SWANS - 16/5 Θεσσαλονίκη (Μύλος), 17/5 Αθήνα (Fuzz)

ποιο καλό παιδί ξέρει και μπορεί να με ενημερώσει για τις μέχρι τώρα εμφανίσεις των Swans στο ελλάντα μας;

ευχαριστώ προκαταβολικά…

Μια φορά έχουν παίξει ως Swans το 2011!
(αν είναι αυτό που ρωτάςς).

αυτό ρωτάω, έλεγα μην τυχόν υπήρξε και καμια παλιότερα που δεν γνώριζα… ευχαριστώ man…

Καλά να περάσετε Αγαπητοί Βόριοι… περιμένουμε εντυπώσεις…:slight_smile:

Ξέρει κανείς το πρόγραμμα σήμερα. Έχει support? Τί ώρα βγαίνουν οι Swans?

εχει Support τις πλειαδες(??)

ΠΛΕΙΑΔΕΣ (Θεσσαλονίκη)

Το γυναικείο φωνητικό σύνολο Πλειάδες δημιουργήθηκε τον Μάιο του 2006 στη Θεσσαλονίκη. Στόχος του είναι να συμβάλει, μέσα από την ανάπτυξη έντονης καλλιτεχνικής δράσης, στην προβολή της ελληνόφωνης πολυφωνίας της Ηπείρου, ώστε να αναγνωριστεί η αξία της και να κινητοποιηθούν άμεσα όλοι εκείνοι, που θα μπορέσουν να την υπηρετήσουν και να την παραδώσουν στις επόμενες γενιές.

Με σημαντική εμπειρία στη μελέτη και την ερμηνεία της ελληνικής παραδοσιακής μουσικής, τα μέλη του συνόλου έχουν πραγματοποιήσει σειρά εμφανίσεων, συμμετέχοντας σε διάφορες παραστάσεις στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Ως Πλειάδες πειραματίζονται και συνεργάζονται με σύγχρονους καλλιτέχνες (encardia, Νίκος Κυπουργός, Δημήτρης Σωτηρίου, Ιωάννα Μανωλεδάκη, Στεφανία Παπαμιχαήλ, Λένα Πετροπούλου, Θεόφιλος Σωτηριάδης, Κρατική Ορχήστρα Θεσσαλονίκης και Κώστας Χανής, Rotting Christ, Γιώργος Γάκης κ.ά.), διερευνώντας τη δημιουργική σύζευξη της προφορικής πολυφωνικής φωνητικής παράδοσης με νεωτερικούς τρόπους μουσικής έκφρασης.

Το 2013 κυκλοφόρησε το πρώτο τους cd «Περιπλανώμενες Πλειάδες»

οι πορτες ανοιγουν στις 20:00 (!!!)
αλλα δεν υπαρχει ενημερωση σχετικα με το τι ωρα θα ξεκινησουν :dunno:

Σεξ και βία σήμερα

δυστυχώς τα οικονομικά δεν βοηθάνε και χάνεται το σημερινό… καλά να περάσετε όσοι πάτε…

Kάντε ένα ψυχικό, κάποιος από Θεσσαλονίκη να γράψει τι ώρα ξεκίνησε, πόσο έπαιξε το σαπόρτ, τι ώρα βγήκαν οι swans και πόση ώρα έπαιξαν…
θενς, και καλή εμπειρία 8)

θα τα δεις αυριο ρε. τι θες τα σποιλερ;

Ζωντανή ανταπόκριση από το live μιας και περιμένω να αρχίσει.

2 μπλουζάκια είχε μόνο 15 το ένα.
Το seer 2cd+dvd 20? και σε βινύλιο 25? είχε και μερικά ακόμα cd 15-20?

λόγω πολλαπλών γειώσεων από φίλους, παίζει να έχω περισσευούμενα 20άρια…

ψήνει κανείς;

fake έχω πρόβλημα με την ώρα, παίζει να αργήσω πολύ πολύ να έρθω, γι’αυτό θέλω να ξέρω το πρόγραμμα. track list πριν τις συναυλίες ποτέ :stuck_out_tongue:

εγκρίνω merch.

τέλος πάντων, ό,τι και να γίνει αύριο, ακόμη έχω στο κεφάλι μου τους μετασεισμούς του '11, εξακολουθεί να είναι μέσα στις 5 συγκλονιστικότερες συναυλίες που έχω παρακολουθήσει.

…λες και υπαρχει setlist :lol:. Χυμα παιζουν!

Σεισμος κ καταποντισμος το χθεσινο!

Πως το εννοείτε αυτό κύριε;;;

Μας αρρώστησαν… Όποιος πάει, δε θα το μετανιώσει. Βγήκαν στις 22:30 και έπαιξαν γύρω στα 110 λεπτά.

Μετά το show ήρθαν για αυτόγραφα και φωτογραφίες.

Εμπειρία.-
Ενισχυτές να παίζουν στο 11 στον Μύλο,ποτέ άλλοτε,απ όσο θυμάμαι.Στο πρώτο κομμάτι ήδη είχε καεί ο ένας.
Εντωμεταξύ έπαιζε ο Gira με Gibson Lucille model. Αν άκουγε ο BB.King από καμιά γωνιά τι αιθέριες μελωδίες βγάζει η Gibson του Gira θα πάθαινε κανά έμφραγμα ξέρω γω.:stuck_out_tongue:

Ο Τhor στα percussions μαζί με τον ντράμερ το πάνε σε άλλο level,ενω ο Gira ενορχηστρώνει το χάος.Προσωπικά έπαθα πλάκα με τον μπασίστα.Τι συχνότητες έβγαζε ο πουστς και τι κοπάνημα έτρωγαν οι χορδες…

Εξωπραγματικοί.

(το βάζω και εδώ) Πωλείται εισιτήριο Swans 17/5 Αθήνα. Έχει αγοραστεί κάτι μήνες πριν δικτυακά από το viva.gr, δίνεται στην ονομαστική του τιμή (20?), περισσότερες πληροφορίες εντός.

ωχ… ανταγωνιστής…

βλέπω το δικό σου, και πουλάω άλλα 2… :stuck_out_tongue: