Superleague 2011/2012

ΑΕΚ - Ολυμπιακός Βόλου την πρώτη αγωνιστική.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ! :smiley:

χαχαχα…βλέπω τον αδαμιδη να φεύγει στο ημίχρονο

*άντε κανε προβλέψεις για το πρωτάθλημα…!!

Ξενέρωτο θα είναι μάλλον.
Θα το πάρουμε εύκολα, αν θέλουμε και δεν το κωλοβαρέσουμε μπορούμε να κυνηγήσουμε και το αήττητο φέτος.

Βλέπω Παοκ 2ο στην κανονική περίοδο.
Λίγα πράγματα αεκ και βάζελος, ο Άρης παίζει να κάνει δυνατό ξεκίνημα με Τσιώλη και καλούς παίχτες αλλά δεν μου φαίνεται ομάδα που μπορεί να την εμπιστευτεί κανείς για διάρκεια.

ο αρης θέλει σεντερ μπακ και σεντερ φορ…νομίζω…

ο παναθηναϊκός πάντως δεν είναι και σίγουρο οτι θα παίζει χειρότερα…ναι θα χάσει τα γκολ του σισε, αλλά θα αναγκαστεί να παίξει και μπάλα…να φτιάξει παιγνίδι, να κουβαλήσει μπάλα…δεν θα την πετάει 90 λεπτά σε έναν…ισως μακροπρόθεσμα του βγει σε κάλο…οκ, ίσως δεν πάρει πρωτάθλημα αλλά αυτό δεν λέει κάτι.

η αεκ μάλλον θα είναι η απογοήτευση!(σορρυ παιδιά)…ετσι οπως είναι τώρα εχει ελλείψεις…αν τις καλύψει κάτι γινεται…αλλά πως? χωρίς χρήμα δεν γινεται

ο παοκ ειναι ενα αίνιγμα αν κάνει κίνηση για σέντερ φορ και αν ειναι βασικός ο μικρός(ακόμη?) τι ψάρια θα πιάσει…μπορεί να ειναι η χρονιά του και να βοηθήσει παραπάνω απο οτι περιμένουν κάποιοι

ο ατρομητος…ρε δωνη κανε κάτι.!! για το θεο.!! ειδικά φέτος που είσαι από την άλλη μεριά…δεν θα έχει το κυνήγι τις περσινής σεζόν…

η αελ θα…α ξέχασα…πέσαμε…:stuck_out_tongue: και αργεί να αρχίσει. και έχουμε και την υπόσχεση μπεου On camera(!) ότι αν δεν κάτσουμε καλά δεν θα ανέβουμε(άρχισα τις δικαιολογίες:p αστείο είναι.!)

η μεγαλύτερη πρόβλεψη πρέπει να γίνει για την βια, και για τις ποινές που θα μπουν…
θα ειναι ο παοκ η πρώτη ομάδα που θα φαει την πρώτη μεγάλη καμπάνα? ή θα είναι σε ομάδα που εχει έδρα το οακα?
πόσα ματς θα διακόπτουν?
θα έχουμε το απευκταίο? (μακριά απο εδώ)

να μπει στο κουπόνι του στοιχήματος

Matusiak
Rayo
Navarro
Formica
Francou
Hegon
Λαδακης
Juanito
Αργυροπουλος
Pulido
Jacobo

και πρωταθλημα

(δεν ειναι ενδεκαδα)

Αυτό καμμιά στοιχηματική εταιρεία του κόσμου δεν θα το έβαζε ποτέ στο κουπόνι της. Δεν είναι η μεγαλύτερη αλλά η πιο εύκολη πρόβλεψη…

Σωστο σε βρισκω crimson και οταν θα μπουν σε κανονικους ρυθμους κουινσι,βιτολο,και ζεκα που λενε οτι εχει δειξει καλα στοιχεια στης προπονησεις νομιζω οτι τουλαχιστον θα ειμαστε καλυτεροι απο αυτο το χαλι που ειδαμε με την οντενσε.Ξεκιναμε στην κερκυρα πρωτη αγωνιστικη.Για να δουμε :slight_smile:

προβλεπω οτι ολες οι επιθεσεις θα περνανε απο Λετο οπως και
στα παιχνιδια με την Οντενσε.Μακαρι να παιζουν μπαλιτσα και να
κυριαρχουμε στο κεντρο αλλα θελουμε και εναν ικανο φορ που οταν
θα περνει τη μπαλα να τελειωνει τη φαση

Ελπιζω να γινει ενα κανονικο επιτελους πρωταθλημα και να φυγουν ολα
τα σκουπιδια που υπαρχουν για να ξεβρωμισει

Πρόπερσι δεν ήταν κανονικό?

Ουτε εγω!!!:smiley:

Προφανως και δεν ηταν κανονικο. Απλα αλλαξαν τα μποσικα και φανηκε διαφορετικο.

Απο ολα τα χρονια μονο το προπερσινο σε πειραξε? Καταλαβαινω πως την κανεις την ερωτηση αλλα με αυτη την λογικη δεν κανουμε τιποτα. Γνωμη μου παντα…

To μόνο που με πείραξε στο προπέρσινο πρωτάθλημα ήταν τα αγωνιστικά χάλια του Ολυμπιακού από τον Γενάρη και μετά.

Η ερώτησή μου είναι προφανώς χαβαλεδιάρικη, όπως και η γενικότερη αντιμετώπισή μου για το επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Αν κάποιοι το παίρνουν στα σοβαρά, δεν φταίω εγώ γι’ αυτό.

Χωρις παρεξηγηση υπαρχουν αρκετες φορες που τουλαχιστον εγω δεν σε πιανω ποτε κανεις πλακα και ποτε μιλας σοβαρα. Οχι ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση, νομιζω σε επιασα αμεσως! :smiley:

Και επειδη μιλαμε για την αγωνιστικη περιοδο που ερχετε πως βλεπεις την ομαδα σου φετος? Μαζι με το δεδομενο οτι θα εχεις και 6 δυνατα παιχνιδια Ευρωπη μεχρι τον Δεκεμβρη σιγουρα.

Ρωτάς για το πρωτάθλημα?

Η λογική λέει ότι θα το πάρουμε “αέρα” αλλά ελπίζω να μην είναι έτσι.
Αν και με τα δεδομένα που υπάρχουν μέχρι τώρα μόνο ο ΠΑΟΚ φαίνεται να είναι υγιής ομάδα.

Νομίζω πως και ο Άρης θα πάει πολύ καλά φέτος. Έχει καλό προπονητή…

Εγώ πάντως τον Ολυμπιακό δεν τον βλέπω να το παίρνει αέρα πατέρα το πρωτάθλημα και αυτό γιατί νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει τόσο χάλια ομάδα όσο νομίζουν όλοι (και ας αποκλείστηκε από την Οντένσε). Θα τον κοντράρει τον Ολυμπιακό και μπορεί να του κλέψει το πρωτάθλημα, ο γαύρος βέβαια παραμένει φαβορί κυρίως γιατί δεν χρειαζόταν να κάνει πολλές μεταγραφές και έχει μια πιο δεμένη ομάδα σε σχέση με τον βάζελο αλλά φέτος με το champions league στην μέση και με τους τόνους να πρέπει να πέσουν εξωαγωνιστικά το πρωτάθλημα θα συνδιεκδιικηθεί.

ΑΕΚ, ΠΑΟΚ θα είναι πολύ πίσω από τους δυο πρώτους και πολύ μπροστά απο τις ομάδες που θα κυνηγάνε την 5η θέση.

Παναιτωλικός, Ατρόμητος και Άρης θα παλέψουν για την είσοδο στα πλέι οφ.

Ολυμπιακός Βόλου, Καβάλα ξεκινάνε με μειον βαθμούς αλλά τελικά μάλλον θα σωθούν εύκολα. Το ίδιο και οι Εργοτέλης, ΟΦΗ.

Ξάνθη, ΠΑΣ Γιάννενα, Αστέρας Τρίπολης, Κέρκυρα, Πανιώνιος θα παλέψουν για να σωθούν. Αστέρας και Κέρκυρα μάλλον θα πέσουν και ψάχνουμε τον τρίτο.

Βασικά ο Παναθηναϊκός έχει όντως χάλια ομάδα.
Για την ακρίβεια, στα ματς με την Οντένσε δεν είχε καν ομάδα, ο καθένας έκανε του κεφαλιού του.

Αυτό που σίγουρα δεν είναι τόσο χάλια, είναι οι παίκτες του, αλλά είναι απαξιωμένοι απ’ όλους.

To πρωτάθλημα θα έχει πολύ γέλιο απλά δεν ξέρω αν φτάσει το γέλιο του περσυνού. Θα υπάρξει γερή κόντρα πάντως. Είναι αστείο να λέμε ότι υπάρχει περίπτωση να μην το πάρει ο Ολυμπιακός. Εδώ η μισή κατηγορία είναι παράρτημά του. Φυσικά το πήραν πρέφα και δεν κάναν και καθόλου μεταγραφές. Η υπόλοιπη κατάταξη εξαρτάται από το τι θα γίνει με τους “επενδυτές” στον ΠΑΟΚ. Εγώ προτιμώ το πρώτο σενάριο από τα από κάτω:

[B]Σενάριο1: Αν ο ΠΑΟΚ δεν βρει λεφτά[/B]

  1. ΟΣΦΠ
  2. ΠΑΟ
  3. ΑΕΚ
  4. ΠΑΟΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

[B]Σενάριο2: Αν ο ΠΑΟΚ βρει (έστω και αν δεν κάνει άλλες σοβαρές προσθήκες)
[/B]

  1. ΟΣΦΠ
  2. ΠΑΟΚ
  3. ΠΑΟ
  4. ΑΕΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σενάριο 3:
Οι πολυμετοχικοί του ΠΑΟ τα ξαναβρίσκουν και όλοι μαζί γίνονται μεγαλύτεροι του Αμπράμοβιτς:

  1. ΠΑΟ
  2. ΠΑΟΚ
  3. ΟΣΦΠ
  4. ΑΕΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σενάριο 4:
Η ΑΕΚ βρίσκει λεφτά:

  1. ΑΕΚ
  2. ΟΣΦΠ
  3. ΠΑΟΚ
  4. ΠΑΟ
  5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
  6. ΑΡΗΣ

Σενάριο 5:
Όλοι μαζί βρίσκουν λεφτά:

  1. ΑΕΚ - ΠΑΟ - ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ ισοβαθμούν
  2. ΑΡΗΣ
  3. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Σενάριο 6:
Ο Ολυμπιακός χάνει τα λεφτά που έχει (δε θυμάται ο Μαρινάκης σε ποια τσέπη τα έχει βάλει)

  1. ΠΑΟΚ
  2. ΑΡΗΣ
  3. ΠΑΟ
  4. ΑΕΚ
  5. ΟΣΦΠ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ