Tales From The Crypt! Μοιραστείτε τις εμπειριες σας!

έχετε πάει ποτε σε σουβλατζιδικο και οι γυροι πεφταν κατω και ο σουβλατζης τους μαζευε και τους εβαζε στην πιτα ενω δε ξερω και γω τι αλλο ειχε πιασει το χέρι του;

έχετε πάει σε τουαλετες (βλεπε παλιες εποχες underground που δε τις ειχαν καθαρισει για πανω απο 6μηνο) και αναρωτιώσασταν αν θα κολλησετε κάτι με το που θα ακουμπήσετε το πόμολο;

έχετε πάει ποτε απεγνωσμένος να φάτε σε βρώμικο έξω από συναυλία και αντιληφθήκατε ότι δεν έχει καν γευση αυτο που τρώτε;

έχετε πάρει χαμπάρι, ότι τα πατατάκια που σας φέρνουν με την μπύρα δε πάνε χαμένα αλλά τα βάζουν στον επόμενο με αποτελεσμα να φαγατε καποια που ειχαν ριξει λεμόνι και δε ξερω και γω τι άλλο;

σας έχει τύχει σε σουβλατζίδικο ενώ τρωτε να πεταχτει και να χωθει μια κατσαρίδα στη μπλουζα σας;

γενικά ρε παιδί μου, σας έχει συμβει κάτι παρόμοιο και λέτε…πάμε και ο Θεός βοήθος;

μοιραστειτε μαζι μας τις δικες σας Tales From The Crypt!:lol:

(τα περισσότερα αν όχι όλα απο τα παραπάνω μου έχουν συμβει:lol: )

Εγω θυμαμαι σ’ ενα σουβλατζιδικο, παρηγγειλε ενας φιλος μου 2 σουβλακια, και ο τυπας που δουλευε εκει εσκιψε και πηρε δυο κρυα σουβλακια δεν ξερω και γω απο που και τα εδωσε στον φιλο μου. Ο φιλος μου του ειπε: τα θελω χωρις πατατες. Ο τυπος εκει (ο οποιος ειχε μια παραξενη μαυρη λακουβα στο μεγαλο του δαχτυλο) εχωσε τα χερια του μεσα στο σουβλακι, εβγαλε τις πατατες και τα εδωσε στον φιλο μου #-o

Οταν ημουν μικρος ειχα παει σε ενα σουβλατζιδικο και πανω στο παγκο περπαταγε μια κατσριδα :dizzy:, πιο μετα εμαθα οτι αυτο το σουβλατζιδικο το φωναζαν στη γειτονια θανατο:lol:

Ο γύρος του θανάτου που λέμε ε? :stuck_out_tongue:

:lol: Καλό!

Ο αδερφος μου σε σουβλατζιδικο της γειτονιας βρηκε κατσαριδα στις πατατες και οταν το πηγε στον ψηστη ακουσε το εξης:“Εεεε ελα, μια μυγα ειναι μονο…”. Κατσαριδα ηταν αλλα μ’αρεσε η λογικη του ψηστη οτι το να βρεις μυγα στις πατατες ειναι ok.:-s :?

Eπισης στην καντινα του σχολειου μας η βρωμιαρα που ηταν εκει σκουπιζε με το vetex το πατωμα(!) και μετα σκουπιζε με το ιδιο vetex τον παγκο που ακουμπουσε τις τυροπιτες.

Σε ενα σουβλατζιδικο στη Δραπετσωνα πριν κανα δυο χρονια ειχα πρωτομπει μεσα για να παρω ενα διπλοπιτο με γυρο. Και ξαφνικα συνειδητοποιησα οτι ολο το μαγαζι μυριζε γατιλα! :stuck_out_tongue: Εννοειται οτι δεν ξαναπατησα. :lol:

μια φορά έφαγα σουβλάκι και το κρέας ήταν καθαρό…δεν ξαναπάτησα εκεί[-X

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ωραιος ρε! Βρωμικο 4 life! 8)

Σ’εναν γνωστο μου του εβαλαν γυρο με τα χερια. Του υπενθυμισε οτι εφευρεθηκαν οι λαβιδες και εφηγε αηδιασμενος.
Ενας αλλος, ο οποιος πηγε να φαει γυρο καλοκαιρι, ειδε τον σουβλατζη να σκουπιζει τις ιδρωμενες μασχαλες του και να τον ρωταει τι να του βαλει. Το παιδι ζητησε πληροφοριες για μια οδο και εφυγε τρεχοντας.

καλα εισαι, σ’ενα σουβλατζιδικο της περιοχης μου σου βαζουν τα παντα με τα χερια…μεχρι και ντοματα!

Ποιες λαβιδες; Στα περισσοτερα με τα χερια βαζουν…:-s :frowning: :stuck_out_tongue:

Α, ειστε τοσο μπρουταλ εκει κατω? Εμας εχουν διαβασει και κανα βιβλιο του Ζαμπουνη.

στο στρατο στα μαγυρεια κυνηγουσαμε συνεχεια ποντικια. τα ειχαμε δωσει κ ονοματα.
η πλακα ηταν οταν ερχοντουσαν νεοι κ μας βλεπαν τι καναμε…:lol:
για μερικες μερες δεν τρωγανε:p :lol:

Ναι ρε δεν ειμαστε φλωροι σαν και εσας!:stuck_out_tongue:

Παντως εγω απο οσα σουβλατζιδικα πηγαινω μονο σε ενα βαζουν με τα χερια και φορανε και γαντια.

Kαλά το τι έχω δει στα Μαγειρία του στρατού δεν περιγράφεται…(Ειναι και αγία η μέρα σήμερα οπότε σιωπώ…)

Η μοναδική κατσαρίδα που είδα σε ταβέρνα ήταν την μοναδική φορά που πήγα στου Μπαϊρακτάρη. Και η μερίδα γύρου που σέρβιρε ούτε την κατσαρίδα δεν χόρτενε. :thumbdown:

Και οι χειρότερες τουαλέτες που είδα ποτέ ήταν στην εθνική Αθήνας-Λαμίας σε μια καφετέρια/τυροπιτάδικο όπου εκτός της μπόχας, και του σκηνικού γεμάτου με (ξέρετε τι…), κάποιος διεστραμένος είχε πετάξει μέσα στην τουαλέτα μια σπανακόπιτα και ήταν η πιο fucked up σκηνή που είδα. :wacko:

Α και έχω να πατήσω χρόνια σε Goodys και λοιπες π@π@ριές λόγω των εκατοντάδων ιστοριών από φίλους που δούλεψαν εκεί. 8O

Bλέπω τον Ευαγγελάτο θαμώνα του rocking σύντομα…:lol: :lol: :lol:

το πιο σιχαμένο που μου έχει τύχει είναι μια γαιδουρόμυγα μέσα σε τυρόπιτα! αλλά ευτύχως που έχω την εκνευριστική συνήθεια να σκανάρω το φαγητό μου και την είδα πριν την δαγκώσω! ιιιιιιιιιιιιιιιιουουουουουουουυου:dizzy:

Μια φορα η γιαγια μου βρηκε στη τυροπιτα που αρορασε ενα… δοντι…8O