Superleague 2011/2012

Προφανως και δεν ηταν κανονικο. Απλα αλλαξαν τα μποσικα και φανηκε διαφορετικο.

Απο ολα τα χρονια μονο το προπερσινο σε πειραξε? Καταλαβαινω πως την κανεις την ερωτηση αλλα με αυτη την λογικη δεν κανουμε τιποτα. Γνωμη μου παντα…

To μόνο που με πείραξε στο προπέρσινο πρωτάθλημα ήταν τα αγωνιστικά χάλια του Ολυμπιακού από τον Γενάρη και μετά.

Η ερώτησή μου είναι προφανώς χαβαλεδιάρικη, όπως και η γενικότερη αντιμετώπισή μου για το επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Αν κάποιοι το παίρνουν στα σοβαρά, δεν φταίω εγώ γι’ αυτό.

Χωρις παρεξηγηση υπαρχουν αρκετες φορες που τουλαχιστον εγω δεν σε πιανω ποτε κανεις πλακα και ποτε μιλας σοβαρα. Οχι ομως στη συγκεκριμενη περιπτωση, νομιζω σε επιασα αμεσως! :smiley:

Και επειδη μιλαμε για την αγωνιστικη περιοδο που ερχετε πως βλεπεις την ομαδα σου φετος? Μαζι με το δεδομενο οτι θα εχεις και 6 δυνατα παιχνιδια Ευρωπη μεχρι τον Δεκεμβρη σιγουρα.

Ρωτάς για το πρωτάθλημα?

Η λογική λέει ότι θα το πάρουμε “αέρα” αλλά ελπίζω να μην είναι έτσι.
Αν και με τα δεδομένα που υπάρχουν μέχρι τώρα μόνο ο ΠΑΟΚ φαίνεται να είναι υγιής ομάδα.

Νομίζω πως και ο Άρης θα πάει πολύ καλά φέτος. Έχει καλό προπονητή…

Εγώ πάντως τον Ολυμπιακό δεν τον βλέπω να το παίρνει αέρα πατέρα το πρωτάθλημα και αυτό γιατί νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει τόσο χάλια ομάδα όσο νομίζουν όλοι (και ας αποκλείστηκε από την Οντένσε). Θα τον κοντράρει τον Ολυμπιακό και μπορεί να του κλέψει το πρωτάθλημα, ο γαύρος βέβαια παραμένει φαβορί κυρίως γιατί δεν χρειαζόταν να κάνει πολλές μεταγραφές και έχει μια πιο δεμένη ομάδα σε σχέση με τον βάζελο αλλά φέτος με το champions league στην μέση και με τους τόνους να πρέπει να πέσουν εξωαγωνιστικά το πρωτάθλημα θα συνδιεκδιικηθεί.

ΑΕΚ, ΠΑΟΚ θα είναι πολύ πίσω από τους δυο πρώτους και πολύ μπροστά απο τις ομάδες που θα κυνηγάνε την 5η θέση.

Παναιτωλικός, Ατρόμητος και Άρης θα παλέψουν για την είσοδο στα πλέι οφ.

Ολυμπιακός Βόλου, Καβάλα ξεκινάνε με μειον βαθμούς αλλά τελικά μάλλον θα σωθούν εύκολα. Το ίδιο και οι Εργοτέλης, ΟΦΗ.

Ξάνθη, ΠΑΣ Γιάννενα, Αστέρας Τρίπολης, Κέρκυρα, Πανιώνιος θα παλέψουν για να σωθούν. Αστέρας και Κέρκυρα μάλλον θα πέσουν και ψάχνουμε τον τρίτο.

Βασικά ο Παναθηναϊκός έχει όντως χάλια ομάδα.
Για την ακρίβεια, στα ματς με την Οντένσε δεν είχε καν ομάδα, ο καθένας έκανε του κεφαλιού του.

Αυτό που σίγουρα δεν είναι τόσο χάλια, είναι οι παίκτες του, αλλά είναι απαξιωμένοι απ’ όλους.

To πρωτάθλημα θα έχει πολύ γέλιο απλά δεν ξέρω αν φτάσει το γέλιο του περσυνού. Θα υπάρξει γερή κόντρα πάντως. Είναι αστείο να λέμε ότι υπάρχει περίπτωση να μην το πάρει ο Ολυμπιακός. Εδώ η μισή κατηγορία είναι παράρτημά του. Φυσικά το πήραν πρέφα και δεν κάναν και καθόλου μεταγραφές. Η υπόλοιπη κατάταξη εξαρτάται από το τι θα γίνει με τους “επενδυτές” στον ΠΑΟΚ. Εγώ προτιμώ το πρώτο σενάριο από τα από κάτω:

[B]Σενάριο1: Αν ο ΠΑΟΚ δεν βρει λεφτά[/B]

  1. ΟΣΦΠ
  2. ΠΑΟ
  3. ΑΕΚ
  4. ΠΑΟΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

[B]Σενάριο2: Αν ο ΠΑΟΚ βρει (έστω και αν δεν κάνει άλλες σοβαρές προσθήκες)
[/B]

  1. ΟΣΦΠ
  2. ΠΑΟΚ
  3. ΠΑΟ
  4. ΑΕΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σενάριο 3:
Οι πολυμετοχικοί του ΠΑΟ τα ξαναβρίσκουν και όλοι μαζί γίνονται μεγαλύτεροι του Αμπράμοβιτς:

  1. ΠΑΟ
  2. ΠΑΟΚ
  3. ΟΣΦΠ
  4. ΑΕΚ
  5. ΑΡΗΣ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σενάριο 4:
Η ΑΕΚ βρίσκει λεφτά:

  1. ΑΕΚ
  2. ΟΣΦΠ
  3. ΠΑΟΚ
  4. ΠΑΟ
  5. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
  6. ΑΡΗΣ

Σενάριο 5:
Όλοι μαζί βρίσκουν λεφτά:

  1. ΑΕΚ - ΠΑΟ - ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ ισοβαθμούν
  2. ΑΡΗΣ
  3. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Σενάριο 6:
Ο Ολυμπιακός χάνει τα λεφτά που έχει (δε θυμάται ο Μαρινάκης σε ποια τσέπη τα έχει βάλει)

  1. ΠΑΟΚ
  2. ΑΡΗΣ
  3. ΠΑΟ
  4. ΑΕΚ
  5. ΟΣΦΠ
  6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Το σενάριο 2 το έβαλα απλά γιατί είναι κάτι υπαρκτό. Αν αρχίσουμε τις μαλακίες…

τον ατρόμητο πως και τον υπολογίζετε τόσο??? επειδή έφτασε τελικό πέρσι αποκλείωντας κάτι τρίκαλα και κάτι διαγόρες και πήγε να πέσει στο πρωτάθλημα?

Έκανε μεταγραφές καλύτερες από τους ανταγωνιστές του και έχει ήδη περισσότερους βαθμούς από Καβάλα και Βόλο. Θεωρητικά καμμιά ομάδα δεν μπορεί να τον συναγωνιστεί για την έκτη θέση.

τον εμπιστεύομαι τον δώνη. μπορεί να καταφέρει να τον κινδυνέψει και φέτος και να γκρινιάζει μέχρι την τελευταία αγωνιστική. είναι μεγάλος προπονητής.

+οτι πλέον δεν είναι σε κόντρα με τον ολυμπιακό, και δεν προβλέπεται το κυνηγητό της προηγούμενης χρονιάς

Εξίσου υπαρκτά είναι και τα δικά μου από όποια πλευρά κι αν τα πιάσεις. Οι δε προβλέψεις μου βασίζονται ακριβώς στη δική σου αναλυτική σκέψη.

Άντε καλά…

Έχει ενισχηθεί, έχει και προπονητή:):!:

O ατρομητος εχει φτιαξει καλη ομαδιτσα αλλα στο θεμα προπονητη φιλε stef θα διαφωνησω.Για εμενα ο Δωνης ειναι τραγικος προπονητης και παλι καλα περσι που δεν ηρθε στον παναθηναικο γιατι ακουγοτανε πολυ το ονομα του και ειχα ξενερωσει απιστευτα.

…για τον Ατρόμητο εννοούσα…σε αυτό το επίπεδο δουλεύει καλά, σε πιο μεγάλο επίπεδο, πχ ΑΕΚ, τα κάνει θάλασσα:):!:

συζητήσεις και νεα σήματα…

[SPOILER]

[/SPOILER]