έχει ικανοποιήσει όπως στους Strato!