Tarja Live In Athens 10/10/2009

Η Tarja μας ξανάρχετε .

http://airburn-musicnews.blogspot.com/2009/06/tarja-live-in-athens.html

Μονη της??? να το χεσουμε…
αμα δεν ειναι ντουετακι με τον μαρκο:-k

Επιτέλους η Tarja πάλι Ελλάδα!:smiley:

Δελτίο τύπου:

TARJA
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2009
LIVE @ GAGARIN 205

Η ΜΕΘΥΣΤΙΚΗ TARJA ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΟ GAGARIN205

H Tarja, με τη μαγευτική φωνή, επισκέπτεται τη χώρα μας την Παρασκευή, 9 Οκτωβρίου, στο Gagarin 205, για μία μόνο συναυλία, γεμάτη σκοτεινές μελωδίες!

Η γοητευτική λυρική σοπράνο, πρώην ιδρυτικό μέλος και γνωστή ως η σαγηνευτική γυναικεία φωνή των Nightwish, συστήνεται πλέον απλά με το όνομα της…Tarja!

Έχει ήδη στο ενεργητικό της 9 χρόνια επιτυχημένης καριέρας με τους Nightwish, συνεργασίες με μεγάλα ονόματα της metal σκηνής αλλά και με την Εθνική Όπερα της Φινλανδίας, ένα δυναμικό πρώτο ανεξάρτητο άλμπουμ που άγγιξε την κορυφή και έγινε χρυσό και πλατινένιο σε πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, αλλά και ένα πολλά υποσχόμενο δεύτερο άλμπουμ στα σκαριά!

Είναι πλέον φανερό πως τώρα ανοίγει τα φτερά της!

Ο σκοτεινός άγγελος της μέταλ μουσικής, Tarja αποτελεί ένα μουσικό φαινόμενο, καταφέρνοντας να ισορροπήσει ανάμεσα στον κόσμο του metal και της όπερας και να δημιουργήσει ένα αυθεντικό προσωπικό ερμηνευτικό στυλ. Δεν είναι τυχαία άλλωστε, η επιρροή που έχει ασκήσει στην ροκ αλλά και μέταλ σκηνή!

Είτε ως σολίστ με την συνοδεία της Εθνικής Όπερας της Φινλανδίας, είτε δίνοντας συναυλία σε εκκλησία, είτε καθηλώνοντας τα βλέμματα 20.000 fans σε αρένες ανά τον κόσμο, η Tarja παραμένει πάντα αυθεντική και μοναδική!

Αφήστε την να σας ταξιδέψει με την αγγελική φωνή της, στο δικό της μέταλ «λυρικό» μονοπάτι την Παρασκευή 9 Οκτωβρίου στο Gagarin205!

Check: http://www.dailymotion.com/relevance/search/tarja/video/x3m094_tarja-i-walk-alone_music

Τιμή Εισιτηρίου: 30e

Η προπώληση θα ξεκινήσει στις 10 Αυγούστου.

Σημεία Προπώλησης:
Ticket House
Αθήνα ? Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς)
Θεσσαλονίκη ? Μητροπόλεως 102

Online Sales: www.ticketpro.gr

παρα πολλα τα 30ευρω για αυτο το live… θα το σκεφτω πολυ αν θα παω…

Αλλαγή ημερομηνίας για το live της Αθήνας!

TARJA: Αλλαγή ημερομηνίας!

TARJA
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2009
LIVE @ GAGARIN 205

Η μοναδική εμφάνιση της TARJA - γνωστή και ως η «φωνή» των Nightwish ? αλλάζει ημερομηνία και θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Οκτωβρίου στο Gagarin205.

Μία βραδιά γεμάτη σκοτεινές μελωδίες που μόνο η «σοπράνο» του είδους TARJA μπορεί να μας χαρίσει! Αφήστε την να σας ταξιδέψει με την αγγελική φωνή της, στο δικό της μέταλ «λυρικό» μονοπάτι για μία μόνο βραδιά, το Σάββατο 10 Οκτωβρίου.

Η προπώληση θα ξεκινήσει στις 7 Σεπτεμβρίου.

Τιμή Εισιτηρίου: 30e

Σημεία Προπώλησης:
Ticket House
Αθήνα ? Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς)
Θεσσαλονίκη ? Μητροπόλεως 102
Online Sales: www.ticketpro.gr

Support στο live θα κάνουν οιi Kings of Modesty και οι Furnaze όπως και στο live της Θεσσαλονίκης.

Γιατι ολα τα δελτια τυπου πρεπει να ειναι τοσο πανηλιθια και τιγκα στην κλισεδουρα?ακου εκει γνωστη και ως η ¨φωνη" των Nightwish…οτι μα οτι δελτιο τυπου και να χω διαβασει ειναι σαν να γραμμενο απο ΠΑΝΙΒΛΑΚΕΣ και απευθυνομενο σε 12χρονους…αμαν πια…

Γιατι τα 30 ευρα των 12χρονων εχουν ιδια αξια με τα δικα σου… :s

Sti synaylia tha kanoyn support oi Kings of Modesty kai oi Furnaze…

Στη συναυλία θα κάνουν support οι Kings Of Modesty και οι Furnaze, όπως και σε αυτή της Θεσσαλονίκης.

YAAAAAAAAAAAAAYYYYYYYYYYYYYYYYY 8)

Την είχα δει και πέρσυ και τολμώ να πώ ότι μας άφησε όλους άφωνους… :smiley:

1ον επειδή ξελαρυγγιαστήκαμε να τραγουδάμε όλη την playlist (και δυστυχώς δεν διαθέτουμε όλοι τις φωνητικές της υπερδυνάμεις…) :roll:
2ον με την απίστευτη γλυκήτητά της όταν την είδαμε στα Public Megastores :thumbup:
και 3ον και σημαντικότερο…
'Ντάξει…δε νομίζω να χρειάζεται να το πώ…
τα 30 ευρώ δε τα λυπήθηκα καθόλου γιατί η σκηνική της παρουσία και η φωνή της αξίζει ΠΟΛΛΑ περισσότερα!
:bow2: :bow:

Η αλήθεια είναι όμως ότι θα ήθελα να τη δώ πάλι με Nightwish!!! :cry:

Έπεσε τώρα και το σίγουρο 35άρι για PL που είναι μια βδομάδα μετά…:? Από κει που το ψηνα πολύ να πάω να τη δω (καθότι και γω τν θεωρώ φωνάρα) τώρα το σκέφτομαι…:-k

Παιδιά μη διστάζετε να δώσετε 30ε για την Tarja, νομίζω πως θα ανταμειφθείτε και με το παραπάνω…

Πάλι έρχεται η αλογομούρα ; #-o

Καλά ντε τι κοπανιέσαι? Δεν σε ανάγκασε κανείς να πας στο στάβλο :wink:

αν μου διναν 30 με ενα ζευγαρι ωτοασπιδες μπορει να δοκιμαζα

Ναι καλέ την ατάλαντη, απορώ ποιος την παραμυθιάζει να κάνει καριέρα ως τραγουδίστρια… :roll:

Τέλος πάντων, παρά το μέλι που βλέπω να στάζει και έχω κολλήσει είμαι πάρα πάρα πάρα πολύ χαρούμενη που θα έρθει και μάλιστα για 2 συναυλίες. :smiley:

Την προηγούμενη φορά ήταν μαγευτική και είμαι σίγουρη ότι και φέτος θα περάσουμε υπέεεεροχα! [SIZE=“2”]:heart:[/SIZE] Ανυπομονώ… 37 μέρες. :lol:

Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι οι περισσότεροι την προτιμούν live με τους Nightwish (αχχ), αλλά και solo για μένα αξίζει πάρα πολύ. Τα 30e μου φαίνονται λογική τιμή, αλλά ακόμα και για όσους πιστεύουν ότι δεν τα αξίζει, νομίζω ότι απλά μπορούν να την αγνοήσουν. Υπάρχουν χιλιάδες καλλιτέχνες, αλίμονο αν τους εκθειάζαμε όλους όλοι. :stuck_out_tongue:

H φωνή της είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε γυναικα στη ροκ metal σκηνή… Σόρρυ man, καθένας με τα γούστα του…

Δεν πρέπει να έχεις ακούσει και πολλές πάντως.

Και εγώ την θεωρώ την καλύτερη :wink:
Και έχω ακούσει αρκετές…