Taake/Acherontas/Nadiwrath!

Ε σε αυτο το λαηβ χρειαζεται οντως μολοτωφ…

Ξέρουμε τίποτα για Θεσσαλονίκη???

Kαλή φάση. το ψήνω αν και δεν είμαι και κανας φαν.

Αν μη τί άλλο, πολύ κακό το timing για το συγκεκριμένο live. Ελπίζω να μην υπάρξουν παρατράγουδα…

χαχαχα, δε πρόκειται να γίνει το λάιβ, τους έχουν καταλάβει όλοι μου φαίνεται. κρίμα γαμώτο, μπαντάρα κατα τ’ άλλα οι ταάκε =(

γιατί, τι είναι εκείνη την νμέρα??

Μακρινη ειναι η ημερομηνια.Αλλα να ανακοινωνεται μεσα στο ολο κλιμα
μια συναυλια με 3 “φιλελευθερα” ονοματα ε ειναι καπως.
Αν και εχουν παιξει και οι Marduk στο Αν και δεν νομιζω να υπηρξε προβλημα.

Πες τα!!!

Oι Taake γιατί ακριβώς είναι φιλελεύθεροι?

Ε δεν ειναι γνωστη η ιστορια με τον Mille και την κοντρα για την “ιδεολογια” τους.

Ποια ιδεολογια;

Edit: Για να τα πουμε ξεκαθαρα, μιλαμε για μια μπαντα που γουσταρει να προκαλει. Ας μη ξεχναμε το σκηνικο με τη μαλαπερδα εξω.

Ειμαι σιγουρος πως αναφερεστε σε εκεινο το σκηνικο που βγηκε με μια σβαστιγκα στο στηθος. Αν δεν απατωμαι, το εν λογω λαιβ εγινε στη Γερμανια, μια χωρα που εκ των πραγματων δειχνει μεγαλυτερη ευθυξια σε τετοια θεματα σε σχεση με τον υπολοιπο κοσμο. Κι η τσαντιλα του Μιλλε ηταν φυσικο επακολουθο.

NS; Δε νομιζω. Βλαμμενοι; Σιγουρα.

Όπως είπε ο Ανγκμαρ, ποια ιδεολογία?

Απαντησα με edit. Και btw, αν καποιος εχει βρει ακροδεξιες τους δηλωσεις, πραγματικα ενδιαφερομαι να τις μαθω. Οχι τπτ αλλο, απλα τους ακουω εδω και κατι χρονια κι ουδεποτε επεσε κατι τετοιο στην αντιληψη μου…

A sorry τοτε!My mistake.
Τι να πεις.Ετσι και αλλιως κανενας δεν το δηλωνει φανερα εκτος απο τους
Acherontas που λεγοντουσαν Stutthof και ειχανε και κατι συμβολα γυρω απο
το ονομα τους.

Ατομικά το κάθε member μπορεί και να 'ναι φασιστάκια, δεν το ξέρω αυτό, το γκρουπ όμως δεν είχε ποτέ τέτοιο χαρακτήρα.

Οι Taake ειναι οπως τα ειπαν οι αποπανω απλα βλαμμενοι, ενω και οι Acherontas αλλαξαν το ονομα τους για αυτον ακριβως το λογο, για να μη συγχεονται δηλαδη με ns blackmetal.

προσωπικά θεωρώ παπαριές χαρκτηρισμούς κάποιας μπάντας μόνο και μόνο
επειδή ίσως μερικά μέλη της να έχουν ακροδεξιές, ακροαριστερές ή όποιες άλλες ιδέες!!

Εδώ παίζουν/με μουσική… α όποιος/α τον ενδιαφέρουν αυτά, ας πάει σε κάνα κόμμα…

τα λέω αυτά επειδή έχω βαρεθεί ν’ ακούω για φασίστες κλπ… έλεος πια…

προσωπικά θά πάω να δώ τους Αχέροντας και τους Νάντιραθ :wink:

Δηλαδή, αν πήγαινες σε συναυλία και ο άλλος έβγαινε με τη σβάστικα και έλεγε στο μικρόφωνο ‘‘έξω οι ξένοι, να τους κάνουμε σαπούνια κλπ.’’ δε θα σε πείραζε, επειδή πήγες για τη μουσική.

Η Οταν πας εσυ σε λαιβ στα πανεπιστιμια και λενε τα ιδια για τους φασιστες γιατι πας?
για τη μουσικη η για τη ιδεολογια που εχουν?

Νομιζω οτι αμα πας σε συναυλια με πολιτικο περιεχομενο δεν πας τυχαια… :slight_smile:

φιλικα…