Tabs στο internet

χεχεχε!σωστος!!δεν περναει ο καιρος ε?
οχι τπτ αλλο αλλα πρεπει να εξασκηθουμε γτ μπορει να μας σηκωσουν να παιξουμε το φειντ.δεν μπορουμε να απογοητευσουμε το κοινο μας…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

και αν ειμαστε καλοι θα μας παρουν μαζι σε οοολη τη περιοδεια, θα διωξουν τον ραβινο με την αφανα, θα μας δινουν ποσοστα απο τα σιντι και θα πινουμε μπυρες με Shinoda8O 8O

και αν ολα πανε καλα θα γινω προεδρος των ΗΠΑ και το μισο forum θα αφησει φραντζες :stuck_out_tongue:

ολα αυτα αμα μαθουμε να παιζουμε το faint και το what i’ve done?χαχαχ!

λιγα με τον brad γτ ειναι ειδωλο!!

ναι αλλα εμεις ειμαστε μεγαλύτερα είδωλα :stuck_out_tongue:

Επαιζα το απογευμα και μου ηρθε φλασια! Προτεινω Sabbath! Iron Man, Paranoid και Electric funeral. Πρακτικα και πορωτικα:D Ενταξει κανε μια παρακαμψη στο σολακι του Iron man.

Kαι τα 2 εχουν πλεονεκτηματα.Το καλυτερο ειναι πενταγραμμο και απο κατω ταμπ σε αντιστιχια.Το ταμπ βοηθαει σε δυσκολες φρασεις να βλεπεις αμεσως τη θεση και τον τροπο που το επαιξε ο εκτελεστης.αν δεν σαρεσει τ΄’αλλαζεις.βεβαια με το πενταγραμμο μπορεις να διαβασεις τα παντα.καθε παρτιτουρα που γραφτηκε και οχι μονο κιθαριστικα πραγματα που βγαινουν σε ταμπ

για rock Κιθαρα νομιζω ο συνδιασμος παρτιτουρα+tabs ειναι το ιδανικοτερο…οποιοδηποτε απο τα δυο μονο του ειναι ελλειπες…

ειμαστε μεγαλυτερα ειδωλα αλλα σε προιμη κατασταση ακομα…:smiley:

τωρα που το λες δεν ειναια σχημο να δοκιμασω paranoid.το ιδιο και το ιδιο παιζει…

Σίγουρα πληρέστερη η παρτιτούρα, αλλά προτιμώ tabs. Ακόμα κ’ σε προγραμματάκια που έχουν tab & παρτιτούρα μαζί, tab κοιτάω εκτός κι αν θέλω να δω λεπτομέρειες στο phrasing κλπ. που έτσι κι αλλιώς υπάρχουν και στα tabs πλέον…

  • 1…

Τα ξερω και τα δυο, αλλα αμα μελετας ενα κομματι που το ξερεις, βολευει πολλη περισσοτερο η ταμπλατουρα, οποτε με τον καιρο ολο και ξεχναω την παρτιτουρα και μου γινετε πιο δυσκολο να την διαβασω…

ρε παιδες για βοηθειστε λιγο.προσπαθω να παιξω το no more sorrow με τη βοηθεια του guitar pro και δεν ξερω πως να χρησιμοποιησω την πενα?εννοει να την παιζω πανω κατω?ειναι πολυ γρηγορο…

Αρα θες εξασκηση:D

χαχα!θα μου κανεις εσυ εξασκιση στη συναυλια!λολ!
βασικα δεν ξερω πως το παιζω ρε!τις αλλαγες τις ξερω μια χαρα!το χερι της πενας πως το παιζω?:-k

Δοκίμασε αν μπορείς να μην παίζεις πάνω κάτω, γιατί συνήθως έτσι ακούγεται καλύτερα. Εξαρτάται όμως και από το καμμάτι.

Δουλευω και καποια κομματια απο cinderella οπως το heartbreak station και το don’t know what you’ve got till it’s gone και απο lynyrd skynyrd οπως το simple man. Ειναι ευκολα.

ειναι ευκολα αυτα?

εε δεν ξερω αν ειναι του ακουσματος σου,.,lynard skynard?

To don’t know what you’ve got till it’s gone ειναι απλα ακορντα.Εχει και ευκολο σολο. Το heartbreak station εχει κατι αρπισματα στην αρχη αλλα κατα τα αλλα ακορντα. Και το simple man εχει αρπισματα και distortion στο ρεφραιν. Αντε τι αλλο θες??:stuck_out_tongue:

ρε παιδιά μήπως κανεις έχει βρεί κανά tab απο cavalera conspiracy??δεν βρίσκω τίποτα γαμωτο