Tennis

τζοκοβιτς ειναι θεος και μονο για το βιντεο εχει ρεσπεκτ

οντως θα παει μπροστα ο τζοκοβιτς (αμα δεις και με τι θηλυκο κυκλοφορει), αλλα δυσκολα θα χτυπησει nadal και federer ακομα, έχει δρομο… Η μάχη για τα νεα ονοματσα παντως θα ειναι τζοκοβιτς και Μονφις

Βασικα μετα την επικράτηση Nadal και στο χορτο μετα την νικη επι του Federer στο wimbledon ο βασιλιας federer πεθανε. Ζητω ο βασιλιας…:roll: Και λενε για τον Nadal οτι εχει ευαισθητα γονατα…:frowning:

Ο Φεντερερ μπορει να εχει φοβερη τεχνικη, αλλα δεν μπορεσε να βελτιωσει το backhand του, και αυτο εκμεταλλευτηκε ο Ναδαλ και νικησε. Κριμας.

Χθες αποκλειστηκε ο Federer απο τον Blake. Πλεον η κορυφη ανηκει στον Nadal. Στις 18 αυγουστου ανακοινωνεται η καινουργια παγκοσμια καταταξη και ο Nadal θα ειναι πρωτος ( και στην θεση που του ανηκει ). Σημερα παιζει στον δευτερο ημιτελικο με Djokovic.

περασε…@#$%^&*

Και νικησε. Πηρε το χρυσο! Πλεον ειναι και ( επισημα ) στην κορυφη της παγκοσμιας καταταξης! Αργοτερα θα παιξει και στο αμερικανικο οπεν.

To έβλεπα γαμώτεν και μου βαλαν στιβό στα μισά…:sleep::thumbdown:

ναι…

Το έδειξε και το απόγευμα ρε. Σιγά μην μας άφηναν χωρίς να δούμε τον μεγάλο τελικο και ακόμα μια επικράτηση του Rafa. 8)

Παίζει κανείς εδώ Τένις; Μόλις άρχισα και θέλω καμμιά συμβουλή για αγορά ρακέτας

καλα εκανες και αρχισες ! γαμαει…
εγω εκανα παλια … γιατι δεν ρωτας τον δασκαλο σου τι ρακετα να παρεις ?

εντιτ : αν θες την γνωμη μου παρε μια wilson γιατι ειναι ευκολες για αρχη και θα σε βολεψει…μια ελαφρια παρε μη σου βγει και το χερι…αλλα γενικα ειναι και τι σε βολευει εσενα …ας πουμε οι prince δεν με βολεψαν ποτε…εναλλακτικα θα σου προτεινα και μια head …

Nαι θα ρωτήσω τη δασκάλα αύριο. Απλά επειδή σερφαρα και βρήκα κάποιες στο ιντερνετ έκανα την ερωτηση

Σημερα ο Nadal νικησε τον Roger Federer σε εναν μοναδικο τελικο ( ιδιαιτερο μαθημα τεννις ) επειτα απο τεσσερις και μιση ωρες αγωνα!!! Το αυστραλιανο open απο σημερα ανηκει στο νουμερο ενα! Νικωντας με 7-5, 3-6, 7-6(3), 3-6 και 6-2 επιβεβαιωσε σε ολους μας γιατι βρισκεται στην κορυφη! ?[It is] very special for me. Is a dream win here, one Grand Slam on hardcourt. I worked very hard the last, well, all my life for improve the tennis outside courts, well, outside of clay,? δηλωσε επειτα τη νικη του. Σημειωτεον οτι ο Nadal ειναι τεννιστας ειδικος στις χωματινες επιφανειες, ειναι πολυ σημαντικο και χρειαστηκε πολυ σκληρη προπονηση για να νικησει σε σκληρη επιφανεια. Συγχαρητηρια, λοιπον! Ειναι μοναδικος!!!

μιλαμε για τεραστιο τουρνουα το φετινο us open. Απολα εχει!

παρτο δω και το γαματο ποντακι εβερ, απο τον αρχοντα

Το χασε ο Φεντερερ ρε γαμωτο! 3-2

Στα 2 πρωτα σετ που ειδα, ο Φεντερερ ηταν πολυ καλος με τον Ντελ Ποτρο να ανεβαινει μονο προς το τελος του 2ου σετ.Εβγαλε και λιγο τα ματια του ο Φεντερερ, αφου στο 5-4 του 2ου σετ ειχε το σερβις, αλλα ο αργεντινος του κανε το μπρεικ. Μετα στο ται μπρεικ ο Ντελ Ποτρο ηταν πολυ καλος και δικαια πηρε το σετ κατα τη γνωμη μου…

τρομερός πόντος!! 8O

όντως απίστευτος πόντος από τον φέντερερ…

Και πραγματικά κρίμα που δεν πήρε και αυτό τον τίτλο.Για μένα είναι και θα είναι ο απόλυτος παίχτης του τέννις, δεν υπάρχει, δεν υπήρξε και δεν θα υπάρξει άλλος σαν και αυτόν!!!


Now playing: Before The Dawn - Dreamer
via FoxyTunes

το πηρε ο θεος και για πρωτη φορα ειναι στο νουμερο 4

το τροπαιο ελιωσε;