Taake/Acherontas/Nadiwrath!

Για τους Stutthof το ειπα εξαιτιας τους εξωφυλλου του ντεμπουτου τους.

Επισης στο archives στην θεματολογια λεει και NS themes.
Δεν με ενδιαφερει στην τελικη.Κανα 2 αυτιες που εριξα σε ενα αλμπουμ τους
δεν μου κεντρισε το ενδιαφερον.

μέχρι στιγμής δεν μου έχει τύχε ικάτι τέτοιο! Πιστεύω πως θα ξενέρωνα! Δεν ξέρω αν θα έφευγα η όχι…
Στους Marduk 1 φορά ένας ηλίθιος έβγαλε τέτοια σημαία, αλλα την μάζεψε αμέσως…

Στους Naer Mataron που καραγουστάρω, εκνευρίζομαι όταν τους γιουχάρουν ή τους φωνάζουν αντιφασιστικά συνθήματα χωρίς να έχουν δώσει καμία αφορμή!!

αν αναφέρεσαι σε μένα, προσωπικά δεν πηγαίνω ούτε και πρόκειται να πάω σε πανεπιστήμια
καθώς δεν μ’ ενδιαφέρει γενικά το κλίμα και η πολιτικη!!

Όσο για το τελευταία, θα συμφωνήσω μαζί σου…

όταν ξέρεις την ιδεολογία της μπάντας και την υποστηρίζεις, δεν πας για τη μουσική!!

Μα δεν του είπα να μην πάει στη συναυλία. Άμα γουστάρει σβάστικες πάει στις σβάστικες, άμα γουστάρει σφυροδρέπανα πάει στα σφυροδρέπανα.

Το είπα επειδή ακριβώς ήσουν κάπως απόλυτος στο θέμα της πολιτικής. Και αυτό που είπες με τα κόμματα είναι άκυρο εντελώς.

Φίλε Leper Jesus, συγνώμη αν “ακούστηκα” απόλυτως όσον αφορά την πολιτική, με την οποία δεν έχω καμιά σχέση κι ούτε θέλω να έχω, αλλά εκνευρίζομαι όταν κριτικάρουν μια μπάντα εξαιτίας της ιδεολογίας
κάποιον μελών της!!

Φιλικότατα Κώστα…:wink:

στο θέμα μας τώρα…Taake/Acherontas/Nadiwrath

Έχει διαφορά να κριτικάρεις μία μπάντα λόγω της ιδεολογίας των μελών της, από το να την κριτηκάρεις επειδή αυτά τα μέλη προσπαθούν και να περάσουν τέτοια μηνύματα μέσω της μουσικής τους. Έχει διαφορά. Για αυτό σου έφερα και αυτό το ακραίο παράδειγμα, ώστε να δούμε ότι δεν είναι όλα ‘‘άσπρο- μαύρο’’.

http://www.metal-archives.com/band.php?id=7538

Χωρις καμια αφορμη πραγματικα.

Πρώτον, δεν θα πέσει καμία μολοτωφ , δεύτερον επειδή “κοτσάρανε” διάφορους ρούνους στο εξώφυλλο τους 10 χρόνια πριν (και βάλε) τους κάνει άμμεσα φασίστες???

Μπράβο σου!

Διακρίνεται η οξυδέρκεια σου , η δημοκρατικότητα σου και το ανοικτό σου πνεύμα το οποίο έχει τάση προς την απύθμενη ηλιθιότητα!

Το όνομα τους έχει αλλάξει σε Acherontas (μήπως βρε και το όνομα του αρχαιοτάτου ποταμού, το οποίο αμφιβάλλω ότι γνωριζεις που στο καλό τοποθετείται γεωγραφικά στον χάρτη της Ελλάδος) διότι ότι ιστορία είχανε ανήκει εδώ και αρκετά χρόνια στο ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

Οπότε άσε τις ιδεολογίες σου, που ανήκουνε στην σφαίρα του δημοτικού όπως και η παιδεία σου άλλωστε , και εάν θες έλα να απολαύσεις την συναυλία αλλιώτικα ρίξε καμιά μολότωφ στην μάπα σου.

Εις υγείαν σου!

Που να λεγε κι ο δυσμοιρος ο ντεθστερ οτι τον ενδιαφερει κιολας…
Κατα τα αλλα, περιορισε τις πολλες “δημοκρατιες”… Λεξη που δεν αναφερθηκε πουθενα

για τον Kaiadas το ξέρω…
οπως ανέφερα πριν, δεν μ’ εχοχλεί αφόσον δεν προκαλεί :wink:

Ειναι παντελως ηλιθιο να πας σε μια συναυλια για να αποδειξεις ποσο ουαου αντιφα εισαι, μην πας αμα σε χαλαει.

Ελα ρε, στο πισω μερος του A Blaze γραφει ωραια πραγματα, παω να το καψω αμεσως!

Γενικως δεχτειτε οτι αυτοι οι τυποι πολλες φορες λενε πραγματα που δεν πιστευουν μονο και μονο για να προκαλεσουν! Πχ το ολο θεμα με τον Σατανισμο στο ΒΜ κατα 95% ειναι image, οι περισσοτεροι ειναι αθεοι απλα βαζουν πενταλφες γιατι καλως η κακως η μουσικη τους συνδεθηκε με αυτην την αισθητικη.

Αν ημουν Αθηνα θα πηγαινα μαλλον και πιστεψτε με η συγκεκριμενη “ιδεολογια” μου φερνει εμετο, αλλα θα ειμαι εξωτερικο. Αν και τωρα που το σκεφτομαι αυτο το live στα Εξαρχεια αυτην την περιοδο δυσκολα θα γινει. Γιατι καλα αυτα που λεμε εμεις εδω μεσα, αλλα καποιοι δεν ειναι τοσο ψυχραιμοι/χαλαροι…

Ακομα θυμαμαι την επικη συναυλια των Satanic Warmaster. :lol:

Κυριως επειδη δεν εγινε. :lol:

Καλα σ αυτο συμφωνω 100%. Υπαρχουν σπουδαιοτερα πραγματα να το “αποδειξει” καποιος που θεωρει τον εαυτο του “αντιφα”

τι ακριβως ειχε γινει τοτε?

α, τιποτα ιδιαιτερο. Ακριβως επειδη δεν εγινε. Φοβοντουσαν λεει επεισοδια και μαλλον ακυρωθηκε αυθημερον.

Πιστεύω ότι πρέπει να αξιολογηθούνε μουσικά , είτε λέγονται Acherontas είτε Slayer (μήπως ξεχάσανε οι φίλτατοι metal / thrashers τα θρυλικά εξώφυλλα των Slayer, τις φωτογραφίες τους και τα σχόλια τους ??? Λέω εγώ ρε παιδί μου μήπως τα ξεχάσανε και πάνε και κάνουνε head banging τσάμπα…Εάν δεν ξέρουνε ή εάν έχουνε ξεχάσει ,τότε να κάνουνε ένα flashback…)

Σχετικά με το εάν είναι NS ή όχι οι Acherontas τότε διαβάστε OFFICIAL ΆΠΟΨΗ ΤΟΥΣ , στα αγγλικά, τώρα όποιος δεν ξέρει αγγλικά…Shit happens!

“Acherontas from the beginning as Worship in 1997 had an occult philosophy lyrically and their only subject that deals with the NS movement were the rune magic as was used in the occult side of NS, ancestors worship and some pagan reports about our fatherland. We never screamed in our lyrics about White Power, Sieg Heil etc. We have dealed with occult themes
The only thing that deals with NS was the name and the name was a misanthropic attitude towards humanity, in general and in not a specific group of people
About why we changed the name? We decided to give a stronger occult image in the band as we have no any interest to support the band mortals that stand only in the name and not to our art. All of them who try to find strength by the name and not by the True Art that the band performs are not welcome in our order. We will never regret for things we’ve believed and have acted in our lifes and we’ll never do. The years of propaganda against Christianity have passed but not regretted.
Acherontas is not NS band and never was. "

Άντε και καλή χρονιά!

Υ.Γ. Μήπως και το όνομα της μπάντας “Acherontas” είναι NS ??? Βρε, ανοίξτε κανά βιβλίο Ιστορίας / Μυθολογίας / Γεωγραφίας και κανά λεξικό για σωστή ορθογραφία και μετά πετάξτε μολότωφ!

Ααααααα…επειδή παρέλειψα…Για κοιτάξτε μία λίστα συγκροτημάτων που είμαι σίγουρος ότι ακούγατε, αγοράζατε τους δίσκους τους και γουστάρατε!

Ξεκινάμε!

  1. Συνεντεύξεις Dark Funeral σε zines, εποχή 1ου Δίσκου…δηλώσεις υπέρ Ολοκαυτώματος!
    2.Dark Throne (Norsk Arisk Black Metal βλέπε Transylvanian Hunger)
    3.Burzum (Μάλλον πρέπει να βάλετε καραόκε από πάνω για να τραγουδάτε εάν δεν σας αρέσουνε οι στίχοι)
    4.Morbid Angel ( Δηλώσεις του Vincent στα πρώτα album)
    5.Τiamat ( Με το πρώην όνομα τους ως “TRIBLINKA”)
    6.Βlack Funeral
    7.Unleashed
    8.Asphyx (στο πρώτο album φωτογραφία με SS κονκάρδες!)
    9.Marduk

Mην μιλήσω για Πολωνία, Ρωσσία και Γερμανία γιατί η λίστα δεν θα τελειώσει…

Όπως καταλαβαίνετε, το black metal από την αρχή της δημιουργίας του είχε, έχει και θα έχει ακραίες τάσεις!!

Άλλωστε αυτή είναι η ιδεολογική του διαφορά από τα άλλα είδη του metal!

Τώρα εάν κάποιος δεν γουστάρει την όλη ιδεολογία , έχει το δικαίωμα επιλογής δηλαδή να μην το ακούει και όχι να χρησιμοποιεί απειλές!

Τα μεγαθήρια της σκηνής κανείς δεν τα κατέκρινε, απεναντίας όλοι μας αγοράζαμε δίσκους τους και τα υποστηρίζαμε, οπότε οτιδήποτε έχει να κάνει με το προγονολατρικό και τον αρχαίο πολιτισμό το θεωρούμε φασιστικό και ΝS…έλεος!

Το Black metal ήτανε , είναι και θα είναι εναντίον όλων των θρησκευτικών και πολιτικών συστημάτων!

Είτε μας αρέσει, είτε όχι!

Εις υγείαν!

Νταξει μην λέμε ο,τι να ναι όμως, ο Martin tvn Asphyx είναι δηλωμένος αριστερός εδώ και χρόνια, νομίζω και άλλοι από την μπάντα.

Οκ, τσέκαρε φωτογραφίες από τα πρώτα album και δες τι κονκάρδα φοράει totenkopf!!!..μόνο αυτό…τι αριστερός μου λες τώρα:lol:

E κι επειδή φοράει; Ξέρεις πόσοι πανκιδες φόραγαν σβαστιγκες από αντίδραση;