Suicidal Angels - Dead Again

Αυτό και των Sodom, θέλω να τα ακούσω μόλις τα πάρω κατα τα τέλη του μήνα…θέλω νά’χω την αγωνία μέχρι να φτάσω στο σπίτι και τα βάλω να παίξουν:):!:

Σε θέμα παραγωγής ναι, σε θέμα συνθέσεων εκ πρώτης όψεως είναι ισάξιο. Αν είναι καλύτερο ή όχι θα το δείξουν οι επόμενες ακροάσεις.:wink:

μακαρι να ειναι λιγο καλυτερο παντως. δεν το μπορω οταν οι νεες μπαντες δεν εξελισσονται απο αλμπουμ σε αλμπουμ. και το προηγουμενο ηταν καλο μα του ελειπαν καποια πραγματα…

Οι Suicidal πάντως δείχνουν αυτή τη διάθεση (ειδικά αν άκουσες το Reborn In Violence:)).

ναι οντως αυτο το τραγουδι οταν το ειχαν πρωτοβγαλει θυμαμαι μου ειχε κανει εντυπωση γιατι ηταν σαν να εγιναν ενα κλικ πιο περιπλοκοι. μιλαμε για μικρουτσικο κλικ ομως ε! βασικα εγω θα τους ηθελα πιο επιθετικους γαμωτο. οχι απαραιτητα γρηγορους αλλα να μου βγαζουν αυτο το συναισθημα της λυσσας που δεν μου εχουν βγαλει ιδιαιτερα μεχρι στιγμης…

Πολυ καλο φανηκε με μια πρωτη ακροαση! Σιγουρα μου αρεσε περισσοτερο απο το προηγουμενο χωρις αμφιβολια. Πολυ θετικο οτι κρατανε αυτη την old-schoolia απο τα 80s. Πορωτικα ριφς για αλλη μια φορα. Αναμενεται λιωσιμο. Μπραβο στα παιδια.

πολυ ωραιο θρασακι οι μαγκες.το ακουω και το ξανα ακουω.παλιομοδιτες με συγχρονο ηχο…το μονο μου παραπονο θα ηθελα λιγα γκαζια παραπανω.

Και ενώ συνεχίζονται οι ακροάσεις, οι Suicidal βγάλαν το πρώτο βίντεο από το Dead Again για το Bleeding Holocaust:

http://www.youtube.com/watch?v=LjCvvlfiNCY&feature=recentu

Έχοντας πάρει μια πρώτη γεύση από το συγκρότημα με το Sanctify the Daskness κυρίως, μια χαρά μου άρεσε κ το Bleeding Holocaust. Είμαι σίγουρος ότι κ τα άλλα κομμάτια του Dead Again τα σπάνε το ίδιο.

Πιστοί στις αρχές του θρας οι παίδες κ καλά κάνουν…

καλυτερο απο το sanctify γ μενα αλλα κατωτερο απο το eternal!

Ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα με έχει ενθουσιάσει…πρέπει κιαυτός ο δίσκος να μπει σε λίστα αγοράς το συντομότερο:):!:

Με τις πρώτες ακροάσεις μου φαίνεται πολύ καλό.
Πορωτικό in your face thrash, και ακούγεται μονοκοπανιά πολύ εύκολα.

Λοιπόν επιμένω στην αρχική μου άποψη ότι οι Suicidal Angels γράφουν πωρωτικότατο Thrash για μια ακόμα φορά. Παράλληλα, έχει γίνει πιο καθαρή η παραγωγή και τα φωνητικά που χαλούσαν το σύνολο στο προηγούμενο άλμπουμ εδώ έχουν διορθωθεί και βγαίνουν όπως στα live, με το απαραιτητο νεύρο. Επίσης μου αρέσουν τα περισσότερα mid tempo/αργά μέρη δίνουν ποικιλία. Γουστάρω πάρα πολύ τα Damnation/Reborn In Violence, Bleeding Holocaust, Beggar Of Scorn (φοβερά αργά σημεία, μου θύμισαν Bolt Thrower), Violent Abuse και Final Dawn. Στάνταρ μέσα στις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς για μένα 8)

Αναμένουμε να τους δούμε με Death Angel εδώ!:metal:

Αν και τελικά δεν το έβαλα μέσα στην 10αδα μου αυτό εδώ γαμεί. Μου άρεσε που έριξαν λιγάκι τις ταχύτητες και έδωσαν χώρο σε πιο αργά σημεία που είναι πολύ πετυχημένα (ειδικά στο γαματο Beggar Of Scorn). Αν δεν βαριόμουνα να κάνω αναθεώρηση στην 10αδα βασικά ίσως και να έμπαινε αλλά συνήθως όταν πάω να αλλάξω ένα αλλάζω αλλα 4-5 :roll:

Έτσι δεν έκαναν το αναμενόμενο, γιατί στο προηγούμενο άλμπουμ, οι περρισότεροι δεν τους περιμάναμε, τώρα όμως αν συνέχιζαν σαυτές τις ταχύτητες μόνο, θα ήταν αναμενόμενοι:):!:

Ξέρει κανεις αν διατίθεται σε βινύλιο ή ποτε βγαίνει η βινυλιακή έκδοση;

μπραβο στα παιδια!γαματο album!

Και δεύτερο βιντεοκλίπ από τους Suicidal για ένα από τα καλύτερα κομμάτια του Dead Again, το Beggar Of Scorn. Απολαύστε :metal:

Ένα απ’τα αγαπημένα μου απ’τον δίσκο:):!:

τελικά έμαθες φίλε αν βγαίνει σε βινύλιο … ? :-s