Superhero Movies

χμ με ένα cowl από πάνω…

5 Likes

Απο το να ειναι μπλε και γκριζα η στολη, χιλιες φορες να φερουν τον ιδιο τον Ρακιντζη να παιξει τον Μπατμαν παντως.

Εμενα η μηχανη μου αρεσει παντως. Η στολη… πολυ κακη ρε γμτ.

Μου θυμίζει του captain στο winter soldier και τα μανίκια θυμίζουν black widow

Και του Bale η στολη us seal εμοιαζε


ή τεσπα καπως στην ιδια λογικη και με την καινουρια στολη, parts απο στολη ειδικων δυναμεων/ ματ/καταδρομων/λοιπων παρομοιων ή παρεμφερων μιλιταριστικων μοναδων…

Την «κλασσικη» στολη την πηραμε με τον Αφλεκ κ παλαιοτερα με τον Κητον την μαυρη, αλλα την πραγματικα κλασσικη στολη Batman -ή anyway την πιο δημοφιλη- δεν νομιζω ποτε επειδη και δεν θα γραφει ωραια στο πανι οπως στο χαρτι + για το υφος των ταινιων που έγιναν τα τελευταια 10/15 χρονια και αυτων που θα ακολουθησουν, δεν ταιριαζει κατι τοσο πολυχρωμο ή τεσπα φαντεζι και κομιξιστικο


(Τυχαια pic τωρα, πανω κατω τα γνωστα χρωματα, αξεσουαρ κτλ)…,
Το υφος ειναι πλεον λιγο ρεαλισμος, λιγο gritty, λιγο πρακτικοτητα κ προφανως εκει στοχευει το κουστουμι…

Η νεα στολη anyway λιγο διαφερει απο του Bale νομιζω, ιδιας νοοτροπιας ειναι με επιμερους μικροδιαφορες.
Αν μου αρεσει κατι περισσοτερο, ειναι οι ζωνες με τις θηκες για διαφορα gadgets, ωραια προσθηκη που την κανει πιο ρεαλιστικη, still accurate στο πρωτοτυπο υλικο + cool. Επισης μου αρεσει πολυ το προστατευτικο του λαιμου.
Δεν μου αρεσει το σημα ιδιαιτερα, τα προστατευτικα στους ωμους και τα γαντια.
Ολα αυτα ομως ειναι λιγο παραρολογιες :stuck_out_tongue: καθως το βασικο ειναι οτι, οτι στολη και να φτιαξουν, ο σκηνοθετης μπορει να την αναδειξει σε κατι καταπληκτικο αν θελει μεσω της σκηνοθεσιας κ της σκηνογραφιας οπως εκανε ο Νολαν στην στολη του Begins με τον λαιμο που δεν εστριβε :stuck_out_tongue: πχ και δεν ενοχλουσε στη ταινια καθολου… ή αντιθετως, αν τις βαζαν ρωγες :stuck_out_tongue: να ειχαμε αλλεπαληλα ζουμ ιν πανω τους με το λαθος αποτελεσμα.

Το θεμα ειναι οτι εδω οκ, δειχνει πρακτικη και αρκετα πιο handmade απο τις προηγουμενες, ακομα και απο του Bale.
Sets the tone enough θα ελεγα, επιμερους τωρα θελω ή οχι λιγη σημασια εχουν… πιο πολυ με ενδιαφερει να δω καλυτερα τη μασκα που θα ειναι και το κομματι της στολης που θα βοηθησει πιο πολυ να κανει connect o θεατης με τον χαρακτηρα (γτ αφορα… το προσωπο :stuck_out_tongue: ),οπου απο τις κινηματογραφικες μεταφορες so far, μου αρεσε του Αφλεκ καλυτερα απο ολες κ μετα του Keaton…

Υγ.
Και εμενα πχ μαρεσει η στολη του Kelly Jones


αλλα οκ, ειναι unfilmable σε αυτο το context και το υφος που παιζουν οι ταινιες τωρα

Ματ Ρηβς.-

2 Likes

Αυτή η πρακτικότητα και ο ρεαλισμός είναι που με χαλάνε κάπως στις στολές των superhero movies. Σχεδόν όλες μοιάζουν με κάποια παραλλαγή στρατιωτικής στολής. Μου άρεσε πολύ η στολή του Αφλεκ, το μόνο πράγμα που μου άρεσε στις ταινίες του Snyder. Θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν αυτό σαν βάση αλλά διάλεξαν τις στολές του Nolan.

Την πιστεύω την κλασική μπλε και γκρί. Θα μπορούσε να δείξει ωραία στην οθόνη. Δεν χρειάζεται να γίνει φανταχτερή, με πιο σκούρες αποχρώσεις θα μπορούσε να δείξει ωραία αλλά κανείς δεν το τολμάει. Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα την ελπίδα πως ο Reeves θα το τολμούσε.

1 Like

Αυτή είναι φωτογραφία από τα γυρίσματα στο πανί μπορεί να δείχνει πολύ διαφορετική η στολή

Βρειτε τις ομοιοτητες με τον Μπατμαν του Νολαν.

Michael Keaton λέει για Batman στο νέο Flash.

Σε ένα DCEU που δεν φαίνεται να έχει το παραμικρό ενδιαφέρον προσπαθούν με το ζόρι να ξυπνήσουν τους φανς από τον λήθαργο τους. Φυσικά και τους μισώ όσο τίποτα αυτή την στιγμή αφού κατάφεραν να ξυπνήσουν εμένα. Ας δω τον Keaton με στολή Batman ξανά και ας μην ξαναβγεί ποτέ ξανά superhero movie όσο ζω.

1 Like

ίσως κάνει έναν μπάρμπα Μπρους Γουεην χωρίς να σημαίνει πως θα τον δούμε με στολή . Εικασίες δικές μου βέβαια

Σε άλλα νέα , έφυγε από τη ζωή ο Τζοελ Σουμαχερ στα 80 του .

Πωω κρίμα. Πάντα μου έφτιαχνε την διάθεση το batman and robin

1 Like

Συνταγή marvel στο trailer.

1 Like
5 Likes

Κατασκοτεινο τρέιλερ ο νυχτερίδας

1 Like

Μου αρεσουν:

  • Ο Μπατμαν
  • η μουσικη
  • το οτι θα εχουμε επιτελους ξανα The Riddler
  • η αισθητικη

Δεν μου αρεσουν:

  • Η Ζοε Κραβιτζ ως κατγουμαν ημαρτον
  • Το οτι τον Ριντλερ τον παιζει ο αντιπαθεστατος
  • Η φοβια πως θα ειναι σαν τις ταινιες του Νολαν σε κλιμα αλλα 10 φορες χειροτερη

Κι εγώ στα ίδια είμαι, καλυτερα να εβαζαν τον Ριντλερ της εθνικης Γερμανιας.

1 Like

τι εχει το Ζοακι;

1 Like

Γαματη ειναι η Ζοε Κραβιτζ, απλα δεν μου κανει για κατγουμαν, και στο τρεηλερ φαινεται λες και ειναι καποια που κανει cosplay Catwoman σε comic-con.

Καλυτερα Zoe Deschanel στην τελικη αν πρεπει να εχουμε Ζοακι, ή ακομα καλυτερα, την αδερφης της Zoe Deschanel που επαιζε στο Bones. Φερτε πισω και την Μισελ Φαηφερ με CGI ξερω γω καλυτερα δηαλδη.

1 Like