Suicidal Angels

βασικα για μενα σε αυτα τα δυο συμβαινει το αντιθετο. δεν τους θεωρω καθολου ταλαντουχους η “μουσικαντηδες”. λιγα ριφ ριχνουν στα τραγουδια και απο κει και περα το ριχνουν στην πορωση (εκει ειναι καλοι). αλλα νμιζω πως υπαρχουν πολλες αλλες θρας μπαντες που απο αποψη μουσικης τουλαχιστον τους ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΝΟΥΝ. και οταν λεω “μουσικη” μιλαω για την καλλιτεχνικη εννοια του ορου. (γιατι αλλιως ολα μουσικη ειναι…)

διαφωνω. τους θεωρω απ τα καλυτερα θρας συγκροτηματα αυτη τη στιγμη! και επισης μ αρεσει που κρατανε αυτη την ολντ σκουλ σταμπα στη θρας τους και δεν μετουσιωνονται στην αργη θρας που κακως εχει βγει τα τελευταια 2 χρονια στη φορα…

εγω δεν βλεπω καμια ολντ σκουλ σταμπα με τον τροπο που το λες περα απο το οτι δεν παιζουν φλωρικο gay area… βλεπω μια μπαντα απο πολυ νεα παλικαρια που κανω αμαν και πως να παιξει κανα ωραιο σολο και στα 4-5 σερι τραγουδια με εχει κανει να αρχισω να βαριεμαι (ξαναλεω ομως οτι ναι, ειναι και πορωτικοι και γαμανε στα λαιβ, αλλα δεν ειναι της παρουσης αυτο).

έτσι, μόνο τεουτονικ άνχολι μπέστιαλ σφαιρόζονο καλτοθρας από κεντρική ευρώπη:ok:

\μ/

πολυυυυυ slayer ρε παιδι μου…:-k

Oπως???

φανταζομαι εννοει ή το mid tempo thrash, ή το nu-metal (που ουδεμια σχεση με θρας εχει)… αλλα αυτο με τα 2 χρονια ουτε εγω το επιασα. το mid tempo thrash υπαρχει απο δεκαετια 90, ενω το nu-nu metal απο το 2000 κ μετα… τι εννοεις ποιητη ?

Μid-tempo thrash, κι εσυ πες 3-4 συγκροτηματα για να καταλαβω:p

οχι εννοω το θρας στιλ τελευταιο απο φορμπιντεν η ντεθ ειντζελ δηλαδη σε φαση πιο αργο χωρις πολυ τουπα τουπα αλλα που φερνει πολυ σε θρας/παουερ αλα νεβερμορ :wink:

ε ναι, gay area… μακρια απο μας! :lol:

εεεεε λιγα με το gay area 8)
, δηλαδη ρε φιλε δεν σαρεσουν οι forbidden, testament, death angel, exodus, vio-lence, heathen klp klp ??? :-k

να σ πω την αληθεια εχω ακουσει ελαχιστα απο ολες αυτες τις μπαντες μιας και ειμαι σε πιο ντεθ φαση. συγκεκριμενε εχω ακουσει το bonded by blood που μου αρεσε αρκετα ως πολυ και μετα ειπα να ακουσω κατι πιο συγχρονο απο exodus και ακουσα το shοvel headed και ξενερωσα. μου φανηκε πλαστικουρα και μετριοτητα. απο τους αλλους που ανεφερες εχω στα υποψιν και θα ακουσω συντομα τα “The Gathering” κ
"the formation of damnation" απο testament. θελω να πιστευω πως αυτα τα 2 θα ειναι στο στυλ που γουσταρω…

εσυ τι θα προτεινες να ακουσω (αν σκεφτεις οτι εγω θελω κατι σε σκληρο και πιο γρηγορο αλα vektor+kreator?

Η πλακα ειναι οτι αυτο που λες θρας.παουερ αλα nevermore, ουσιαστικα οι Forbidden το “δημιουργησαν” με το Distortion

Ο άλλος κράζει το bay area έχοντας ακούσει ένα δίσκο εκείνης της εποχής/περιοχής, και έχοντας στα υπόψιν(!) δίσκους μπάντας που βγήκαν μετά τα 80ζ.

λολ ρε gaymeat

και τι να κανω ρε φιλαρακι? ακουσα κατι και δεν μου αρεσε! και λεω οτι δεν το γουσταρω. σιγα! λες και εσυ σε οτι δεν σ αρεσει εχεις κανει διατριβη. μπορει καποια στιγμη να το “γυρισω” και να μου αρεσει και μακαρι (απο αποψη οτι θα ανακαλυψω εστω και καθυστερημενα κατι που θα μου αρεσει). ως τοτε θα το λεω gay area κυριε ignorant fag! [SPOILER]:lol: χαβαλε κανουμε, ελπιζω… :wink:[/SPOILER]

Προφανώς, αλλά κοίτα το λίγο, δεν είναι δυνατόν να είσαι “γκεη ερηα κσου φτου φτου” και να έχεις ακούσει ένα δίσκο.Λες και είναι όλα ίδια ναπούμε

τέσπα, είμαστε και οφφτοπικ, πείτε για τους σουισάνταλ τε… εε έητζελς

ΜΠΡΑΒΟ ! πες τα…

@Deadmeat ε τοτε ρε μαν αμα δεν εχεις ακουσει τι διαλαλεις για γκει ερια κλπ…

οχι απλα προτεινομενα, αλλα MUST :

Exodus - Bonded by Blood
Testament - The legacy, new order
Forbidden - forbidden evil
Death Angel - Ultra violence
Vio-lence - eternal nightmare
Possessed - seven churches, eyes of horror
Defiance - void terra firma

aν σαρεσουν αυτοι οι δισκοι, συνεχισε και με υπολοιπη δισκογραφια (πχ απο εξοντους και τα fabulous desaster kai impact is imminent ειναι θεικα, απο forbidden το δευτερο ,κλπ κλπ, αλλα για αρχη αυτα.)

[B]EDIT : αν δεν σου αρεσε το bonded by blood παντως δεν υπαρχει και μεγαλη πιθανοτητα να σαρεσουν κ τα υπολοιπα. ιιιισως το seven churches (possessed) αλλα αν ακους ντεθ ελπιζω να μην περιμενεις απο μενα να μαθεις ποιοι ειναι οι δημιουργοι του ορου DEATH METAL !! (οκ, μαζι με τους Death του Chuck, 50-50 to copyright :stuck_out_tongue: )[/B]
[B]
EDIT (part II) : αν εισαι πιο πολυ του ντεθ για δοκιμασε καποιο απο τα πρακατω θεουργηματα, ισως σου κατσουν καλυτερα :

Demolition Hammer - Epidemic of Violence
Protector - a Shedding of Skin
Invocator - Excursion Demise
Sadus - Illusions (chemical exposure)

AAAAAAAAANTE KALHNYXTES ![/B]

ποζεσντ εχω ακουσει (και μ αρεσουν αρκετα), ξεχασα να το πω (βασικα γιατι δεν τους βαζω στο μπει).

εριξα μια αυτια σε ολα οσα προταθηκαν μεσω γιουτουμπ και θα τα ΨΙΛΟεχω στα υποψιν μου. το συμπερασμα ειναι παντα ενα για μενα (καθε φορα που ακουσω λιγο τετοιες μπαντες): δεν μπορω με τιποτα τα power-ιστα τους φωνητικα. (οι τελευταιοι ειχαν πολυ πιο νορμαλ φωνητικα για τα θρας γουστα μου). δεν μπορω η μπαντα να παιζει ωραια και επιθετικη μουσικη και να εχει αυτα τα φωνητικα. αυτο με ξενερωνει και με ξενερωνει ασχημα. φορμπιντεν και βιολενς νομιζα οτι ειχα κατεβασει αλλα εκανα λαθος οποτε θα ειναι οι πρωτοι που θα ακουσω μετα απο τεσταμεντ και μασιν χεντ (ελπιζω να μην ειναι μαπες αυτοι, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για 2-3 αλμπουμ τους)…

στο εντιτ1: οχι ρε, το μπντεντ ειπα οτι μ αρεσε πολυ αλλα το shovel headed kill machine μου φανηκε μαπα. το μποντεντ ειναι πολυ καλο!
στο εντιτ2: ακριβως για αυτο αυτη την εποχη εχω βαλει και ακουω το σαντους. σε δικο μ στυλ ειναι επισης κατι σε HELLISH CROSSFIRE… (http://www.youtube.com/watch?v=BfIeXmc5Hbw)

ε κοιτα για μενα οι φορμπιντεν του ντιστορσιον και του γκριν μ αρεσαν οχι οσο τα πρωτα 2 αλλα πολυ καλη φαση! αλλα θεωρω πως ηταν πιο τεκνοθρας παρα παουερ…
ενω το τελευταιο δεν μ αρεσε καθολου… :frowning:

Oυτε μενα μ αρεσουνε οσο τα δυο ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πρωτα αλμπουμ τους, απλα ειπα οτι επηρεασαν τιγκα τους nevermore