Terra Tenebrosa - The Tunnels (2011)

[I]Στο εξώφυλλο ο Κούκος στέκεται στο όριο μεταξύ φύσης και κοινωνίας σαλπίζοντας ένα σινιάλο και καλώντας τους ανθρώπους να έρθουν σε ένα ταξίδι στο άγνωστο, να γευτούν τους καρπούς της γνώσης, και να τολμήσουν την αναζήτηση για τους θησαυρούς που κρύβονται στο σκοτάδι. [/I]

:!::!::!::!:

παιδια αυτα που λεει ο Κουκος μου φαινεται πως ειναι βασισμενα σε καποια βιβλια ενος ανθρωπολογου και σας το λεω καπως προχειρα συνδεδεμενα γιατι διαβαζω τα βιβλια του εδω και κανα 3 μηνο και αρκετα απο αυτα που λεει και ο τροπος που τα λεει βασικοτερα σχετιζονται με αυτα που διαβαζω, ο χρηστης Πλαντερερ μπορει να σας τα πει και καλυτερα. εκτως αν οι σαμανοι και ενα σωρο αλλες φυλες ειχαν κοινο κωδικα, που ειναι πολυ πιθανο. ο τυπος το εχει καψει οπως φαινεται απο πολλες αποψεις. η οπτικη του οπως εχει συνδεσει αυτη τη θεματολογια και το πως στηριζει την αισθητικη του για το αλμπουμ ειναι φοβερη. δηλαδη σου βγαζει μια εσωτερικη θετικη δυναμη μεσα απο ολη αυτη τη μαυριλα, μια μεσα σε εισαγωγικα αισιοδοξια λεγοντας σου οτι υπαρχει αλλος κοσμος και οτι οι ανθρωποι που θεωρουνται αγιοι στις κουλτουρες τους απαξιωνουν τον ρεαλιστικο κοσμο και οτι με το ολο κονσεπτ θελουν τα χτυπησουν τη πραγματικοτητα.

Τσηρζ παιδιά, όντως καμένος ο Κούκος (με ολοκληρωμένο όραμα όμως) αλλά πραγματικά με σκλάβωσε με την συμπεριφορά του.
Τώρα να πω την αλήθεια, μετά από αυτό, ο δίσκος έχει ανέβει πέντε επίπεδα μέσα μου, μένει μόνο κάποια στιγμή να δώσει ο Κούκος τους στίχους.

[SPOILER]Θενξ μπρέην, δεν έχω ιδέα από Καββάλα (πέρα από τον Α.Ο.Κ.), “enlightenment” ήταν η λέξη που βρήκα, οκ διορθώνω [/SPOILER]

Θα διαβάσουμε αύριο τη συνέντευξη ξανακούγοντας το δίσκο που σίγουρα παίζει για τα 5 της χρονιάς. Παρακαλείται κάποιος να ανοίξει ένα θρεντ για να αποθεώνουμε το μπλογκ του μπλίντιν, χτες στους Αμπσου μόνο γιαυτό συζητάγαμε με τον Πλάντι.

Εντιτ: και το αποκάτω μπλογκ καλό, και η συνέντευξη στον stabbedfuneral ήταν άψογη.

Πολυ χαιρομαι που πραγματικα μια μεγαλη μεριδα του κοινου εδω μεσα εδωσε προσοχη σε αυτα τα τερατα.Μπραβο μπληντινγκ χιστορυ αξια η φαση.Παρακατω παραθετω και εγω την συνεντευξη που μου ειχαν παραχωρησει.Ετσι για την φαση.

http://towardthedarkfuneral.tumblr.com/page/11

και να δώσω και αγάπες στον σταμπεντφχιούνεραλ για το θρεντ και την πολύ καλή συνέντευξη που είχε πάρει, λειτούργησε ως οδηγός. <3

BLEEDING εισαι σωστΟς!KEEP UP THE GOOD WORK!

http://www.youtube.com/watch?v=k6k70HCtjQM&feature=player_detailpage#t=401s

Μπράβο παιδιά για τις συνεντεύξεις :smiley:

update απτο facebook

New album recorded

Aυτο ακριβως ερχομουν να γραψω!!!

με μια μικρή καθυστέρηση να αποθεώσω και γω το Tunnels. ήδη το θεωρούσα δισκάρα, αλλά πρόσφατα το ένιωσα πραγματικά, σε βραδινές ακροάσεις με ακουστικά. Πιθανόν να μιλάμε για τον καλύτερο ακραίο δίσκο των 10ς until now (μαζί με 2-3 ακόμα). Τρομερό το πως αυτή η ritual αισθητική, τοποθετείται πάνω σε έναν τόσο ακραίο καμβά ήχων. one flew over the cuckoo’s nest

καινούργιο κομμάτι.

http://www.youtube.com/watch?v=QpGS2K0huxQ

με ξένισε ολίγον τι
για να δούμε

Μπαμπ για δυο λόγους.
Πρώτον, είναι δισκάρα και είναι μια καλή ευκαιρία να μαυρίσετε αυτές τις -και καλά- φωτεινές μέρες, ακούγοντας το.
Και δεύτερο, ο δεύτερος δίσκος τους θα ονομάζεται “The Purging”, θα κυκλοφορήσει στις 22/2 από την Trust No One και το [B][U]“Black Pearl In A Crystalline Shell”[/U][/B] είναι μια τρομακτική τελειότητα.
Σαν να εντάθηκε η μαυρίλα ή είναι ιδέα μου;

Εντίτ: Δεν γαμιέσαι ρε Φίλιππα!! :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

πάντως το με ξένισε, κυρίως για την αρχή του κομματιού το λέω

ΠΕΙΣΤΗΚΑ.

Στην αρχή τα φωνητικά με ξένισαν και μένα γιατί δεν είχαν αυτό το απόκοσμο που είχαν στον προηγούμενο δίσκο. Αλλά μετά ξεκινάει αποθέωση.
Το μπλακ είναι πιο έντονο και μέχρι και αρκτούρους μου θυμίζει σε κάποιες φάσεις.

Όπως και να 'χει, αναμένουμε με αγωνία.