System of a down - Hypnotize

Υπάρχει και το εξωτερικό =)))
Ας ελπίσουμε σε ευρωπαική περιοδεία το συντομότερο.

Θα συμφωνήσω μαζί μου!! :roll:
Πιστεύω ότι απλά ΓΑΜΑΕΙ το cdάκι…δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω!

Αυτό που δεν μπόρεσα να καταλάβω ποτέ είναι πως κάποιοι με το που χαρακτηρίσετε ένα τραγούδι ως εμπορικό, αμέσως το θεωρείται χάλια. ας πούμε το smells like teen spirit επειδή είναι εμπορικό θα το θεωρήσουμε μούφα?[/quote]

Όντως, κάτι εμπορικό δεν είναι κατ’ ανάγκην και χάλια. Ίσως βέβαια τελευταία το “Εμπορικό=Χάλι μαύρο” να έχει γίνει λίγο κανόνας. Με τις εξαιρέσεις του τύπου SOAD (για να μη βγούμε και off-topic) να τον επιβεβαιώνουν!!
Όσο για το “Smells Like…”, δεν είπε κανείς ότι είναι μούφα επειδή ήταν/είναι εμπορικό! Το “Smells Like…” και να μη γινόταν γνωστό…πάλι μούφα θα ήταν… :smiley: :lol: :D/

Βασικά, θα διαφωνήσω ως προς την εμπορικότητα. Οι system όπως και η metal σκηνή, ευτυχώς ή δυστυχώς είναι στα όρια του να τις θεωρήσουμε underground σκηνές. Το ότι κάτι κάνει επιτυχία μεταξύ των μελών της (Hypnotize/ Mezmerize) κυρίως σημαίνει ότι πρόκειται για δισκάρα, η οποία καθιερώνεται μεταξύ ατόμων που δεν επηρεάζονται από εμπορικότητα- δημοσιότητα- marketing.
Να ήταν ένα συγκρότημα, που το παίζουν από το πρωϊ ως το βράδυ το mad και το ράδιο, και ο μέσος όρος ηλικίας του fan club είναι τα 11, τότε να πω ότι ναι, πολλοί επηρεάστηκαν από την εμπορικότητα του δίσκου και δικαίως μπορούμε να δυσανασχετούμε με την “προπαγάνδα” των media. Οι system έκαναν μεγάλη επιτυχία σε ένα πολύ μικρό τμήμα της αγοράς. Εμείς τους παινεύουμε, αλλά όχι και ότι είναι εμπορικοί. Εμπορικοί είναι οι U2, οι Evanescence και οι Backstreet boys…

Για το Hypnotize θα μιλήσω άλλη φορά. Γενικά πάντως: ΔΙΣΚΑΡΑ!!!

Μήτσο, κάνεις λάθος!! Για δες ποιός δίσκος είναι No.1 αυτή τη στιγμή στην Αμερική…

Το Banana Terracotta, Terracotta pie το έγραψαν επειδή πεινούσαν ;
Επίσης κοροΪδία που το έβγαλαν σε 2 μέρη. Άρμεγμα!

Μία πελώρια μούτζα στο 4. Καλημέρα/νύχτα σας.

Αν βάλεις τη φαντασία σου λίγο να δουλέψει θα καταλάβεις τι συμβολίζουν οι λέξεις banana,terracotta,pie…

Μία μουσική είναι εμπορική από τότε που δημιουργήθηκε (βασικά, όλες είναι εμπορικές, ο βαθμός κατά τον οποίο είναι εμπορικές αλλάζει) και δε γίνεται εμπορική στη συνέχεια. Οι System κέρδισαν (άποψη μου εννοείται) την εμπορική επιτυχία του δίσκου με το σπαθί τους και όχι γιατί έκαναν ένα εμπορικό album. Εγώ μιλάω για την εμπορικότητα του δίσκου, όχι για την εμπορική του επιτυχία.Περίεργος διαχωρισμός, αλλά μου φαίνεται ότι υπάρχει διαφορά (με πιάνιιιεις???). Άσε που ο λόγος που είναι Νο1 (δε το κοίταξα, σε πιστεύω), οφείλεται σε αυτούς που πήραν πρώτα το Mezmerize, το λάτρεψαν και δε περίμεναν να ακούσουν τίποτα άλλο για να πεισθούν να πάρουν το Hypnotize και όχι σε αυτούς που είπαν “Πώπω, όλοι ακούν System, έχουν και ήχο που είμαι πολύ συνηθισμένος να ακούω (σα να το έγραψε ο Φοίβος!), πάω να το πάρω αμέσως!”

Για να καταλάβει όποιος θέλει τους στίχους ή αν έχει άλλη άποψη:
http://www.systemofadownonline.com/

(κάποιος άλλος το είχε προτείνει παλαιότερα στο forum, δε το βρήκα εγώ…)

Σε πιάνω και συμφωνάω απόλυτα!!

ψιτ - τα πιστεύεται αυτά που λέτε ? Οι τύποι πουλάνε επανάσταση με λίγη απο zappa σε εφήβους - Αμερικανάκια. Κάτσε να μην ήταν η Sony απο πίσω και τα λέγαμε.Απλό είναι - Πολύς κόσμος ακούει SOAD επειδή είναι TRENDY.

Θάνατος σε οτιδήποτε τρέντι λοιπόν.
Όλοι με το μέταλ χάμμερ μας στο χέρι και το μπλουζάκι FUCK TRENDS βαδίζουμε χέρι χέρι στο δύσκολο αυτό πόλεμο κατά της εμπορικότητας. Αυτοί είναι οι οχτροί. Εμείς θα σώσουμε τον κόσμο.

Kill With Power.

Εγώ (ΔΕΝ) έχω το proud to be a metalhead !
Φιλαράκι, παραλλήρεις!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…'ΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ…ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΣΚΑΡΑ ΑΠΛΩΣ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ…ΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΣΤ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΞΕΙ ΣΟΝΥ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ…ΗΜΑΡΤΟΝ…:-ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

ENDOFALL:
ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΑΡΑ Κ ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΝΕΜΕΙ Κ Η ΣΟΝΥ…ΑΙΝΤΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ…

Ma kala re paidia, POSO 8yma mporei na einai kapoios gia na foraei mplouza fuck trends?
Akou kei, FUCK TRENDS!!! AAAAAx xaxaxaxaaxaxaxaxaxa!

Τουλάχιστον δεν είμαι εγώ αυτός ο οποίος υποπίπτει σε ορθογραφικά λάθη, λόγω της υπερβολικής απασχόλησης των άνω άκρων του. Λυπάμαι :frowning:

Υπεκφεύγεις. Τυχαίο.Είσαι εριστικός.

Είσαι ο Ρόκαβλον.

Βλέπεις πολύ το The Kopanoi ?
Ποιός είν αυτός ρε τριποντό ?
Ο τόνος πάντως είναι στο στο δεύτερο Ο !

Αυτή η μούτζα στο 4 αργεί; Τόσην ώρα περιμένουν οι άνθρωποι και τη ζητάνε επίμονα…