Summer Festivals 2009

Outshined γι αυτό το άνοιξα το θρεντ, για να μπορέσουμε να οργανωθούμε λίγο όσοι δε μασάμε το σανό που μας πασάρουν εδώ… :wink:

ναι ρε γμτ, αλλά είναι η δουλειά που δεν μου αφήνει και πολλά περιθώρια να κάνω όνειρα και προγραμματισμούς.

μπορεί τώρα να “κλείσω” και όταν έρθει ο καιρός να μην έχω τη δυνατότητα να πάω. επειδή θα το ξέρω σχετικά τελευταία στιγμή πρέπει να έχω υπόψη μου τις ημερομηνίες από τα 4-5 πιο δυνατά φεστιβάλ και να φύγω στην πρώτη ευκαιρία που θα παρουσιαστεί.

είναι αξίωμα πάντως. όταν είσαι φοιτητής έχεις χρόνο, αλλά δεν έχεις λεφτά να διαθέσεις, όταν έχεις μπει στον επαγγελαμτικό χώρο μπορεί να έχεις λεφτά να διαθέσεις, αλλά δεν έχεις χρόνο.

Το τελευταίο πυ είπες, το τυπώνω και το κορνιζάρω στον τοίχο ΑΝΕΤΑ! ΜΕΓΑΛΗ αλήθεια!

Πάντως εγώ πέρισυ, έτσι την τελευταία στιγμή σχεδόν τα κανόνισα όλα, και παρόλα αυτά, πέρασα μπόμπα!
Θα δείξει και για φέτος…

http://www.graspop.be/

ΤΕΛΟΣ.

Περιμενε και του Hellfest…

Αμα επαληθευτουν οι μπηχτες, δε θα βρισκουμε εισιτηριο μεχρι τα τελη του επομενου μηνα…

Edit: Φοβαμαι μονο μη κλεισουν κι αυτοι τον Manson και τρεχουμε να δουμε τι αλλο παιζει παραλληλα.

Wolves In The Throne Room έγιναν τελικά μεγάλη φίρμα. Ελπίζω να μην τους χαλάσει αυτό…

Γι αυτο και λεει να τους δουμε τωρα, οσο βρισκονται δλδ στη καλη φαση της καριερας τους.

Ή ας πουμε τους Devildriver. Τους οποιους δεν υπαρχει περιπτωση να δεις στην Ελλαδα.

εγώ πάντως ψηφίζω ROCKWAVE μάγκες!

έχω και το πιασάρικο διαφημιστικό σποτ έτοιμο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ;
ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ…
“ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ(Α)”!

ΣΤΗΡΙΖΩ ROCKWAVE.

Φοβερός ρε θηρίο…
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χμμμμμ!! Λες να κάνω τη μόντα και αντί να γυρίσω Αθήνα μετά το Wembley να τραβηχτώ Μιλάνο?
Με ψήνουν άσχημα οι Motley!!!

Πες τα ρε! Και αυτοι οι γιδοβλαχοι του Wacken τους ειχανε headliners πριν απο 2,5 χρονια!

τεσπα, ας μην ανοίξουμε θέμα και εδώ
δεν έχω πρόβλημα να έρχονται κάθε χρόνο
δεν έχω πρόβλημα να κλείσουν και το Rex και να παίζουν κάθε βράδυ και να τους πετάνε λουλούδια με δεύτερο όνομα το Χρήστο Δάντη που είναι γνωστός ροκάς (sic).
αλήθεια, που μέχρι άμα βρω πρόσκληση παίζει να πάω κιόλας.

αλλά και στο Wacken μια χρονιά τους έβαλαν να παίξουν ένα επετειακό σοου, όπου και καλά θα ήταν μοναδικό.
από τότε έχουν ξεσκιστεί στα επετειακά.
έχουν ανεβάσει στη σκηνή μέχρι και τα παιδιά τους.
κάπου να κουλάρουμε.

επίσης, είναι ενδεικτικό του ότι όλα ξεκινάνε από το αγοραστικό κοινό. Από τους 20.000 - 30.000 που πάνε σχεδόν κάθε χρόνο στους Scorpions, το 80%-90% πανε για να ακούσουν 3-4 το πολύ ΙΔΙΑ καθε φορά τραδούδια. Δεν διαφέρει σαν event και πολύ πλέον από μια συναυλία του Χατζηγιάννη. Πόσοι νομίζεις θα εκτιμήσουν άμα ακούσουν το Steamrock fever?

Όσο ο διοργανωτής ξέρεις πως τη μπάζα του θα την κάνει άμα φέρει και φέτος τους X Scorpions δε θα τολμήσει να φέρει μια άλλη μπάντα. Όσο βλέπει τον τρόπο σκέψης των ανθρώπων στους οποίους απευθύνεται και πάλι Scorpions θα φέρει.

Αυτο το ψηνω και εγω ασχημα ειδικα τωρα που χανονται σιγα σιγα οι ελπιδες μου για Μοτλευ στη Σουηδια…

Ομως μονο για την 1η μερα…

Ρε λες να σε πετυχω και εκει…?? :stuck_out_tongue:

Χαχα!! Λες?:smiley:
Κι εγώ για πρώτη μέρα μόνο.

Και δεν κοστίζει και πολλά να αλλάξω την πτήση, αλλά με το που φτάσω Μιλάνο θα παίξει τρέξιμο!! Μalpensa, Centrale,ξενοδοχείο, Monza και ποδαράτο μέχρι το γήπεδο :stuck_out_tongue:

Βασικα δεν λεει να το κανεις ετσι…

Απο Μαλπενσα εχει λεωφορεια για Μοντσα κατευθειαν…Οποτε δεν χρειαζεται να πας Μιλανο…

Εγω το σκεφτομαι για σκηνη ενα βραδυ, αν οχι σερι…

Ωραίο το Gods of Metal.
Πρέπει να έχεις κάρτα για αυτά τα φεστιβάλ για να πάρεις εισητήριο?
Αν όχι πως αλλιώς μπορείς να πάρεις?
Δεν έχω ψαχτεί καθόλου με την φάση.
Αν πας έτσι θα βρεις εκεί?

Δεν το έχω ψάξει ακόμα για Monza, αλλά οκ αφού παίζει bus!!!

To θέμα είναι ότι θα είμαι ήδη σκουπίδι από κούραση από την προηγούμενη μέρα στο Wembley + 2 πτήσεις (ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ στα αεροπλάνα βασικά) και δεν θα την πολυπαλεύω για χύμα άραγμα. Θα δούμε πως θα παίξει η κατάσταση πάντως!!!

Δεν πειράζει όμως he’s the one they call Dr. Feelgood…

Στο Gods of Metal συνήθως παίζουν και tickets στον χώρο του festival, αλλά εξαρτάται και από το χώρο και το lineup.
Το γήπεδο της Monza χωράει18000 και απ΄οτι είδα μάλλον θα υπάρχουν 2 σκηνές.

Πάντως το 2004 στη Bologna,που ήμουν μέσα μπορούσες να πάρεις και απ’ έξω.
Εγώ τα είχα πάρει βέβαια από internet μήνες πρίν!

Tuska Open Air Metal Festival 26.-28.6.2009 Kaisaniemi, Helsinki,
Finland

Volbeat
Bullet For My Valentine
Neurosis
Paul Gilbert
Amorphis
My Dying Bride
Pestilence
Ensiferum
Gojira
Parkway Drive
Legion Of the Damned
Mucc
Girugämesh
Deathchain
Jon Oliva´s Pain
Eluveitie
Rotten Sound
Firewind
Gama Bomb
Profane Omen
Callisto
Medeia
Dauntless
Tukkanuotta

Οτι αξιζει αξιζει…Απλα θεωρω πολυ παραπανω κουραση να τρεχεις Μιλανο…Γι’αυτο στο ειπα…

Τωρα για διαμονη θα δειξει…

Τα συζηταμε και εκτενεστερα σε ενα περιπου μηνα στο Μιλανο…