Superhero Movies

Πω πω μουνοκλαψα το trailer, γαμάτο πάραυτα.

1 Like

πωπω θεούληδες

εν τω μεταξύ βλέποντας τις ταινίες της marvel, παρατήρησα ότι έχουν προσθέσει σχεδόν όλες τις διάσημες υποθέσεις ή θεωρίες που αφορούν τον κλάδο της αστροφυσικής

σφαίρα Νταυσον σε αστέρα νετρονίων ως πηγή ενέργειας ( αυτό με επιφύλαξη μπορεί να το κατάλαβα λάθος ) , σκουληκοτρυπες , παράλληλα σύμπαντα

More Reynolds please :sweat_smile:

Είδε κανείς aquaman να πει άποψη;;

Πολλοί μου λένε καλά λόγια αλλά από το τρέιλερ εγώ συμπέρανα ότι το PlayStation έχει ξεφύγει πολύ στα γραφικά :stuck_out_tongue:

Λέω να το δω παρόλα αυτά

Για Spidey freaks

Γενικά συμφωνώ εκτός από τον Holland που δεν χώνεψα ποτέ.

1 Like

Θυμάμαι αρκετά από τις παλιές σειρές που αναφέρει.

Οι 70s ταινίες είχα την εντύπωση πως βγήκαν με αυτή την μορφή, ως βιντεοταινίες δηλαδή, μόνο Ευρώπη και πως όλες ήταν μονταρισμένα επεισόδια από αμερικανική τηλεοπτική σειρά. Το αστείο είναι πως τις ταινίες αυτές παίζει να τις έχω δει περισσότερες φορές από όσες βγήκαν από το 2002 και μετά. Ο Nicholas Hammond ήταν λατρεία ως Peter Parker. Εντελώς ξεπερασμένες σήμερα, δεν νομίζω πως ένας πιτσιρικάς θα άντεχε να δει έστω και 15 λεπτά. Ωστόσο νομίζω πως τις έχω όλες σε VHS γραμμένες από την τηλεόραση.

Το Spiderman and his anazing friends ήταν η σειρά που έβλεπα περισσότερο από κάθε άλλη. Έπαιζε κανονικά και εδώ. Από τις υπόλοιπες animation σειρές είδα μόνο την πρώτη, την οποία την έχω και κατεβασμένη. Από εκεί και μετά δεν ασχολήθηκα καθόλου. Το animated series νομίζω ακόμα και σήμερα κρατιέται μια χαρά.

Για τις ταινίες τα έχουμε πει πολλές φορές. Δεν συμφωνώ 100% με Smith στις 5 πρώτες. Holland μου φάνηκε καλός στις ταινίες του Russo αλλά στη δική του αδιάφορος και ως Parker και ως Spiderman.

Λίγο το trailer για εκείνο το spider-verse, λίγο τώρα τούτο εδώ και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι παραείμαι old school σε ότι αφορά τον χαρακτήρα. Ελάχιστα πράγματα μου φαίνονται γνώριμα. Συγκεκριμένα εδώ μόνο ο Mysterio λιγάκι στο τελευταίο πλάνο που φαίνεται με την μάσκα.

Το trailer για spider-verse μου είχε φανεί εντελώς αδιάφορο αλλά η ταινία έχει γνωρίσει τρελή αποθέωση και πλέον έχω ψηθεί άγρια και εγώ να το δω. Αυτό το trailer μου φάνηκε πραγματικά απαίσιο και 100% ξένο προς τον χαρακτήρα που εγώ θυμάμαι. Απλά παραδίνομαι!! :roll_eyes:

Το spiderverse ειναι για πραγματικα old school comicbook fans, give it a shot οταν το βρεις με υποτιτλους

Το παραπανω εχει σαν καλυτερη στιγμη οταν μαυριζει η οθονη κ παιζει το κλασσικο spider theme, ολο το αλλο το εχουμε ξαναδει εκατονταδες φορες τα τελευταια δεκα χρονια

μαπα το καρπουζι και 40 μετρα…

To eida 4D kai diaskedasa para poly,kalytero apo oti perimena kai anwtero safws apo ta teleutaia tis DC. Anwtero kai apo arketa tis Marvel. Sorry gia ta greeklish

2 Likes

Θα συμφωνήσω και εγώ. Πραγματικά διασκεδαστικό.Συνεχώς βλέπεις πράγματα στο βυθό και μένεις με το στόμα ανοικτό, επίθεση στις αισθήσεις και τη φαντασία.
Γενικά έδειξαν αρκετό στόρι για τους χαρακτήρες.

Κάποια πράγματα να τονίσω:
Εντάξει ρε Κίντμαν, θες να δείχνεις νέα, αλλά πόσο μέικ απ κ πόσο cgi.
Άμπερ χερντ μουνάρα αλλά ως εκεί
Τέλος, δεν μου άρεσε η χρωματική παλέτα όταν βγήκαν στην στεριά στην Ιταλία. Εντάξει, δεκτό στον βυθό να είναι όλα φωσφοριζέ κ έντονα λόγω του ότι οι ατλτάνιοι έχουν διαφορετικό φάσμα όρασης (το εξηγούν στην ταινία) αλλά ήταν υπερβολικό, δεν είναι έτσι τα φυσικά χρώματα.

Σήμερα βγήκε 2η σεζόν Punisher

Πιο ωραίο τούτο το trailer. Τέλος μετά από fox, mcu here we are…

1 Like

cute indeed but still απίθανο να αντέξει κανείς τέτοιο overdose Sophie Turner σε μεγάλη οθόνη επί δυό ώρες… άντε να τελείωνουμε και με αυτό το franchise

3 Likes

Και στο πρώτο και σε αυτό είναι έντονη η εντύπωση που έχω για μια προσπάθεια εξιλέωσης για εκείνο το Last Stand του τραγικού Rattner. Η Sophie Turner δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί, στο Apocalypse μάλιστα μια χαρά μου φάνηκε. Βέβαια αυτή θα είναι η πρώτη φορά που θα την δούμε σε πρωταγωνιστικό ρόλο.

Κάπου μου αρέσει που το όλο θέμα των X-Men θα τελειώσει εδώ (σε αυτή την μορφή δηλαδή). Συνολικά μπορώ να πω ότι το βρήκα πιο ενδιαφέρον franchise από το MCU παρά τις αστοχίες, κυρίως με τα 2 Wolverine (εκεί και αν εξιλεώθηκαν με το Logan).

1 Like

Γαματο ειναι το trailer.

Το reboot trilogy των ΧΜΕΝ μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο την τριλογια των 2000ς, και ιδιαιτερα τα First Class και Days Of The Future Past. Το Apocalypse δεν με τρελανε σε καμια περιπτωση, αλλα δεν ηταν και κακο. Ανυπομονω για το Dark Phoenix (που ουσιαστικα θα ειναι το XMEN4) μιας και ειναι κομματι της ιδιας προσπαθειας, και μιας και η Sophie Turner ειναι και χαρμα οφθαλμων, και γαματη στον ρολο της ως Jean Grey.

Ταυτοχρονα εχουν σχεδιαστει ενα σωρο spin off movies (New Mutants 1 & 2, X-Force, Gambit, Deadpool 3) τα οποια δεν ειναι ακομα ξεκαθαρο τι θα γινουν και ποια εταιρια θα κανει την παραγωγη, αλλα δεν ειμαι και ιδιαιτερα αισιοδοξος για την αγορα απο MCU…

ΥΓ. Δεν εχω δει το Logan ακομα, αλλα τα αλλα δυο Wolverine ειναι ψιλοαπαισια, και ειδικα αυτο στην Ιαπωνια…Το Logan βεβαια φαινεται να ειναι αρκετα καλο.

Εχει ξανα γινει παρομοια κουβεντα… αλλα αν η μετριοτητα ηταν ηθοποιος, θα ηταν η Σοφι Τερνερ.

3 Likes

Α εντάξει άμα το λέτε 5 άτομα έτσι πρέπει να είναι.

1 Like