System Of A Down

Καπου πρεπει να το ειχα ξαναγραψει,η πρωτη επαφη με SOAD και Steal this album,ηταν το 2002,που σαν πρωτοετα,μεσα στη τρουιλα τοτε,το αγορασαμε και για κανα μηνα,γελαγαμε με αυτο,με τα φωνητικα,τα πιτσα πιτσα πεπερονι κτλ:lol:…μετα ομως απο λιγο καιρο,το εκτιμησαμε πραγματικα και κολλησαμε ασχημα,σε σημειο απιστευτο,ολη τη μερα ego brain,bubbles,boom,ι-e-a-i-a-i-o κτλ…οπωτε σαν πρωτη επαφη,ισως να ειναι το αγαπημενο μου τελικα…το toxicity γ@μ@ει,ολα γ@μ@νε,τι να πω τωρα,πως το mezmerize γ@μ@ει ενα κλικ παραπανω απο το hypnotize(αυτα τα 2 τα εχω ακουσει περισσοτερο απο καθε αλλο τους δισκο)?μπουρδες…τι συγκροτηματαρα γαμω!!!

    1. Ας συμμεριστώ τον ενθουσιασμό και την υγιή πώρωση σου. :lol::vibrate:

Συμφωνώ κι εγώ εν μέρει. Εν μέρει διότι δεν μπορώ να ψηφίσω με τίποτα. ΔΕΝ.

Ψήφισα Toxicity γιατί 1) όπως και να χει, είναι ένας απο τους αναγνωρίσιμους δίσκους της δεκαετίας 2) είναι το άλμπουμ που εκτόξευσε τους SOAD και 3) είναι δισκάρα.

Το 3) πάει και στα υπόλοιπα άλμπουμ τους πάντως, δε το συζητάμε, μουσικά τα βρίσκω όλα ισάξια, παρά τις διαφορές του πρώτου ας πούμε με τα τελευταία (με εξαίρεση το Steal This Album που θεωρώ υποδεέστερο).

Φάνμπόϋ αλέρτ;

Δεν είναι θέμα φανμπουσμού. Είναι απλά αναγνώριση μιας απο τις κορυφαίες μπάντες της δεκαετίας και ενός απωθημένου μου για λάιβ.

(τα ίδια έλεγα και για Faith No More βέβαια, μέχρι που τους είδα, επομένως, ποτέ δε ξέρεις…)

Και για μένα toxicity:roll:

Εσένα δε σε ρωτήσαμε. :stuck_out_tongue:

Το έχεις πάρει δικό σου το φόρουμ, αγαπητέ; Σε όποιον απευθύνεσαι θα έχει το δικαίωμα να ομιλεί, ή θα έχουμε χαρτάκια προτεραιότητας;

Παρακαλώ κύριε, στη σειρά σας. Είσθε ο αριθμός #127.

(που σημαίνει πως θα γράψεις στο ποστ υπ’αριθμόν 127 του θρεντ :lol:)

Τέσπα, μη το διαλύσω το τόπικ.

Πάντως μεταξύ Mesmerize και Hypnotize, το πρώτο μου αρέσει λιιιιγο περισσότερο (που όπως βλέπω τώρα, ισχύει για τους περισσότερους εδώ μέσα).

:lol: ου να μου χαθείς ρε…μας το παίζεις και δημοκράτης…

Ευχαριστώ ΙΠΠΟΤΗ ΜΟΥ :oops::oops::smiley:

Fixed και έχεις δίκιο.

Πάντοτε στις υπηρεσίες σας, δεσποσύνη.

Σταματάω το σπαμ, συγγνώμη.

Μην απολογισε,ο χιππης το ξεκινησε το σπαμαρισμα…να τον κανουμε ολοι ρηπορτ εγω λεω:p

Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλλέτω. Εντάξει, στην περίπτωσή μας, το ριπόρτ.

με εξαίρεση το τελευταίο που είναι πατάτα, όλα τα υπόλοιπα είναι δισκάρες, αλλά έδωσα τοξίσιτι γιατί εξαιτίας του παραλίγο να χάσω μια εξεταστική όταν είχε βγει…

η πατατα ειναι το hypnotize?μπαν αμεσως :stuck_out_tongue:

U-Fig & Holy Mountains, να πας να καλλιεργήσεις πατάτες στον κήπο σου κύριε.

πατάτα φορ δε γουίν όμως.

Ομώνυμο και άντε και με το ζόρι σόλτζερ σάιντ και από κει και πέρα ανατομικό μαξιλάρι (Καλογήρου RIP).

αγγίζεις επίπεδα μπόρχα.