Taake/Acherontas/Nadiwrath!

Καλά τώρα… νομίζω ότι απευθύνομαι σε άτομο με νοημοσύνη…έλεος δηλαδή ,δεν γεννήθηκα το 2008…και το Punk πρόλαβα, και το 80’s metal κτλ!

Οκ, άντε να βγούμε ολοι με σβάστικες ( που να μου κοπούν τα χέρια )και να βγάλουμε έτσι για αντίδραση φωτογραφίες!

Να πάμε να κάψουμε και καμιά εκκλησία και να δείρουμε και punk οπαδούς! Έτσι από αντίδραση…

Βρες και μία συνέντευξη από τον παληκαρά των PESTILENCE (τα SIEGE HEIL πηγαίνανε σύννεφο σε κάθε live τους, ASPHYX , ΒΟLT THROWER κτλ.

http://www.voicesfromthedarkside.de/interviews/vandrunen.htm

Enjoy!

Περί Slayer: Αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ σε ποιο εξώφυλλο/φωτογραφία/σχόλιο υποστήριζαν ναζιστικές ιδέες οι Slayer. Όχι τίποτε άλλο, αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο τόσα χρόνια που τους ακούω. Επίσης θα ήθελα να δω τι ναζιστές είναι αυτοί που στην ίδια μπάντα είναι Κουβανοί, Αμερικανοί και Χιλιανοί.

Περί Acherontas: Το όνομα Acherontas δε μου κάνει για NS. Μου κάνει, όμως, το προηγούμενο τους, το Stutthof. Τώρα μπορώ να πετάξω τη μολότωφ μου;

Χμ, κάπου μου τα μπερδεύεις εδώ…

Καταρχήν ότι θα ονομάζαμε κάποτε και ολόκληρες χώρες ότι καλλιεργούν NS σκηνές, ποτέ δεν το φανταζόμουν. Φαντάζομαι όμως ότι ότι το 5% (και πολύ λέω) των συνολικών συγκροτημάτων που υπάρχουν σε αυτές τις χώρες αρκεί για να ισχυριστείς κάτι τέτοιο.

Λες ότι αυτή είναι η ιδεολογική διαφορά του black με τα άλλα είδη. Αν μπορείς πες που ποιες είναι οι ιδεολογίες των άλλων ειδών metal ώστε να διαλέξω ποια να ακούω.

Εγώ που δε γουστάρων αυήν την ‘‘ιδεολογία’’ δε θα ακούσω κάποιες συγκεκριμένες μπάντες. Black metal θα ακούσω, όμως.

Το black metal είναι ενάντια σε όλα τα θρησκευτικά/πολιτικά συστήματα; Μα, αυτό δεν έρχεται σε αντίφαση με αυτό που είπες πριν; Αφού λες ότι υποστηίζει κάποια ιδεολογία (η οποία ιδεολογικά τυγχάνει να υποστηρίζεται και από ένα συγκεκριμένο πολτικό σύστημα). Επίσης ο σατανισμός θεωρείται θρησκευτικό σύστημα ή όχι; Διάλεξε ποια από τα δύο υποστηρίζεις γιατί και τα δύο μαζί, δεν…

Όσον αφορά για τις μπάντες που post- αρες.

Σου απάντησε και ο Ζαφείρης. Ο Lemmy όταν ήταν στους Hawkwind και ζούσε σε κοινόβια με αναρχικούς και χίππηδες φορούσε μία σβάστικα σε κονκάρδα. Ήταν νεοναζί, ε;

Επίσης, αφού ο Vincent είναι ρατσιστής αυτό σημαίνει ότι οι Morbid Angel είναι NS, ε; It’s OK, βολεύομαι και με την Tucker περίοδο.

Δείξε μου, αν θες, ναζιστικούς στίχους των Burzum.

Γενικώς, ρε φίλε, μια μανία βλέπω να μας βγάλεις όλους τους black metal- άδες ναζί. ‘Νταξ’, το έχουν προσπαθήσει πολύ εδώ και χρόνια να την καπελώσουν έτσι αυτήν τη μουσική, αλλά δεν τους βγαίνει, τι να κάνουμε. Επίσης,για να μην ανοίξουμε την ίδια κουβέντα, διάβασε στην προηγούμενες σελίδες τη διαφορά του να πιστεύεις μια ιδεολογία και του να περνάς ιδεολογικά μηνύματα μέσω της μουσικής.

Καλά, ρε μεγάλε, μας δουλεύεις; Μου αρέσει που κοτσάρεις και τη συνέντευξη από κάτω. Στη συνέντευξη ο Martin λέει ότι το έκανε σε μία συναυλία ο Mameli και μάλιστα για συγκεκριμένο λόγο, που δε θυμάται. Επίσης αναφέρει ότι δεν έχει να κάνει με ναζιστικές ιδεολογίες και ότι μία ζωή προσπαθεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του από αυό το περιστατικό.

Εσύ τώρα, διαβάζωντας αυτά, μας έγραψες αυτά: Βρες και μία συνέντευξη από τον παληκαρά των PESTILENCE (τα SIEGE HEIL πηγαίνανε σύννεφο σε κάθε live τους. Ωραίος.

Κάθεστε και τον παίρνετε στα σοβαρά;
Ο τύπος λέει ότι να 'ναι.

Δίκιο έχεις, απλώς αρκετοί μπορεί να ψαρώσουν μιας και υποτίθεται ότι βάζει και συνεντεύξεις που τον επιβεβαιώνουν.

Martin ειναι δηλωμενα αριστερος, παντως 100%

[QUOTE=Leper Jesus;524985]Περί Slayer: Αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ σε ποιο εξώφυλλο/φωτογραφία/σχόλιο υποστήριζαν ναζιστικές ιδέες οι Slayer. Όχι τίποτε άλλο, αλλά μου φαίνεται περίεργο που δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο τόσα χρόνια που τους ακούω. Επίσης θα ήθελα να δω τι ναζιστές είναι αυτοί που στην ίδια μπάντα είναι Κουβανοί, Αμερικανοί και Χιλιανοί.

Οκ…αφού θέλεις τα φώτα μου πάρε ένα ηχηρό παράδειγμα των Slayer , έτσι για να γουστάρεις:

Θες και άλλο??

“Hanneman’s interest in Nazi war medals and Nazi Germany is illustrated by many of his lyrics. Those interests in the Nazis began with medals given to him by his father, including some taken from a dead Nazi soldier.His most prized medal is his Knight’s Cross, which he bought from a Slayer fan for $1000.
Hanneman’s lyrics for the song “Angel of Death” led to accusations of Slayer being Nazi sympathizers] The track details the actions of Nazi doctor Josef Mengele at the Auschwitz concentration camp during World War II.”

Αλλά όλα αυτά είναι “παιδικά” παραδείγματα και το internet υπάρχει στην διάθεση σου για να δεις και εσύ με ίδια σου τα μάται!
Επίσης εάν έχεις, όντως ,vinyl από Slayer ( και όχι cd -ακια από το Metropolis) θα έβλεπες ότι περάσανε και αυτοί από την NS κουλτούρα.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Μην κοιτάς τι βγάζουνε τα γνωστά groups πλέον…είναι mainstream.

Περί Acherontas: Το όνομα Acherontas δε μου κάνει για NS. Μου κάνει, όμως, το προηγούμενο τους, το Stutthof. Τώρα μπορώ να πετάξω τη μολότωφ μου;

Μπα…δεν το κόβω να την ρίχνεις με τίποτα την μολότωφ…και από ότι έχω ακούσει θα έρθει αρκετός κόσμος να παρακολουθήσει το συγκεκριμένο Live…Καλή Τύχη!

Εάν πραγματικά άκουγες Black metal δεν θα περιοριζόσουνα στο 5% αλλά στο 80% αλλά δυστυχώς σε κόβω για Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Old Mans Child φάση…True Black Metalhead δηλαδή:lol:…και ναι , δυστυχώς για σένα, Πολωνία, Ρωσσία , Γερμανία, Βραζιλία ακόμα και η Χιλή έχουνε NS συγκροτήματα…ψάξε και θα δεις.

Λες ότι αυτή είναι η ιδεολογική διαφορά του black με τα άλλα είδη. Αν μπορείς πες που ποιες είναι οι ιδεολογίες των άλλων ειδών metal ώστε να διαλέξω ποια να ακούω.

Μεγάλο Παιδί είσαι, ψάξε μόνος σου , δεν νομίζω να χρειάζεσαι και καθοδήγηση.

Εγώ που δε γουστάρων αυήν την ‘‘ιδεολογία’’ δε θα ακούσω κάποιες συγκεκριμένες μπάντες. Black metal θα ακούσω, όμως.

Άντε καλή ακρόαση με Mayhem kai Cradle of Filth.

Το black metal είναι ενάντια σε όλα τα θρησκευτικά/πολιτικά συστήματα; Μα, αυτό δεν έρχεται σε αντίφαση με αυτό που είπες πριν; Αφού λες ότι υποστηίζει κάποια ιδεολογία (η οποία ιδεολογικά τυγχάνει να υποστηρίζεται και από ένα συγκεκριμένο πολτικό σύστημα). Επίσης ο σατανισμός θεωρείται θρησκευτικό σύστημα ή όχι; Διάλεξε ποια από τα δύο υποστηρίζεις γιατί και τα δύο μαζί, δεν…

Περί σατανισμού, ιδεολογίας και θρησκείας σου παραθέτω το Official site για να λυθούνε οι μεταφυσικές σου περιέργειες :

http://www.churchofsatan.com/

Επίσης, αφού ο Vincent είναι ρατσιστής αυτό σημαίνει ότι οι Morbid Angel είναι NS, ε; It’s OK, βολεύομαι και με την Tucker περίοδο.

Χαίρομαι για την απάντηση σου.

Δείξε μου, αν θες, ναζιστικούς στίχους των Burzum.

Ορίστε κύριε, διάβασε γιατί σε διακατέχει όντως μια ασχετοσύνη:

http://www.burzum.com/burzum/library/text/burzum/vii/

Θες να σου δείξω μήπως και τα εξώφυλλα ( γεμάτα NS ρούνους κατ 'εσέ) και τους στίχους των Burzum…?? Έλεος…Άντε ,τράβα Norway να ρίξεις και εκεί μολότωφ…Καλό Ταξίδι!

Αχ αχ αχ…τι θα κάνω με εσένα…είπαμε μην κοιτάς τι υποστηρίζει πλέον…υπάρχει και παρελθόν…το οποίο δεν θέλουμε να κοιτάμε…μήπως??

Οκ, πειστήκαμε ότι είναι αριστερός ο Martin αλλά ο κύριος Martin δεν κάνει την διαφορά…

Ενώ συγχωρούμε όλα τα γνωστά συγκρότηματα που έχουνε κάνει κατα καιρούς (δεκαετίας) φασιστικές δηλώσεις, οι ΤΑΑΚΕ & ΑCHERONTAS στον Καιάδα…Καλός είσαι και εσύ…

Υπάρχουνε άτομα που θέλουνε να πάνε στην συναυλία και θα πάνε , οπότε κενές οι απειλές σου, εκτός και εάν πιάσεις face to face τον TAAKE και τον Acheronta και τους εκφράσεις την δυσαρέσχεια σου…To ΗΙΤ & RUN το κάνουνε τα κουνέλια…

Ωραίος είμαι.

Fan των Cradle of Filth και The Cult??:lol:

Όχι απλά υποτίθεται…απλά όντως βάζω Interviews.

Καλή χώνεψη!

Να πω και γω τη παπαριά μου…

Το θέμα στο τόπικ δεν είναι ούτε οι Burzum, ούτε οι Asphyx, ούτε το NSBM.

Οι Acherontas ίσως είχαν κάποιες “ύποπτες” δραστηριότητες πριν καμιά δεκαετία (και βάλε), αλλά προσωπικά νομίζω είναι πολύ μακρυά πια από αυτό το πανηγυράκι.

Οι άνθρωποι αλλάζουν μέσα στα χρόνια (αν είστε κάτω από 21 είναι λίγο δύσκολο να το κατανοήσετε πλήρως, αλλά όντως συμβαίνει), και όπως έχω συγχωρέσει και δεν παίρνω στα σοβαρά π.χ. τις πρώιμες συνεντεύξεις των Emperor (aν βρείτε πουθενά συνεντεύξεις τους εποχής Mortiis, θα κλάσετε στο γέλιο!), έτσι νομίζω πως καλό θα ήταν να δούμε λίγο πιο “μακροσκοπικά” και αυτή την περίπτωση.

Για τους Taake δεν θα πω γνώμη, γιατί δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους καθόλου (πέρα από μια συνέντευξη-τρελλό γέλιο που είχαν δώσει στο τότε Metal Invader πριν καμιά δεκαετία)

Γνώμη μου: Αν ένα συγκρότημα δεν κάνει ξεκάθαρη προπαγάνδα (δλδ χιτλερικά συνθήματα στους τίτλους ή σβάστικες στα εξώφυλλα κλπ. - σαν εκείνους τους αχρείους υποέλληνες που είχαν εξώφυλλο την Ακρόπολη με τη ναζιστική σημαία), τότε μπορώ να τους ακούσω χωρίς να ενοχλούμαι. Στην τελική η μουσική μετράει, και όχι αν ο κιθαρίστας είναι ναζιστής, εξτρεμιστής, γυμνιστής ή αν γαμάει τσιπούρες…

Μπα…δεν το κόβω να την ρίχνεις με τίποτα την μολότωφ…και από ότι έχω ακούσει θα έρθει αρκετός κόσμος να παρακολουθήσει το συγκεκριμένο Live…Καλή Τύχη!

Διευκρινιζεις λιγο αυτο???:wink:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
πάλι μέσα έπεσες.

Πιο σωστή απάντηση δεν θα μπορούσα να δώσω…απλά νομίζουνε μερικά άτομα ότι θα γίνει συναυλία με κρεμασμένους Εβραίους και θα αποκεφαλίζουνε ομοιώματα του Στάλιν…

Και τα παραδείγματα τα οποία αναφέρω δείχνουνε ότι και γνωστά συγκροτήματα έχουνε κάνει κατά καιρούς περίεργες κινήσεις και δηλώσεις…αλλά που να καταλάβουν μερικοί…έχουνε όρεξη για τσαμπουκά επειδή δεν τους έδωσε λεφτά για καφέ η μαμά…

Cynic (18 ετών…έλεος), δεν χρειάζεται διευκρίνηση απλά θα δείς.

Επειδη τωρα διαβασα οτι εχει ειπωθει σημερα/χτες.
Τα συγκροτηματα που αναφερθηκαν τα περισσοτερα το εχουν “γυρισει” πλεον.
Αν εξαιρεσεις 2-3.Και οπως εχουμε συμφωνησει αρκετοι το 95% ειναι καθαρο image.

To πρόβλημά μου με τα συγκεκριμένα λάιβ έγκειται όχι στα συγκροτήματα, αλλά σε κολλημένους οπαδούς που κάνουν μαλακίες και χαλάνε την αισθητική μου, με ναζιστικούς χαιρετισμούς, σημαίες και λοιπά κλαμπατσίμπαλα. Στην πυρά ρε! Ζώα!

Στο συγκεκριμένο λάιβ δε θα πάω, καθότι δεν έχω ασχοληθεί με Taake, και οι Acherontas δε με ενθουσιάζουν κιόλας…

μου λέει καποιος λίγο τι είναι το NS?

Όπως πούλαγε το ποζεριλίκι στο poser / AOR metal , όπως πούλαγε η Αρβύλα και οι Τιράντες στο Punk έτσι πούλαγε και το ψιλό ΝS -αλλά με ασφάλεια- στα πιο μεγάλα συγκροτήματα.

Όλοι το κάνουνε για τα φράγκα και εμείς πετάμε μολότωφ στους οπαδούς,ωραία Internet μαγκιά…καλύτερη διαφήμιση είναι η χειρότερη διαφήμιση και μερικοί το επιβεβαιώνουνε με τον καλύτερο τρόπο.

Εάν θες να ρίξεις μολότωφ, έρχομαι και εγώ μαζί σου αλλά όχι σε live. Πάμε μέσα στην Βουλή, εκεί που κρύβονται όλα τα αληθινά λαμόγια ( όπως λέει και ο φίλτατος Λιακόπουλος)

:-k:-k που κολλαει τωρα το 18 ετων. Κ παλι δεν προκειται να πατησω στη συναυλια γιατι απλα δεν μ αρεσουνε τα συγκροτηματα… Τωρα τι θα δω δεν ξερω…

Εμένα πάντως οι Acherontas με είχαν ψιλοκουράσει στο λάιβ με τους Mayhem.
Είχαν σκορπίσει λιβάνι πριν αρχίσουν και σε όλο τα λάιβ ήμασταν μαστουρωμένοι.:lol::lol: