SuperLeague Play off

Δηλωσεις του Γκαρσια μετα τον αγωνα:
[I]
“Αυτός ο διαιτητής νομίζει ότι είναι ο Κολίνα αλλά Κολίνα είναι μόνο ένας. Ήθελε να καταστρέψει το παιχνίδι και λειτούργησε για δικό του όφελος και εις βάρος των ποδοσφαιριστών”, ήταν το πρώτο σχόλιο του Γκαρσία για τον Κολίνα που όπως αποδείχθηκε ήταν μόνο η αρχή γιατί αμέσως μετά είπε: “Είναι puta (σ.σ. π…)”.

Κι όσο για το τι έκανε ο ίδιος στην συγκεκριμένα φάση; "Δεν έκανα τίποτα στην φάση. Με απέβαλε άδικα. Ο αντίπαλός μου (σ.σ. Σιμάο) βρέθηκε στο έδαφος και ξαφνικά τρεις παίκτες του Παναθηναϊκού πέσανε πάνω μου και με έσπρωχναν.

Ας βγει ο διαιτητής και να μας πει πότε εγώ χτύπησα τον Σιμάο. Για την ήττα της ομάδας φταίω εγώ και μόνο εγώ. Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει αν ήμασταν στο γήπεδο 11 παίκτες όμως όταν μείναμε 10 ήταν πολύ δύσκολο με όλους".

Από την πλευρά του ο Σιμάο τόνισε ότι: “Έγινε ότι ακριβώς είδε ο διαιτητής και λειτούργησε σωστά. Εγώ δεν τον χτύπησα. Δεν είχα νεύρα ούτε τίποτα προσωπικό με τον αντίπαλό μου. Όλα γίνονται μέσα στο παιχνίδι αλλά υπάρχουν και όρια”.[/I]

To εχει μαθει καλα το παραμυθι ε?

Ασκησεις ηρεμιας…ΓΚΑΡΣΙΑ…

ΓΤΠ ανθρωπος…ταρζανακι που κοστιζει στον ΠΑΟΚ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ…Αντε διωξτε τον καραγκιοζη!!!
αλλα οχι οτι εφταιγε και ο Σιμαο…διεκδικηση ηταν!
Καλα επαιξε ο ΠΑΟΚ εστω και με δεκα…

Επισης, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το ρεπορταζ του ΠΑΟΚ στην ΕΡΤ, Γιωργο Μινο…διεθνους φημης δημοσιοκαφρος…ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ και καθολου προβοκατορας!

ΚΑΚΟ μ@@νε!Π@@@ανας ΓΙΕ!

Πως γινεται ο Γκαρσια συμφωνα με τις δηλωσεις του παντα να ευθυνεται για την ηττα της ομαδας του, ενω αποβληθηκε αδικα;; :lol:

Ποσοι απο δω ψηνεστε να κανουμε Σ.Φ.Αγριου Τσε Γκαρσια;;

Τρισαθλιο αυτο το πραγμα που ειδα σημερα.Παιζεις απεναντι στον βαζελο που δεν εχει αριστερο μπακ,που τα κεντρικα μπακ του ειναι απο τους πιο αμπαλους παιχτες του πρωταθληματος,ολη η ομαδα τους επι ενα ημιχρονο κανει το ενα λαθος πισω απο το αλλο,40.000 ατομα κρεμονται σαν τα τσαμπια στις κερκιδες,και αντι να πρεσαρεις εστω και για τα ματια του κοσμου,καθεσαι στην σεντρα,περιμενεις,και παρακολουθεις τρωγοντας σπορια το σεμιναριο “πως να βγαλετε την μπαλα αραουτ μονος σας με 145 διαφορετικους και ευφανταστους τροπους”.

Γκαρσια στο τελευταιο του παιχνιδι στον ΠΑΟΚ.Κριμα,και πανω απ’ ολους για τον ιδιο,γιατι πριν αρχισει τα καραγκιοζιλικια εδειξε το τι μπορει να κανει οταν εχει το μυαλο του στο κεφαλι του,και μονος του κατεστρεψε μια τεραστια καριερα.
Για την φαση σημερα δεν εχω ιδεα τι εγινε,γιατι απο την κερκιδα που να καταλαβεις.Ουτε για το φαουλ του Σιμαο δεν εχω αποψη,οταν εγινε δεν κοιταζα καν τον αγωνα

Για τον Σαντος,την τακτικη του,τις αλλαγες που εκανε (και αυτες που δεν εκανε),δεν θελω να ριξω κραξιμο τωρα που ειναι η ευκολη λυση.Του χρονου θα δωσει τις τελικες του εξετασεις.

Τι να κανουμε,το τι πικρες θα ειχαμε το ξεραμε απο τοτε που διαλεξαμε ομαδα,οπως και το οτι ποτε δεν θα το μετανιωναμε και δεν θα το αλλαζαμε:p

Συνεχιζουμε και τα δινουμε ολα,ποτε δεν ξερεις τι σου επιφυλλασει το ποδοσφαιρο

Τεσπα…ο παικτης τα βλεπει ακριβως οπως το ενιωσε τοτε μες την τσατιλα…κανονικη αγκωνια η κλωτσο δεν εδωσε να λεμε την αληθεια,και ο σιμαο εκανε θεατρακι,ωστοσο ηταν αποβολα νταξει γιατι το γυροεφερνε

…γαμω τον Γκαρσια που κρεμασε ολη την ομαδα αλλη μια φορα για τις μαλακιες του…

Oι 145 τρόποι περιελάμβαναν ευκαιρία σαν αυτή του Ρουκάβινα από πλευράς ΠΑΟΚ?:-k

Α, και το ποδόσφαιρο επιφυλάσσει μια τριαροτεσσάρα μες στο ΟΑΚΑ. Θυμίζω ο ΠΑΟΚ είχε φάει 3 στο πρωτάθλημα από τον Παναθηναϊκό.:!:

και ο παναθηναικος ειχε φαει 3 στο οακα απτις Σερρες αλλα δεν το κανουμε και θεμα…

Χαίρομαι που οι ΠΑΟΚτσήδες αναγνωρίζετε την μαλακία του Γκαρσία.
Πάλι καλά δηλαδή, και στην καφετέρια που ήμουν, κανείς δεν αντίδρασε και όλοι δυσανασχέτησαν.

Άθλιος ο Παναθηναϊκός…Λείπει το πάθος.

Ούτε εγώ είμαι ικανοποιημένος από τον Παναθηναϊκό. Εντάξει πλέον δεν περιμένω η ομάδα να παίξει μπάλα τέτοια ώστε να χειροκροτηθεί στην Τούμπα όπως κάποτε επί Κυράστα αλλά τώρα έχουμε φτάσει στο άλλο ακρο δυστυχώς.Δεν πιστεύω θα κερδίζαμε αν δεν είχε αποβληθεί ο Πάμπλο. Ελπίζω την Τετάρτη με ΑΕΚ να πάμε καλύτερα.

Πες μου πια φαση εννοεις γιατι δεν καταλαβα,δεν τους ξερω τους παιχτες σας:-k

Ρε φιλε ελεος,ειδατε να παιζετε μπαλα σημερα;Αλλο το οτι ειμασταν χαλια σημερα κι εμεις,αλλο να λεμε και αμπαλιες,πριν αποβληθει ο Γκαρσια την μπαλα απο το κεντρο δεν καταφερατε να περασετε,κι οταν δεν σας κοβαμε εμεις τα καταφερνατε να κοβεστε απο μονοι σας.Μια ευκαιρια κανατε,κι αυτη απο μια επληκτικη μπαλια-τρυπα του Ιβιτς αν δεν κανω λαθος,μονο που την εκανε σε λαθος αμυνα.

Τι να πω,μεγαλη μπαλα παιξατε και στο ΟΑΚΑ οταν χασαμε,2 γκολ απο αμαρκαριστο παιχτη απεναντι σε κενη εστια απο στημενες φασεις,και ενα στο καπακι αμεσως μετα,οταν οι παιχτες μας κουτουλουσαν μεταξυ τους,απο την ανυπαρκτη χαρη στον Δαρλα αριστερη μας πτερυγα

Τι να σου πω,αν σου αρεσε η εμφανιση σας σημερα εμας βολευει,συνεχισε:lol:

Δύσκολο ματσάκι. Την ΑΕΚ δεν την κερδίσαμε καν φέτος.

να που το παο-αεκ εγινε ντερμπι για το ποιος θα παρει προβαδισμα για την κατακτηση της 2ης θεσης!!

κουτσοί - στραβοί στον Αγ. Παντελεήμονα…ε στα playoff ήθελα να πω.

τι να πει κανείς.
για τον Παναθηναϊκό που μου θύμισαν φοιτητικό πρωτάθλημα 7Χ7 που στην άμυνα πετάνε τη μπάλα να φύγει μακρυά και συνήθως πετυχαίνουν αντίπαλο επιθετικό;
για τον Πάοκ που το μόνο που μένει είναι οι μισοί να μαρκάρουν τους άλλους μισούς δικούς τους για άσκηση κατά τη διάρκεια του αγώνα;
για την ΑΕΚ που ο προπονητής ψάχνει για κίνητρο σε παίκτες οι οποίοι δεν έχουν καταφέρει να γίνουν ομάδα, με αντικειμενικά αμυντική γραμμή ομάδας που θα έπαιζε για παραμονή στην κατηγορία;
για την Λάρισα που καταφέρνει να είναι σχεδόν μια ταχύτητα πάνω από τον αντίπαλο, να προηγείται 2 φορές και να χάνει;

αν υπάρχει λόγος να τα δει κάποιος είναι το αποτέλεσμα.
αλλά εν τέλει, μάθε το αποτέλεσμα.
και μπορώ να καταλάβω ότι ο ΠΑΟΚ είχε φτάσει σε πολύ χαμηλό επίπεδο και ακόμη και τα σχετικά απαραίτητα είναι μια βελτίωση και πολύ καλά κάνουν οι οπαδοί του και τον στηρίζουν.
αλλά για τους οπαδούς της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού πραγματικά δεν είναι να βλέπουν τις ομάδες τους να παίζουν έτσι.

#-o#-o#-o#-o#-o

καλά, και ο σιμάο σα γνήσιος καρατέκας μπήκε στη φάση, μη λέμε και ότι θέλουμε ε :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ.
Τα πλέι-οφ είναι ό,τι εκτρωματικότερο έχω δει στο ελληνικό ποδόσφαιρο.
Χειρότερα κι από κείνους τους διπλούς τελικούς κυπέλλου στις αρχές των 90ς.

Να τελειώνουμε σιγά-σιγά…

Ειδα τελικα την φαση.Οχι και διεκδικηση,με τα σκαρια παει,ενω ο Γκαρσια με το πλαι του ποδιου.Καθαρη (δευτερη) κιτρινη,ακομα και απευθειας κοκκινη μπορει να δωθει σε τετοια προβολη.Τεσπα,ηταν ο Ιβιτς μπροστα και εκλεινε το οπτικο πεδιο στον Κακο,λογικα δεν το ειδε.Τραβηγμενη τελικα και η απευθειας κοκκινη στον Γκαρσια,προφανως τον ειχε στην μπουκα απο το Καραϊσκακη.Το περιεργο ειναι οτι ενω βλεπει την “αγκωνια” - σκουντηγμα του Γκαρσια δεν δινει τιποτα και συνεχιζεται το παιχνιδι,και “θυμαται” να δειξει κοκκινη μετα απο 10 δευτερολεπτα,οταν κανουν σπριντ 50 μετρων τα καδρονια του βαζελου για να κανουν τσαμπουκαδες:-kΑχ ρε Γκαρσια,προσεχε κι εσυ λιγο ρε γαμωτο,μονος σου ειχες κλεισει τον βαζελο στο μισο γηπεδο για ενα ημιχρονο…:frowning:

Ο τελευταιος απογονος των αυστραλοπιθηκων ο Καραβουτας ριχνει κλωτσια στον Μουσλιμοβιτς στην μανουρα η μου φαινεται;:-k

είστε ωραίοι νταήδες εκεί στη Θεσ/νικη για αυτό μιλάνε στον ψυχισμό σας κάτι Ψωμιάδηδες και Πάμπλοι Γκαρσία. Και κρίμα γιατί πραγματικά έχω σε εκτίμηση τους βορειοελλαδίτες γιατί έχουν ντομπροσύνη και ευθύτητα, πράγματα που στα δικά μας μέρη γενικά συναντάς πολύ πιο δύσκολα.

νομίζω πως ο Σιμάο άσχετα με το αν μπαίνει άτσαλα δεν έχει καμια πρόθεση να χτυπήσει. Ας μην μπούμε και στη λογική του τι θα μπορούσε και δε θα μπορούσε να δοθεί κίτρινη. Θεωρώ άσκοπο να πω πως π.χ. η κίτρινη που είχε πάρει ήταν τραβηγμένη σε μια διεκδίκιση στον αέρα.

Προσπαθεί 4 φορές να τον χτυπήσει. Και καθόλου να μην το βρει αυτές οι συμπεριφορές πρέπει να τιμωρούνται. Και την κακή προδιάθεση μόνος του την έχει δημιουργήσει. Αν πραγματικά πιστεύετε ότι χάσατε το παιχνίδι από τη διαιτησία προσωπικά νομίζω πως κάνετε λάθος.

οντως , το ειδα μετα…οντως με τα σκαρια πηγε…αλλα οκ και παλι,δεν μπορεις να μιλησεις για “αδικια” που δεν πηρε την δευτερη (?) κιτρινη…Εννοω πως ΑΝ δεν ειχε αντιδρασει ετσι ο Ταρζαν της τουμπας, τοτε μαλλον θα ηταν ο Βαζελος που θα εμενα με 10!γιατι σε τετοια φαση, απλα θα εστιαζαν πανω στο θεμα της διεκδικησης και οχι της εκδικησης!
Δεν πιστευω οτι ειναι τραβηγμενη η κοκκινη γιατι απλα χτυπησε ολοκαθαρα τον παιχτη (προθεση και χωρις να παιζεται ποδοσφαιρο) ασχετα με το οτι δειχνει να κανει “θεατρο” και καλα ο Σιμαο…(καποιος το ειπε και αυτο)
επισης, δεν πιστευω οτι του την φυλαγε ο καραφλας…αν μη τι αλλο, ο μαλακας ο Γκαρσια,θα επρεπε να εχει λιγο πιο καθαρο μυαλο ,λογω πρωην βιαιων αντιδρασεων με τον ιδιο διαιτητη!
αλλα οπως ειπε και καποιος αλλος πιο πριν…“ηταν τσαντισμενο το αγορι”!!!#-o

επαγγελματιας υποτιθεται πως ειναι…και καλα θα κανουν να του κοψουν τη μπαλλα !!αρκετα προβληματα εχει το πρωταθλημα ως εχει.