Suicidal Angels - Dead Again

Οι Suicidal Angels θα κυκλοφορήσουν το νέο άλμπουμ Dead Again στις 19 Νοεμβρίου

Εξωφυλλάρα Ed Repka πρώτα απ’ όλα:D

Tracklisting:

  1. Damnation
  2. Reborn in Violence
  3. Bleeding Holocaust
  4. The Trial
  5. Suicide Solution
  6. Beggar of Scorn
  7. Victimized
  8. Violent Abuse
  9. The Lies of Resurrection
  10. Search for Recreation
  11. Dead Again
  12. Final Dawn

εδώ περισσότερες πληροφορίες

Πςςςς εγγύηση ο Repka στα εξώφυλλα! Για να δούμε τι θα λέει…

Τρομερό εξώφυλλο, πιστεύω και σε τρομερό περιεχόμενο:):!:

Πολυ γρηγορα δεν βγαινει?Περσι δεν βγαλανε το sanctify the darkness?

Βασικα εγω το αγορασα σχεδον μολις βγηκε,τα Χριστουγεννα που μας περασαν!Μπορει να ειναι γρηγορο αλλα η μπαντα ειναι στα πανω της,ελπιζω σε κατι καλο!!

Τα 2 πρώτα τους ήταν πολύ καλά και γούσταρα κάργα. Δυστυχώς δεν τους έχω δει ακόμα live που πιστεύω θα γαμαν. Πρώτη εντύπωση από το εξώφυλλο θετική και μου άρεσε που άλλαξαν τον χρωματισμό, από το κόκκινο στο μπλε, λεπτομέρεις ίσως πει κάποιος βέβαια. Αναμένουμε με ενδιαφέρον.

Τους εχω δει σε 2 Live τωρα πρεπει να τους δω και με το καινουργιο album επλιζω να κινηθουν ανοδικα γιατι εχουν μελλον.

Παιδιά από όσο ξέρω παίξαν στο Sonisphere τα Dead Again και Final Dawn. Πείτε εντυπώσεις από αυτά όσοι τους είδατε:)

Όμορφα νέα.
Αναμένουμε.

και γαμω τα εξωφυλλα…8)

οντως τα σπαει το εξωφυλλο!!περιμενουμε thrasaressssss

Έτσι…τίποτα λιγότερο από thrasάρες:):!:

Εδώ μια γεύση από το νέο άλμπουμ! Και πάλι παραγωγός ο Δημήτρης Λιαπάκης των Mystic Prophecy. Για να δούμε:D

Μέχρι εδώ πολύ καλά πάμε…και Λιαπάκης εγγύηση:):!:

SUICIDAL ANGELS: New Song Available For Streaming

+tracklist…

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=147849

Γαμάτο κομμάτι. Μου άρεσε το ήρεμο break μετά το δεύτερο ρεφρεν. Λέτε να έχουν και άλλες τέτοιες εκπλήξεις στο άλμπουμ? Ιδωμεν:)

leakαρε…

Τώρα κατεβαίνει! Για να δούμε:D

Λοιπόν με τη πρώτη ακρόαση χτυπάει ευχάριστα στο αυτί η πιο καθαρή παραγωγή (αν και η μπότα στα drums είναι τριγκαρισμένη). Στα της μουσικής τώρα, διατηρούν τις ταχύτητες που είχαν στο Sanctify The Darkness καθώς και την ικανότητα να γράφουν καυλωτικό Thrash. Υπάρχουν δυναμίτες όπως τα Bleeding Holocaust, Violent Abuse, Dead Again και Final Dawn αλλά και κομμάτια που εναλλάσεται o ρυθμός (Damnation/Reborn In Violence, Beggar Of Scorn) που δίνουν ποικιλία στο δίσκο. Παρα πολύ καλός δίσκος και έπονται κι άλλες ακροάσεις.

καλυτερο του προηγουμενου γ σενα?