Tenacious D

O Jack Black ειναι απιστευτος…και το the Metal ειναι κορυφαιο κομματι…
Αν γραφανε “σοβαρη” μεταλ η ροκ μουσικη πιστευετε θα ειχανε γραψει υμνους??εγω το πιστευω διαολε (grohl) … :lol: :lol: :lol:

:lol:
Master exploder και Kickapoo8) Kαι οντως τα ριφφ τους μαμανε και σε αυτο το επιπεδο η ταινια ειναι υπερπληρης και κατι παραπανω απο αξιοπρεπης(οχι οτι στα αλλα επιπεδα δεν ειναι)

Τενασιους προσκυνημα. Υπερκαλτιλα.

Exουν πολλες κομματαρες (πχ Belzeeboss), αλλα το πραγματικα πρωτοπορο κομματι με το οποιο τους γνωρισα, το Tribute, μαλλον εχει τα πρωτεια…

Κορυφαιες στιγμες/στιχαρες:

Aπο το Master exploder:
“I did not mean, (he did not mean)
to blow your mind (to blow your mind)
But that shit happens to me,
all the time”

Aποτο Kickapoo:
“Dio can you hear me?
I am lost and so alone…
I’m askin’ for your guidance,
Wont ya come down from your throne?
I need a tight compadre
Who will teach me how to rock.
My Father thinks you’re evil,
But man, he can suck a cock”

…λίγο παράξενο συγκρότημα , εντελώς αλλού γι αλλού!..καλούτσικοι μου φαίνονται
Μερικά κομμάτια τους είναι φοβερά κ άλλα όμως δεν ακούγονται!
(Δεν το περίμενα αυτό το θρεντ …δεν είναι απ τα συγκροτήματα που ακούγονται κ πολύ)

πω χαλαρά τα σπάνε,και η ταινία και γενικά και 2 μαζί,καλά να τους βλέπαμε live θα ήταν τρελή φάση…
πωπω όσο το φέρνω στο μυαλό μου,τόσο πορώνομαι…


Now playing: Anathema - Alternative 4
via FoxyTunes

τους γουστάρω ΑΠΕΙΡΑ.

είχα φάει τεράστιο κολλημα πριν λίγο καιρό.

ο Black έχει φωνάρα, ο KG παίζει πολυ καλή ακουστική κιθάρα και γενικά έχουν ωραίες μελωδίες και δίφωνα.

Κορυφή είναι το Fuck Her Gently (τρελό γέλιο και το videoclip), Wonderboy, Kielbasa, τι να λέμε τώρα, τα πάντα όλα.

Απίστευτο γελιο και τα 2 dvd, The Complete Masterworks, με το φίλο τους το Lee…

To Metal είναι κομματάρα και live τα σπάει http://www.youtube.com/watch?v=cBtjSHm3ZH0

With Karate I kick your ass…

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:οχι ρε,χαχαχα,ειμαι στα πατωματα τωρα,:lol::lol:

HD?

Αναβαθμισεις το γιουτιουμπ βλεπω. ΓΑΜΗΣΕ το βιντ.

ενα εχω να πω: οι τυποι δεν παίζονται!
η ταινια τους πολυ αστεια… ευτυχως που υπαρχουν και τετοιοι στις μερες μας

χα!γαματοι ειναι:D

οι τυποι ειναι απλα θεοι!!!
πολυ καλοι και πολυ ξεχωριστοι!!
master exploder και τα μυαλλα στα καγκελα!!! το παιζω στο rock band 2 :stuck_out_tongue:

Προσκυνάω!!!Την ταινία την έχω δει τουλάχιστον 15-20 φορές και κάθε φορά την βλέπω πολύ ευχάριστα!Πολύ κάψιμο!!Και τα 2 άλμπουμ τα σπάνε, έχω μάθει απ’έξω την κάθε συλλαβή!
Πάρτε και μερικά βιντεάκια που τράβηξα πέρσι στο Reading festival:
The metal: http://www.youtube.com/watch?v=I34bkt9SQzw
Έναρξη συναυλίας με τον Scott Ian να τους προλογεί:
http://www.youtube.com/watch?v=8LPxg26Y_s4
Bonus: http://www.youtube.com/watch?v=OZBEkKLS7M4

γιγαντιαίοι θεούληδες. ΤΟΥΣ ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :smiley:

Ειναι απλα ΘΕΟΙ, πολυ γελιο… Ο Jack Black ειναι και απο τους αγαπημενους μου κωμικους και εχει και φωναρα…:smiley: Αυτοι οι 2 ειναι κορυφη, γιατι εχουν και αξιολογα τραγουδια και απιστευτο χιουμορ και γενικα ειναι χυμαδιο και γουσταρω.Η ταινια τους σε καποιες στιγμες εχει πολυ γελιο. Ο Jack Black ειναι και γενικα μεγαλος οπαδος της rock και metal μουσικης. Στο School Of Rock, απλα κενταει, ειναι η καλυτερη κωμωδια με μουσικη που εχει βγει. Και θελω να παιξω και το Brutal Legend, που εχει δανεισει εμφανιση και φωνη στον κεντρικο χαρακτηρα. Πρεπει να ‘‘λεει’’ και αυτο. Αν καποιος το εχει παιξει ας πει καμμια γνωμη.

Βασικα ειναι ο κεντρικος χαρακτηρας.Αμα δεις και τις εκφρασεις του.

Πολύ γέλιο η ταινία…
και τα κομμάτια τους είναι κομματάρες!!

Αγαπάμε Black :lol::lol:

Ααααα…και angus συμφωνώ απόλυτα για το school of rock…Την ταινία παίζει να την έχω δει και δέκα φορές…όλο σε κάποιον φίλο την έδειχνα και την ξαναέβλεπα και εγώ…:roll::lol:

γαμανε οι the 'D!!!επισης πρεπει να δω την ταινια τους “the pick of destiny”…
το εχω ξαναποσταρει αλλα δεν πειραζει…γαμαει τοσο πολυ που θα το ξαναποσταρω εδω :stuck_out_tongue:

=D>
αν ξαναδω αυτο το βιντεο αλλη μια φορα, θα βγει χερι να με χτυπησει απο το γιουτιουμπ:-s

:stuck_out_tongue:

δεν εχεις δει την ταινια?[-X

ελληναρας τι να πεις.

οχι,θελω να την δω ομως,υπαρχει στα βιντεο κλουμπια?

nomisteraki οταν ειδα το κομμεντ κατι τετοιο περιμενα να πεις :frowning: