Tennis

M’ αρέσει το σκεπτικό του mr_whatsisname ! ;ρ
Αλλά επειδή εγώ -ασχέτως αν αναγνωρίζω (και θαυμάζω) την ανδιαμφισβήτη αξία του Ελβετού- υποστηρίζω ανοιχτά τον Ισπανό: ΈΛΑ Η ΈΚΤΗ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΣΤΟ ΡΟΛΑΝ ΝΑ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΓΚ!! VAMOS RAFA! (;

Νταξει, μιλάμε για τον κορυφαίο τενίστα των τελευταίων ετών. Μπράβο του για μια ακόμα φορά. Οι επιστροφές του είναι απίστευτες. Παίζει τελείως διαφορετικό τένις από τον Φέντερερ, αλλά αυτό φαίνεται ότι είναι το μεγάλο πλεονέκτημά του. Είναι και αριστερόχειρας και κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα για τους αντιπάλους. Ελπίζω του χρόνου να μην είναι πάλι το ίδιο δίδυμο στον τελικό. Θα είναι η πέμπτη φορά :lol:

Μα ισοφάρισε πλέον τον Μποργκ :smiley:

Εννοείται ότι ο Φέντερερ στα ίσα μόνο από το Ναδάλ χάνει και υπερεννοείται ότι το στυλ του Ισπανού με το νεύρο και το ατελείωτο τρέξιμο προκαλεί πονοκεφαλο στο ήρεμο στυλ παιχνιδιού του Ελβετού. Μεγάλη απόδειξη ο αξέχαστος τελικός του 2008 στο Γουϊμπλετον. Σαφώς και τεχνικά ο Φέντερερ είναι ότι καλύτερο θυμάμαι εδώ και χρόνια. Πιο ολοκληρωμένος, πιο “γεμάτος” αθλητής. Τεχνικά ο Φέντερερ είναι του 10 και ο Ράφα του 9,5. Αυτές είναι διαφορές, όμως που αφορούν μόνο αυτούς τους δύο στο απίστευτα ψηλό επίπεδό τους.

Mα κι εγώ έτσι το εννόησα :stuck_out_tongue:
Πάντως προβλέπω το ίδιο δίδυμο στον τελικό του χρόνου, για να μην πω και στον τελικό του Γουίμπλεντον που κοντοφτάνει… Αλλά δε με χαλάει καθόλου! Η αλήθεια είναι πως χαίρομαι να τους παρακολουθώ αυτούς τους δύο- απίστευτοι! :slight_smile:

Μην υποτιματε τον Τζοκοβιτς, μονο ανοδικη πορεια μπορει να εχει, ενω ο Φεντερερ σιγα σιγα θα αρχισει να επηρεαζεται και απο την ηλικια. Προσωπικα ειμαι αντι-Φεντερερ αν και του εχω απολυτο σεβασμο και τον θαυμαζω. Απλα θελω να χανει γιατι μαρεσουν Ναδαλ/Τζοκοβις περισσοτερο σαν τενιστες.

Μια απορία έχω? το wimbledon θα το δείξει καθόλου η νετ ή μπα? απ ότι θυμάμαι τα τελευταία δέκα χρόνια που παρακολουθώ το ρολάν δείχνει τις τελευταίες μέρες που έχουν και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον, αλλά τα άλλα τα έφαγε η μαρμάγκα?

τιποτε αλλο δεν δειχνει η νετ αποτι ξερω.

το wimbledon ανηκει στο supersport χρονια τωρα

True. Μόνο Ρολάν Γκαρός στην κρατική. Wimbledon στη nova. Τώρα αν φτάσει ξανά ο Παγδατής σε κανένα τελικό, μπορεί να μας τον δείξουν… :stuck_out_tongue:

Σκατά, δεν έχω ελπίδα να το δω και φέτος :frowning:

Εντάξει ρε υπάρχουν και τα streaming. :slight_smile:

[B]Ωχ! Θα το ξημερώσουμε πάλι![/B]

Η μοίρα και η κληρωτίδα στον αθλητισμό είναι γνωστό ότι παίζουν άσχημα παιχνίδια και αυτό φάνηκε από την κλήρωση του Γουίμπλεντον ,όπου στον πρώτο γύρο τέθηκαν αντιμέτωποι οι Τζον Ίσνερ και Νικολά Μαχού.

Και αν δεν σας θυμίζουν κάτι τα ονόματα? πρόκειται για το ζευγάρι που στο περσινό βρετανικό Γκραν Σλαμ, ο αγώνας τους διήρκησε τρεις ημέρες και συγκεκριμένα 11 ώρες και 5 λεπτά, με τον Αμερικανό να επικρατεί στο τέλος!

Ο αγώνας ξεκίνησε στις 22 Ιουνίου του 2010, στις 20:13 και διεκόπη λόγω σκότους. Στις 16:05 της επόμενης μέρας, η αναμέτρηση συνεχίστηκε, ωστόσο και πάλι σταμάτησαν να παίζουν για τον ίδιο λόγο, με τα σετ να είναι 2-2 και στο τελευταίο να είναι ισόπαλοι, 59-59 στα γκέιμ.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε στις 24 του μήνα στις 18:48, με τον Ίσνερ να κατακτά το τελευταίο σετ με 70-68, το οποίο είχε διάρκεια 8 ώρες και 11 λεπτά!

:smiley:

προσπερνώντας τη μάλλον τσιμπημένη τιμή του εισιτηρίου, είναι μια ενδιαφέρουσα προσπάθεια:

[U]http://flix.gr/news/to-wimbledon-metaferetai-ston-danao.html[/U]

[B]Οι φίλοι του τένις μπορούν φέτος να απολαύσουν τη μεγαλύτερη διοργάνωση στον κόσμο, το Γουίμπλετον, σε Live Streaming στον υπολογιστή τους.[/B]

Η φετινή είναι η 125η διοργάνωση του Γουίμπλετον, γεγονός που την καθιστά εξόχως ιδιαίτερη. [B]Οι συνδρομητές των broadband υπηρεσιών της Forthnet[/B], θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν αποκλειστικά για ακόμη μία φορά αγώνες μεγάλων αθλητών και δυνατές συγκινήσεις για την κατάκτηση του πιο διάσημου τροπαίου μέσω του novasports.gr.
Χωρίς user name & password και το πιο σημαντικό χωρίς καμία χρέωση, πατήστε play και δείτε στον υπολογιστή σας τα μεγαλύτερα αστέρια του τένις να αγωνίζονται στα κορυφαία κορτ της Μ. Βρετανίας.

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=322359

βλέπω τώρα.!!!

*θεϊκή ατάκα… “…ομορφιές.!!” χαχαχαχα

εδιτ…μα τι ήχους βγάζει η άλλη?? σα σκυλί που θέλει χάδια και βόλτα.!!

Sample τωρα! :p:lol:

Και ομως.! έπρεπε να την ακούσεις.! λες και εχει πέσει κανένα ρέμα και ζητάει βοήθεια, η φωνή της

Μετα το 6-4,6-1 του Τζοκοβιτς απανταει με επισης 6-1 ο Ναδαλ.Παμε ρε Ραφα!

κέρδισε ο Τζοκοβιτς 1-3… μπράβο.!! με το 0-2 που είχε ήταν δύσκολο να αλλάξει…
στις δηλώσεις ο ναδαλ έδινε σόου με μικρόφωνο που δεν δούλευε…:stuck_out_tongue: χαχαχχα…τώρα και ο Τζοκοβιτς

*σε μια στιγμή έγινε κάτι περίεργο…ο άνθρωπος που έκανε την περιγραφή στα αγγλικα, σε μια στιγμή που η κάμερα κέντραρε στις κερκίδες σε μια κυρία γύρω στα 50,είπε(με φωνή απαξίωσης)…: μα ποια είναι αυτή?? θα είναι τρομακτική βραδιά… είναι η γυναίκα μου.!!! :expressionless: :lol:

Θεος γενικα ο σχολιαστης:p
Η ωρα του Τζοκο για το Νο.1 της καταταξης ηρθε.

=(

να φυγει απο 1

Είμαι απαρηγόρητη!!
:cry::cry: