System of a down - Hypnotize

Λεπόν το δεύτερο μισό του νέου πρότζεκτ της ίσως πιο πολυσυζητημένης (για μένα και της καλύτερης) σύγχρονης μπάντας κυκλοφορεί 22 Νοεμβρίου όπως θα διαβάσατε στο αγαπητό μας σάιτ. Το θέμα είναι πως όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να κατεβάσει δύο κομμάτια του δίσκου που ανέβασα, από λάιβ με χάλια ήχο βέβαια, για να δει τι παίζει.

Εγώ τα έχω σπάσει ήδη και περιμένω αριστούργημα. Τους αγαπώ. Γεια σας.

Kill Rock 'n Roll:
http://rapidshare.de/files/5402209/Hypnotize_System_Of_A_Down_-_Kill_Your_Rock__N__Roll.mp3.html

Holy Mountains:
http://rapidshare.de/files/5066331/System_Of_a_Down_-Live_Trabendo-_11._Holy_Mountains.mp3.html

gamhse ta! kai gw to perimenw pws kai pws…

To Holy MOuntains einai apistefth kommatara.
Ante na perasei o kairos pali.

\m/ \m/ \m/

Αντε να ερθει…!!!
Παρεπιπτοντως 21 νοεμβριου ειναι η γιορτη μου…Νομιζω πως ειναι σημαδιακο… :twisted:

Το καινουργο single απο το επερχομενο album Hypnotize των SOAD οπως το επαιξαν εχθες καποιοι ραδιοφωνικοι σταθμοι στο America.
Απολαυστε!
http://rapidshare.de/files/5922997/System_of_a_Down_-_Hypnotize_www.systemofadown.com_by_flo.rar.html

Credits to original uploader.

Σ’αγαπάω. Επιστρέφω με εγκώμια αφού κατέβει.

Να σου πω την αληθεια, το εχω κατεβασει, αλλα δεν εχω προλαβει ακομα να το ακουσω για να εκφερω αποψη.(Δουλεια βλεπεις)

Λοιπόν. Το ακούσαμε, το λιώσαμε και επανήλθαμε.

Η συνέχεια -το δεύτερο μέρος αν θέλετε- του απίστευτου Mezmerize δε θα μπορούσε να είναι κάτι καλύτερο από αυτό. Ένα ακόμα βηματάκι προς τα μπροστά για τους πολυαγαπημένους μας Αμερικανοαρμένιους, με λίγο… διαφορετικό τρόπο από ότι στο προηγούμενο μισό. Έχουμε και λέμε:

  1. Ανεβασμένες κατά πολύ ταχύτητες, τουλάχιστον στα γρήγορα κομμάτια.
  2. Μελωδίες βγαλμένες κατευθείαν από τρελοκομείο, φέρνουν στο μυαλό την “τρέλα” των πρώτων τους κυκλοφοριών.
    2.5) Απίστευτα ριφς και μελωδίες στις κιθάρες. Δηλαδή πολύ μπροστά.
  3. Ένας Τανκιάν από άλλο πλανήτη. Αυτός ο άνθρωπος πραγματικά είναι ο ορισμός του τραγουδιστή. Δε γίνεται να βελτιώνεται ΣΥΝΕΧΩΣ, απλά είναι εξωγήινος, ψεύτικος, ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
    4)ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ κλείσιμο του δίσκου με το Soldier Side, το οποίο (ένα μέρος του) αποτελούσε την εισαγωγή του προηγούμενου άλμπουμ.
  4. Σόρρυ που τα έγραψα αριθμητικά αλλά βαριόμουν να κάνω δεμένο ριβιού, πόσο μάλλον στις 8 το πρωί.

Εν κατακλείδι:
Αν δεχθούμε ως ενιαία την κυκλοφορία των Mezmerize/Hypnotize, ίσως να μιλάμε για την πιο καλή δουλειά της μπάντας έως σήμερα. Αν δε, τις πάρουμε ως ξεχωριστές κυκλοφορίες, το Hypnotize είναι ένας ακόμα εξαιρετικός (τίποτα λιγότερο, ίσως κάτι περισσότερο) δίσκος μίας από τις σημαντικότερες μπάντες του καιρού μας. Πολύ διαφορετικό από το Mezmerize, σαφώς πιο δύσκολο από τον προκάτοχό του, ίιιιιιιιιιιιιιιισως ελάχιστα πιο κάτω ως σύνολο, αλλά δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε τέτοια δημιουργήματα σήμερα. Σε κάμποσα χρόνια ίσως.

Αυτά είχα να πω. Ακούστε το και πάνω απ’ όλα ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ.

“They were crying when their sons left, God was wearing black. He’s gone so far to find no hope, he’s never coming back”

Προφήτη μου εσύ.

Έντιτ: Γαμώ τις αλλαγές σελίδας.
Στην προηγούμενη έγραψα πράματα για το άλμπουμ, τρέχτε!!~!!~
<---------

Dead men lying on the harp of the grave
Wondering when saviour comes
Is he gonna be saved?
Maybe you a sinner, into your alternate life
Maybe you a joker, maybe you deserve to die

They were crying when their sons left
God is wearing black
He?s gone so far to find a hope
He?s never coming back
They were crying when their sons left
All young men must go
He?s come so far to find a truth
He?s never goin home

Young men standing on the top of their own graves
Wondering when Jesus comes
Are they gonna be saved?
Moved you to the way the Bishop tells the king his lies
Maybe you a mourner, maybe you deserve to die

They were crying when their sons left
God is wearing black
He?s gone so far to find a hope
He?s never coming back
They were crying when their sons left
All young men must go
He?s come so far to find a truth
He?s never goin home

Welcome to the Soldier Side
Where there?s no on here but me
People all grow to die
There is no one here but me

Welcome to the Soldier Side
There is no on here but me
People on the Soldier Side
There is no one here but me?

22 του μηνός να πάτε να το πάρετε όλοι αυθεντικό, αυτό και το Mezmerize. Είναι must album για μία καλή δισκοθήκη. Εξάλλου σε μερικές περιπτώσεις η πειρατεία πράγματι σκοτώνει τη μουσική…

ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ Γ@Μ@ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ

ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΕΣΤΩ Κ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΤΕ ΤΟ!!!

ΑΞΙΖΕΙ!!!

Poly kaloi diskoi kai oi dyo ontws, alla den nomizw na ftanoun tous 2 prwtous -koryfaious- diskous tous.

Πάρα πολύ καλό album! Πιστεύω ότι το mezmerize/hypnotize είναι ότι καλύτερο κυκλοφόρησε μέσα στο 2005 για τον σκληρό ήχο. Ιδιαίτερα μου άρεσαν το Kill Rock n’ Roll και το Holy Mountains αλλά δεν πρόλαβα να ακούσω το cd πολλές φορές ακόμα. To Soldier Side με το οποίο κλεινει ο δίσκος είναι απλά συγκλονιστικό! Γενικά το Mezmerize/Hypnotize είναι απόλυτο must και το καλύτερο album που έχουν κυκλοφορήσει oι System μέχρι τώρα

Έχω την εντύπωση ότι το Mezmerize είναι αρκετά καλύτερο του HYpnotize…
Το Hypnotize έχει μερικά καλά τραγούδια,αλλά έχει και μερικά τα οποία είναι εντελώς χαζά…Στιχουργικά κυρίως(π.χ. U-Fig,Vicinity Of Obsenity)…

Και το Mezmerize είχε στιχουργικά χαζά τραγούδια (cigaro, this cocaine…). Γενικά πιστεύω ότι και τα δύο είναι πολύ καλά, με το Hypnotize πιο ισορροπημένο (όλα τα τραγούδια είναι από καλά εώς πολύ καλά), ενώ το Mezmerize είχε και 1-2 μέτρια.

Χμμ…τι παιζει εδω?Ειμαι απο τους λιγους που ειδαν με κακο ματι την εμπορικοτητα του mezmerize και καλωσορισαν την επιστροφη στην τρελα με το hypnotize?Δεν λεω,και ο πρωτος ειναι δισκαρα,αλλα ρε παιδια εδω μιλαμε για παρανοια,οχι πλακα!Τα κομματια ειναι ενα και ενα,πιο βαρια,πιο γρηγορα,με πιο πολλους στιχους και λιγοτερο εμπορικα,οτι πρεπει δηλαδη για να μεινουν στην ιστορια!

Υγ.θα τους δουμε αραγες ποτε live?

willow

Λοιπον επιτελους το πηρα και με 2 φορες μονο που το χω ακουσει μεχρι στιγμης(προβλεπεται λιωσιμο), συμφωνω στα περισσοτερα με το review του Unholy…Ειδικα σε αυτο για τον Τανκιαν… :wink:
Ξεχωρισα 3-4 με το πρωτο ακουσμα:Dreaming,Hypnotize,Holy mountains,She’s like heroin,Soldier Side.

Υγ.θα τους δουμε αραγες ποτε live?

[-o< [-o<

Αυτό που δεν μπόρεσα να καταλάβω ποτέ είναι πως κάποιοι με το που χαρακτηρίσετε ένα τραγούδι ως εμπορικό, αμέσως το θεωρείται χάλια. ας πούμε το smells like teen spirit επειδή είναι εμπορικό θα το θεωρήσουμε μούφα?

Αυτό που δεν μπόρεσα να καταλάβω ποτέ είναι πως κάποιοι με το που χαρακτηρίσετε ένα τραγούδι ως εμπορικό, αμέσως το θεωρείται χάλια. ας πούμε το smells like teen spirit επειδή είναι εμπορικό θα το θεωρήσουμε μούφα?[/quote]

Συμφωνώ απόλυτα…