Superhero Movies

Ρε συ Lupin όλο η παρέα και η κυρά σε σέρνουν μας το έχεις γράψει δέκα φορές και για το game και για διάφορα superhero.Ε μην πας και εσύ ξέρω γω

κατά βάθος του αρέσουν όλες οι μούφες που έχει δει και χρησιμοποιεί την πίεση της γυναίκας … και καλά πάει να το δει με το ζόρι

6 Likes

Για να γεμίσουν κλισεδιες και φτηνό χιουμορακι της σειράς κι αυτοί ε?

Χίλιες φορές η reboot σειρά ΧΜΕΝ (με δύο εξαιρετικές ταινίες ως τώρα) παρά το average MCU (άσχετα που τα δύο τελευταία Avengers ήταν ισοπεδωτικά)

2 Likes

ναι αλλα και δυο (συμφωνα με τις κριτικες για την τελευταια) να ανταγωνιζονται origins και last stand. εννοειται προτιμουσα fox ειδικα οπως ξεκινησε το reboot αλλα καπου το χασε.
deadpool τα αφηνω εκτος γιατι εκει μετρησε πολυ το πως το ηθελε και το πιεσε το reynolds. που οταν θελει πολυ και το γουσταρει καποιος το αποτελεσμα συνηθως ειναι καλο.

Το Apocalypse δεν ηταν εξαιρετικο, αλλα δεν το βρηκα κακο, μια χαρα μου φανηκε στον σινεμα.
Το Dark Phoenix θα το δω και θα πω. Δε θα κατσω να πω οτι ειναι μαλακια επειδη εχει 22% στο RT.

έχω εισέλθει στην χειρότερη και μεγαλύτερη παντοφλέικη φάση της ενήλικης ζωής μου, είναι μια τραγική αλήθεια και δεν το κρύβω και ναι ντρέπομαι

3 Likes

εχεις σκεφτει να το σκασεις; :stuck_out_tongue:

1 Like

Πάντως πρόσφατα ο Harbour ψιλοέκραξε τους κριτικούς και την αγάπη τους για τις MCU ταινίες και το εύκολο πολλές φορές θάψιμο που ρίχνουν σε άλλες superhero ταινίες. Δεν έχει και άδικο βέβαια. Το Captain Marvel που είδα πριν 2-3 μέρες ήταν χάλι μαύρο και σίγουρα χειρότερο και από τις πιο αδιάφορες X-Men ταινίες αλλά οι κριτικές ήταν θετικές.

Για Dark Phoenix δεν τους εμπιστεύομαι και τόσο τους κριτικούς, από την άλλη αυτός ο Simon Kinberg που γράφει και σκηνοθετεί την ταινία έχει γράψει τις χειρότερες από Fox (Last Stand, Fantastic 4, Apocalypse) με εξαίρεση φυσικά το Days of Future Past.

Εγώ πάλι την παντόφλα την αποδέχθηκα πιο νωρίς από ότι έπρεπε. Κατά συνέπεια μετά από μια δεκαετία έχω φτάσει στο σημείο να μην με προβληματίζει.

Όπως και επανειλημμένα έχω πει, 2 είναι τα αρχαία ρητά που δε σηκώνουν αμφισβήτηση:
“Στερνή μου γνώση να σ’είχα πρώτα”
“Το νυνί σέρνει καράβι”

1 Like

και το ΓΤΧΤ που λεει επισης :smiley:

1 Like

To ΓΤΧΜ με καλύπτει απόλυτα στη προκειμένη περίπτωση

1 Like

η εξελιξη…

1 Like

Τί είναι το ΓΤΧΜ/Τ. Υποψιάζομαι ότι είναι μια βλασφημία που λένε οι οικοδόμοι.

1 Like

ειναι το μεσσαιο ονομα του lupin. :smiley:

1 Like

DARK PHOENIX ΑΠΛΑ ΑΙΣΧΟΣ.
Ως φαν του ΧΜΕΝ universe και για πολλούς άλλους λόγους (οι οποίος θα αναφερθούν) μου γαμήσαν την ψυχολογία.

Είχαμε την πατάτα το Απόκαλιψ και τώρα μας ήρθε και αυτή η κουράδα:

Μια ώρα να βλέπουμε, τι τραυματικά παιδικά χρόνια (για τον πούτσο) είχε η JG και τι κακός είναι ο X που τις κλείδωσε τις κακές αναμνήσεις… ΔΛΔ μας κοροϊδεύετε, έχει ιδέα τι πραγματικά είναι τραύμα???
Οι κακοί, ούτε μάθαμε τι ρόλο βαράνε από που είναι, ως λέγονται… Καλά καλά δεν θυμάμαι το όνομα της κακιάς.
Η Τέρνερ με Αμερικάνικη προφορά τα έκανε σκατά (καλά δεν είναι και καμμιά ηθοποιός της προκοπής). Ερμηνείες χάλια.
Όλοι βολτάραν από εδώ και από εκεί χωρίς σκοπό… Λες και, δε βαριέσαι, ας πάω από εδώ ας πάω από εκεί.
Αμπελοφιλοσοφέις για μετενσάρκωση.
Στα μέσα της ταινία ήθελα να φύγω. Παράτησα το ανιψάκι μου που γράφει φυσική και του έκανα μάθημα για να πάω να δω αυτό το αίσχος.
Κάπου στη μέση της ταινίας έχει μια μάχη έξω από το σπίτι κάποιου. Πραγματικά δεν κατάλαβα ποιανού το σπίτι ήταν και για ποιό λόγο μαζεύτηκαν εκεί όλοι και συνεχώς έσκαγαν άτομα και άλλαζαν τα πλάνα και έλεγα: Τώρα ποιος στον πούτσο είναι αυτός;;;;

Το μόνο καλό που είχε η ταινία ήταν ότι ήμουν στην Kids με το γαμάτο ηχοσύστημα και τα sub σε βαράγανα πότε στα μούτρα, πότε στον κώλο και πότε αριστερά και δεξιά. Κατά τα άλλα:

Θέλω τον χρόνο μου πίσω!!!
Ευτυχώς ο ανιψιός έγραψε καλά σήμερα.

Αυτά!

2 Likes

Καλα το Dark Phoenix βρωμαγε απο χιλιομετρα οτι θα ειναι μουφα, κριμα.
Απο την αλλη εχω υψηλες προσδοκιες για το Spiderman - ξανα ειδα το προηγουμενο στο Νετφλι και μαρεσε πολυ.
Αν και ακομα ειμαι τοπ φαν των 2 πρωτων (Raimi/Maguire) - απο τις καλυτερες σουπερ χιρο ταινιες- εχω καραψηθει για την ΕπιστροφηΣτοΣπιτι. Μαλλον το τελευταιο franchise που αξιζει απο ολα αυτα.

1 Like

μερακλιδικο

1 Like

Η ατάκα avengers…assemble ήταν ανατριχιαστική πάντως και την περίμενα πώς και πώς να τη δω. Είχα την ίδια προσμονή με το you shall/cannot pass του Γκάνταλφ.

2 Likes

:joy::joy::joy: γλεντι

μεγάλα νούμερα