Suicidal Angels

προκειται για την ελληνικη technical/old school thrash μπαντα. απ’τις πλεον ανερχομενες κατα τη γνωμη μου, πιστευω θα γινουν αρκετα μεγαλη μπαντα, για πειτε…

και εγώ νομίζω ότι κάτι τετοιο θα παίξει.Ο δίσκος τους παίζει στα καλύτερα thrash περσινά άλμπουμς από Metal Observer. έχουν βγει αρκετά για live έξω, έχουν δώσει τις συνεντεύξεις τους, γενικώς έχουν δημιουργήσει θόρυβο. Πολύ καλοί στο live που τους είδα πέρισυ. Αν φτιάξουν λίγο και την θεματολόγια / attitude που είναι ακόμα σε λίγο δήθεν επίπεδο θα τους βγάλω το καπέλο. Α! Ρε συ socrates, όχι και technical μπάντα! Τσεκάρετε όσοι γουστάρετε την φάση και τους Released Anger οι οποίοι κινούνται ακόμα περισσότερο σε Kreator μονοπάτια (και καλά κάνουν). http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=110790224

EP & album τσακιζουν κοκκαλα.Απο τις καλυτερες ελληνικες μπαντες γενικα.
Παιζουν λαιβ σημερα στο underworld. :frowning:

ω ναι!
περσι το metalstorm εβγαλε το δισκο τους ως τον καλυτερο thrash της χρονιας…ο ιδιος ο Mille σε συνεντευξη του, οταν του ειπαν να πει 2 καινουργιες thrash μπαντες που γουσταρει, ανεφερε Legion Of The Damned και τους Suicidal…

…και είχε σκάσει στο encore της συναυλίας με μπλουζάκι Suicidal angels!

Πολυ καλοι. Ακουσα πολυ προσφατα και μπορω να πω οτι για ακομη μια φορα χαιρομαι που βγαζει τετοια παιδια η Ελλαδα.

Γαμω ειναι!!Ο δισκος ειναι φοβερος!!Αλλα οχι Technical εεε :smiley:

τα παιδια τα σπανε… ειναι φοβεροι και θα πανε μπροστα!!!100% fuckin thrash metal.8O

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΠΑΝΤΑ!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ,ΧΘΕΣ ΣΤΟΥΣ KREATOR Ο ΜΙLLE ΤΟΥΣ ΑΦΙΕΡΩΣΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!

Ναι ρε το θυμάμαι το Flag Of Hate!Φοβερό live.On topic τώρα τα παιδιά τα σπάνε, τους πήρε η Nuclear Blast, βγάλαν το Sanctify The Darkness που τα σπάει και βγαίνουν σε περιοδεία με Kataklysm, Darkest Hour και Resistance τώρα και θα είναι και support για την επετειακή περιοδεία των Overkill αν δε κάνω λάθος

ΣΠΑΣΤΕ ΤΑ ΡΕ!!!:metal::metal:

Το Apokathilosis απο το καινουργιο τους άλμπουμ είναι μεγάλη κομματάρα.

μην υπερβάλλουμε, 8ο στην κατάταξη ήταν…anyway καλό συγκρότημα κατα κοινή ομολογία (εγώ δεν τρελάθηκα και ιδιαίτερα για να είμαι ειλικρινής)

Mε τον τελευταιο δισκο εδειξε οτι μπορει να γινει πολυ μεγαλη μπαντα.
ελπιζω να τους δουμε συντομα λαιβ και οχι σε καμια τρυπα που να μην μπορει να γινει πιτ (σιν σιτι κλπ)

Μπράβο στα παιδιά, τα σπάνε, απ’τα καλύτερα thrash άλμπουμς της χρονιάς:metal:…πάντα τέτοια:):!:

Θέλησα να ξεθάψω αυτό το θρεντ ώστε να γίνει μια αλλαγή:το live με Released Anger, SlavEATGod και Accelerator ΔΕΝ θα γίνει 8 Μαίου στο Sin City αλλά 11 Σεπτεμβρίου στον ίδιο χώρο. Είναι κάτι που το έχει ανακοινώσει εδώ και 2 μήνες περίπου η ίδια η μπάντα. Ευχαριστώ:)

Λοιπόν διακρίσεων συνέχεια για τους Suicidal Angels καθώς είναι υποψήφιοι στη κατηγορία “Up And Coming Bands” στα βραβεία του Γερμανικού Metal Hammer
Ψηφίστε εδώ

Επίσης ένα ωραίο τζαμάρισμα από τη περιοδεία με Darkest Hour:
Suicidal Angels and Darkest Hour - Sharp Dressed Man (ZZ Top Cover)

Χάνει λίγο τους στίχους αλλά μια χαρά8)

οχι ακριβως για τον πουτσο μπαντ, αλλα επιεικως υπερτιμημενη. Σε συζητησεις σε φορουμς τους βλεπω να φιγουραρουν σε “η μπαντα που ανετα θα μπορουσε να ειναι στις 10 καλυτερες θρας μπαντες των 80’ς” και αλλες τετοιες παπαριες. Δεν ξερω γιατι εχετε τετοιο κολλημα. Νιου γεηβ οφ ολντ σκουλ θρας εχουμε εδω και πολλα χρονια. Υπαρχουν μπαντες τοσο στο αντεργκραουντ ακομα οσο και στο μεηνστρημ π.χ. μπαντες ηαρεηκ. Παιζουν πραματα που χουν παιχτει 3000 φορες. Τον anisixo περιμενετε για να σας ξυπνησει? ΑΗΔΙΑΖΩ με κατι τετοια . εχετε ο ενας το καβλι στο στομα του αλλου και το πιπιλατε αιωνιως.
Τα αλμπουμς τους δεν ειναι κατι το ρηξικελευθο για να υπαρχει τετοιος εκθειασμος απο Τυπο και κοινο. ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.

να το κανω πιο προφανες? δανειζονται ριφφς Destruction και Slayer κανουν μικρες μετατροπες και στα πετανε στη μαπα. ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ 10 ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΘΡΑΣ ΜΠΑΝΤΕΣ.

[B]Suicidal Angels - Final Dawn [/B]

παιζουν ΜΟΥΣΙΚΗ τα παιδια, ειναι θεοι \m/ ετσι γινεται, η σκληρη δουλεια και το ταλεντο σε αναδεικνυουν και πας παντα ψηλα … ειναι η αποδειξη οτι η Ελλαδα παιζει THRASH και τα σπαει :band:

οχι μονο παιζει θρας αλλα ριχνει και ξυλο8)