Superhero Movies


Catwoman και Riddler στο καινούριο Batman. Επίσης ο Τζονα Χιλ δε θα παίξει στην ταινία.

Πείτε με κομπλεξικό και ότι άλλο θέλετε αλλά εγώ ταινία που τον fuckin batman τον παίζει ο φλωρος του twilight δεν θα την δω. Τουλάχιστον όχι στο σινεμά

1 Like

Μεγαλυτερο προβλημα εχω με την Zoe Kravitz ως catwoman. Οταν τον ρολο τον εχει φτασει στο 100/100 η Michelle Pfeiffer, οτιδηποτε θα μου φαινοταν λιγο μαλλον, αλλα μπορω ανετα να δω μια Krysten Ritter ή μια Daisy Ridley ή τελος παντων πολλες αλλες αντι της Kravitz.

1 Like

Alright alright alright

4 Likes

Κάτι πάει να γίνει …

Όσο υπάρχει η μεταφορά του The Dark Tower αλλά και το πρόσφατο Joker, για διαφορετικούς λόγους το καθένα όμως, τόσο θα έχω το κάστινγκ σε δεύτερη μοίρα. Ας βρούν all star σενάριο και μετά ας δούμε και τον Batman να λαμπυρίζει στο φως της μέρας σαν ντισκομπάλα!

Μα στο Joker εγινε το ακριβως αναποδο … Πολυ καλο καστινγκ και safe σεναριο.

Θέλω να πω πως σε διαφορετικό βαθμό, οι 2 αυτές ταινίες χαντακώθηκαν από το σενάριο τους, παρά το δυνατό κάστιν. Του Joker το θεωρώ από safe έως ανύπαρκτο ειδικά στο φινάλε του. Πολύ καλύτερη ταινία βέβαια από το έκτρωμα του Dark Tower, καμία μα καμία σύγκριση.

Μου αρέσουν οι επιλογές για την Batman ταινία, και τον βαμπιρ-από ταλίντλ-Πάτινσον δεν τον έχω για κακό ηθοποιό, απλά κρατάω πολύ μικρό καλάθι. Τα σενάρια στις μεταφορές αυτές τον τελευταίο καιρό δεν μου αρέσουν καθόλου.

Αν το πάει σύμφωνα με το άρθρο σε ψιλονουαρ , μπορεί να βγει πολύ καλή

1 Like

Το Batman so far εχει μαζεψει πολυ καλο cast (ο Μακοναχυ γνκ οκ ειναι ενα πολυ δυνατο ονομα, ο Ντανο ειναι ηθοποιαρα, η Κραβιτς απο το Mad Max τη θυμαμαι με potential + φυσιογνωμικα ταιριαζει 100% , ο Πατισον εχει γαμηθει να παιζει εξαιρετικα σε ταινιες εξαιρετικων σκηνοθετων κ οκ ο Wright ειναι πολυ καλος β ρολιστας), εχει πολυ αξιολογο σκηνοθετη του οποιου οι προθεσεις εχουν πολυ θετικο vibe ως τωρα (long halloween τυπου story detective-like) κ πανω απο ολα (απιστευτο αλλα ναι :stuck_out_tongue: ) η Warner/DC μετα κ την επιτυχια του Τζοκερ νομιζω θα στηριξει κ με το παραπανω το project detective noir batman και θα δωσει ελευθεριες που η Disney/Marvel ουτε καν θα πλησιαζε…
δεν πιστευω θα παιξουνε παλι το χαρτι «κοινωνικοπολιτικες ανησυχιες» της π@@τσας :stuck_out_tongue: του Τζοκερ

Γενικα το vibe της ταινιας οσο παει κ γινετε ολο κ πιο θετικο, για εμενα τουλαχιστον

6 Likes

Το μόνο κακό με τον νέο Batman είναι η κούραση με τους Batman τα τελευταία χρόνια. Κατά τα άλλα όλα μοιάζουν ιδανικά.

Σε άλλα νέα… κυρίες και κύριοι το μεγαλύτερο troll στο σύμπαν

6 Likes

Είναι θεουλης , δακρυσα

Επίσης ακούγονται Andy Serkis για Alfred και Collin Farrell για Penguin. Να δω με τι θα τους πληρώσουν όλους αυτούς.

1 Like

1 δις τους εφερε ο Τζοκερ με 60-70 μυρια μπατζετ, λεφτα υπαρχουν :stuck_out_tongue:

1 Like

It’s not about the money, it’s about sending a message :stuck_out_tongue:

3 Likes

1 Like

Εξαιρετικο το Dark Phoenix, πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα με βαση τα οσα ειχα διαβασει εδω μεσα κυριως, αλλα μαλλον δικη μου η μαλακια, αφου επρεπε τελικα να το περιμενω ακριβως οπως ηταν. Ισως οχι στα επιπεδα του First Class, σιγουρα καλυτερο απο το Apocalypse, και δεν ειμαι σιγουρος αν μου αρεσε περισσοτερο απο το Days Of Future Past ή οχι.

Το μονο μου παραπονο ηταν το μονταζ σε κανα 2-3 σκηνες, αλλα ελαχιστα με ενοχλησε.

Οι σκηνες με την Raven και με τον Charles πανω στις σκαλες απο τις καλυτερες, οπως και το τελος φυσικα με τον Magneto.

Μακαρι να διαψευστω, αλλα τωρα που το συμβολαιο με την Fox εληξε και οι ΧΜΕΝ θα κανουν την μετακινηση στο MCU, πολυ φοβαμαι οτι θα γεμισουν με ενα σωρο ανοητες χιουμοριστικες βλακειες, κλισε σεναρια στα οποια απειλειται ολο το συμπαν παλι, και meta αναφορες για το hue hue της υποθεσης.

Η Sophie Turner απλα αψογη ως Jean Grey, της πηγαινε γαντι ο ρολος και στο μελλον θα δουμε πολυ ωραια πραγματα απο αυτην την ηθοποιο. Ελπιζω συντομα να αρχισει να ενδιαφερεται και για πιο σοβαρους ρολους σε σοβαρες ταινιες κι οχι σε superhero/fantasy υλικο, γιατι το κοριτσι εχει ταλεντο.

Έχω την ίδια έκπληξη που είχες εσύ όταν εγώ έλεγα ότι μου άρεσε πολύ το Last Jedi…
Τουλάχιστον βαρετό και χωρίς κανένα λόγο ύπαρξης για μένα το Dark Phoenix με μοναδική καλή στιγμή την σκηνή στο τρένο. Ένιωθα να θέλω συνέχεια να πατήσω το skip να πάω στην επόμενη σκηνή.

Επίσης δεν καταλαβαίνω το “ταλέντο” της Σοφίας… πολύ λίγη μπροστά στην πρώτη Jean Grey

1 Like

Πανεμορφη η Φαμκε Γιανσεν, αλλα σιγα την ηθοποιο… η μικρουλα εχει ηδη χτισει ενα ρεζουμε που συγκρινεται με της Γιανσεν. Κατα τα αλλα, διαφορετικα γουστα. Αν βαρεθηκες, βαρεθηκες, με το ζορι δεν γινεται. Απλα η ταινια δεν ειχε τεχνικα προβληματα ουτε κακη ιστορια, και δε βρισκω τον λογο να ξενερωσε καποιος με το Dark Phoenix αν του αρεσαν οι προηγουμενες της σειρας. Ακριβως με τον ιδιο τροπο ηταν γυρισμενο κι αυτο. Η συγκριση με το Last Jedi αστοχη, στο Last Jedi ειχαμε βιασμους χαρακτηρων.

Ρεζουμε τρελο η Τερνερ

Ikea praktiker jysk και ειναι μονο η αρχη!

1 Like