Αγαπημένο subgenre του doom

Εγώ ένα καταλαβαίνω από τις τελευταίες σελίδες, ότι η εφεύρεση του “stoner” ως όρου μόνο μπελάδες μας έχει φέρει! :lol::stuck_out_tongue:

Πείτε τα όλα doom ή heavy rock μωρέ να τελειώνετε!

χαχα δεν εχει και αδικο ο αποπανω…απ οτι εχω διαβασει εδω περα, σε ολα συμφωνω εν μερη παντως

πάντως δεν έκανα καθόλου άσχημα που έβαλα το stoner στο πολλ.έχει τροφοδοτήσει μια αρκετά ενδιαφέρουσα συζήτηση…
έπρερε να βάλω και το drone που αναφέρθηκε.μεγάλη μου παράλειψη.

Σιγουρα τοσο η doom οσο και η stoner εχουν φανερη επιροη τους sabbath και γι’ αυτο τα βρισκουν. Προφανως σε μπαντες οπως colour haze ή earthless τους κολλησαν την stoner ταμπελα εξαιτιας των αργων στιγμων τους κτλ. Αλλα η ΦΑΣΗ σ’ αυτους ειναι ψυχεδελεια και τζαμαρισμα. Δεν μοιαζουν με orange goblin πχ. Αν και προσωπικα τετοιες μπαντες οπως οι πρωτες που ανεφερα τις βαζω στο psychedelic rock. Οπως τα λεει ο haliseco δηλαδης. Ε, και νταξει για καποιον που ακουει ψυχεδελειες του ειναι ευκολο ν’ ακουσει stoner και το αντιστροφο.
Ψηφιζω σλατζ τελοσπαντων.

ψηφιζω doom-death καθως ειναι το σκοτεινοτερο απο τα υποειδη του ντουμ ιδιωματος ! κατα ποδας παντως ακολουθει και το funeral doom ! γενικοτερα ειμαι των σκοτεινων ακουσματων !

Το μεγαλεπηβολο και αυτοκρατορικο doom της σχολης των Candlemass for me…

Xτες πριν τη συναυλία των Grails ο χρήστης awake ρώτησε το χρήστη bleedin history και την αφεντιά μου:

-Κι αυτοί οι YOB τι παίζουν?
-Doom
-Tι Doom?
-(με μια φωνή) Doom του κερατά!!! :smiley:

29 κατασκευαστές πλυντηρίου λοιπόν συνιστούν YOB.

:bye::bye::bye: subgenres!

οι yob παίζουν SLUDGE.
και για κανένα λόγο δεν πρόκειται να τους χαρίσω στο doom του κερατά σας![-X

:p:p:p