TEN, Athens 1 Μαρτίου 2013

οι ΤΕΝ στην Αθήνα:

Bat city club, accoustic Show 28.02.2013
Κύτταρο 1 Μαρτίου

Καλή φάση!!!

!!! Από τα αγαπημένα μου AOR συγκροτήματα. Κανονικά θα έπρεπε να είναι πολύ πιο γνωστοί πιστεύω.

(Πάντως οι ίδιοι δεν είδα να έχουν ανακοινώσει ακόμα κάτι)

AOR και acoustic; Κάτι δεν μου κάθεται καλά…

Γιατι ακουστικ γαμωτο, γιατι; Εκει παντως, δεν το συζηταω.

Αααα τωρα ειδα πως εχει 2 ημερομηνιες. Η μια δηλαδη ακουστικ στο μπατ σιτυ και η αλλη κανονικα στο κυτταρο;

Πηγη;

Εδιτ: http://www.metalzone.gr/articles.php?action=details&id=23097&lang=en το ειδα εδω αλλα και στο φβ του κυτταρου με μια γρηγορη ματια.

Να ακουσω Wildest Dreams, Red, Close Your Eyes, Name Of The Rose live ρε γαμωτο, πω, παω να ξεθαψω.

Βασικα Wildest Dreams. Ω θεοι. Ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια.

Α, οκ! Πάιζει και κανονικό σόου; Εκεί θα είμαστε! :smiley:

να το ξαναγραψω

Bat city club, accoustic Show 28.02.2013

Κύτταρο 1 Μαρτίου full show

aor μπαντα που δεν ξερω?? τσεκαρω και επανερχομαι…

…για δες, αξιζει τον κόπο…

[-X Κόβεσαι!

Τσέκαρε με σειρά: Spellbound, Babylon, The Name of The Rose, The Robe

Ωπ, πριν λίγο είδα ότι έρχονται οι κύριοι. Τρομερά καλή φάση, και με δεδομένο ότι τότε θα είμαι σε εποχή που τα πρωινά σπάνια θα πατάω στο σχολείο λόγω επαναλήψεων, κατά 99% θα πάω!!!

Ε, ρε και να πατήσουν κάνα “Lamb To The Slaughter” από τον πρώτο δίσκο τι έχει να γίνει…

μπαντάρα μέχρι το babylon, αφού έφυγε ο burns με τις απίστευτες κιθαριές του, δεν έχω ακούσει νότα.

εξωφυλλάρα (royo) το spellbound, που ήταν και η πρώτη μου επαφή, μετά από κριτική του σειρηνάκη στο invader.

Και ναι, παίξανε το Spellbound στα τελευταία τους live!

[SPOILER]
http://www.setlist.fm/setlist/ten/2012/sala-live-madrid-spain-43dae7e7.html
[/SPOILER]

πάντως να σημειωθεί οτι ο Hughes ,εκτός απο τις φοβερές μελωδίες που έχει γράψει στους ΤΕΝ ,βοήθησε πολύ και τον μεγάλο Bob Catley .Ειδικά το Legends έχει μέσα μόνο διαμάντια .
αν και δεν είναι το στυλ μου ,του αναγνωρίζω οτι οι μελωδίες του είναι killers !

Μόνο ένα από το ντεμπούτο? Ούτε “Close Your Eyes And Dream”, ούτε “Lamb To The Slaughter”…δεν πειράζει, πολύ καλό και αρκετά μεγάλο το setlist, και αναμένεται ενα διασκεδαστικό, τουλάχιστον, λάιβ. Από 'κει και πέρα, ΑΝΤΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ DARE ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ!!!

Δεν ειναι η κλασσικη ΑΟΡ μπαντα οι ΤΕΝ
Οι τυποι εχουν παιξει και αγνο ανοθευτο κιθαριστικο Heavy Metal!!!
Φυσικα εχουν και Αοριλικι που αγαπαμε μεσα σε ολους τους δισκους τους!
Κομματαρες οπως Name Of The Rose,The Robe,Ten Phathoms Deep και δεκαδες αλλα μονο ΑΟΡ δεν ειναι…

Ticket presale starts from 8/01/2013.

Παω για 15αρι μαλλον.

Soundtruck πολυ καλη μπαντα, δυνατο support.

Μακαρι να προλαβω 15αρι, αλλα επειδη δεν εχει ανακοινωθει κατι αλλο για τοτε (εκτος απο το Helloween / Gamma Ray) θα τιμησω και με 20αρι. Αξιζει:metal:.

λογικές οι τιμες…βουρ!!

θα προσπαθησω για 15αρι χωρις να εχω ακουσει πολλα ακομα, δεν παιζει να μη γουσταρω τη φαση…8)

νταξει στάνταρ μεσα, εχουν καποιες τρομερες κομματαρες (red,…rose)…εχω κολλησει την τελευταια βδομαδα…