Suicidal Angels

Το εξωφυλλο του νεου δισκου σχεδιασμενο και παλι απο τον Ed Repka.

Πολυ ωραιο εξωφυλλο και κολλαει και με τον τιτλο του δισκου Divide And Conquer, περιμενω και δυνατους στιχους. Το tracklisting θα ειναι

  1. Marching Over Blood
  2. Seed Of Evil
  3. Divide And Conquer
  4. Control The Twisted Mind
  5. In The Grave
  6. Terror Is My Scream
  7. Pit Of Snakes
  8. Kneel To The Gun
  9. Lost Dignity
  10. White Wizard

Οριστε και το link με ολες τις λεπτομερειες. Αναμενουμε και παλι thrash ολεθρο…

geia sou

υπερεκτιμημένη μπαντούλα. Παίζουν Θρας που έχει χιλιοπαιχτεί χωρίς καμία διαφοροποίηση (α ναι ξέχασα, έχουν “εξωτική” προφορά! Αυτό είναι μια πρωτοτυπία γενικά στο ΘΡΑΣ!!!).

Ίσως αν είχαν μάνατζερ τον ΞΗΓΑ να τα πήγαιναν καλύτερα. Σε 6 χρόνια θα χουν πατώσει όμως.

…ωραίο, αν και πια αναμενόμενο εξώφυλλο, και γαμάτος τίτλος, και τρακ-λιστ…να υπάρχει και μια εξέλιξη, στο βαθμό που επιτρέπει το ιδίωμα, και θά’ναι όλα τέλεια:):!:

ναι ρε οπως ακριβως το λες ειναι . μπαντα που εχει την καθολικη αποδοχη της σκηνης

Μπορει να μην πρωτοτυπουν, αλλα ειδικα στο thrash metal αυτο ειναι κατι πολυ σπανιο πλεον. Γραφουν κομματαρες, ειναι πωρωτικοι και με αερα μεγαλης μπαντας στα live, εχουν ποιοτητα, τι αλλο θες?

…έλα ντε, τι άλλο θέλουμε:roll: :slight_smile: :!:

Θέλω όμως εσύ σε 6 χρόνια να ανέβεις και να φτιάξεις μια τέτοια μπάντα που να ξεπερνάει αυτά που χουν πετύχει οι Suicidal Angels, καθώς και να αποτελούν σύγχρονους ήρωες για την ελληνική Thrash σκηνή, όπως οι Suicidal Angels. Φιλικά :slight_smile:

Μα γιατί σου πα ρε αγαθοβιόλη άνθρωπε ότι “ΣΕ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΧΟΥΝ ΠΑΤΩΣΕΙ”?

Γιατί σε 5 χρόνια που θα τελειώσω με μεταπτυχιακά/διδακτορικό/στρατό θα βάλω μπροστά το band. Μιλάμε ΗΔΗ για τουλάχιστον 150 progressive/δυσαρμονικά/επιθετιικά riffs που θα πάνε το ΘΡΑΣ έτη φωτός μπροστά.
Όχι όπως τα άχρηστα ζωάκια των Angels που αντιγράφουν riffs από Slayer, Destruction και Kreator και σου κοπανάνε τα ίδια ριφφς 50 φορές.

Αρχές 2018 περιμέντε υλικό που θα σας γυρίσει τα άντερα infidelis.

Ε μα τρολλάρεις πές το έτσι ντε :smiley:

Σε νέα σχετικά με τη μπάντα το Divide And Conquer είναι καθ’οδόν. Οι ίδιοι κάνανε διαθέσιμο το πρώτο κομμάτι του δίσκου Marching Over Blood (κλίκιτι κλικ), το οποίο προσωπική άποψη συνεχίζει από κει που σταμάτησε το Bloodbath με ακόμα πιο πωρωτικές ερμηνείες. Και αν κρίνω από έτερα δείγματα (κλίκι ντε!!) πάμε για τον καλύτερο τους δίσκο πιθανότατα :smiley:

0:28 William Dafoe cameo :stuck_out_tongue:

ωραίο το κομμάτι πάντως.

…πάντως τα Dead Again και Bloodbath, δεν ήταν κάτι το εξαιρετικό, όπως το Sanctify the Darkness, που ήταν μια γαμάτη θρας δισκάρα ή το ντεπούτο τους Eternal Domination που ήταν μέσα στην καύλα του ξεκινηματός τους…όπως και τα ep…στα Dead Again και Bloodbath δεν έκαναν κάπιο βήμα μπροστά και ακόμα και τα εξώφυλλά είναι ίδια και κοινότυπα…κάτι που παρατηρώ και στον τελευταίο τους δίσκο Divide and Conquer, ελπίζοντας να μην ισχύει αυτό και στο περιεχόμενο του δίσκου…δεν λέω ότι δεν ακούγονται μια χαρά…απλά ότι δεν έχουν κάνει κάτι το ξεχωριστό, όπως στους πρώτους δίσκους:):!:

In The Grave (official video) και κόβει κωλαράκια :smiley:

καλημερα μαγκες. κυκλοφορησε σημερα στο spotify το νεο τους αλμπουμ. καλη ακροαση

Πολύ καλός πράγματι ο νέος δίσκος. Πολύ ωραίες μελωδίες, επιθετικότητα και ωραίο groove (π.χ στο Seed Of Evil). Βέβαια, έχω την εντύπωση ότι ο προηγούμενος ήταν σαφώς πολύ καλύτερος δίσκος

…πρώτη ακρόαση τώρα…όντως τα Seed Of Evil, In The Grave είναι αυτά που θα ξανακούσω, στάνταρ, αν και γενικά ο δίσκος μου βγάζει κάτι το διαφορετικό…θετικές οι πρώτες εντυπώσεις:):!:

Εμένα μου φαίνεται με 2-3 ακροάσεις ότι μάλλον θα έχουμε τον πιο ώριμο Suicidal Angels δίσκο στην ιστορία τους :slight_smile: Πολύ ωραία δομημένα κομμάτια που σπάνε σε γρήγορα ή αργά μέρη χωρίς μετάβαση (έχει στοιχείο έκπληξης και αυτό μου αρέσει πάρα πολύ) :smiley:

Ξεχωρίζω Marching Over Blood, In The Grave, Seed Of Evil, Control The Twisted Mind, Pit Of Snakes καθώς και το White Wizard :wink:

Σιγά σιγά αποδεικνύεται ότι είχα δίκιο.
Ε μα ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΜΠΑΡΜΠΑ με τέτοιο υλικό ξυπόλητος στα αγγούρια;

1 Like