Επείγον! Πώς πάνε - και πώς γυρίζουν από το Terra Vibe?!?

Ναι ρε παιδια αυτο με το Rock Radio το ξερω,μακαρι να χαμε και εμεις τιποτα τετοιο… οργανωμενο απο σταθμο…:wink:

Εν τελει , και να ταλαιπωρηθεις λιγο για την επιστροφη , ή οπως λεει το παλλικαρι να μεινεις ενα βραδυ στην Μαλακασα … χαβαλε θα εχει … σαν να εισαι σε camping :p… Mην κολλατε… παμε να ειμαστε μια 15αρα τουλαχιστον Slipknot να τα κανουμε πουτ*** … :D:D

ελπίζω να έχει λεωφορεία απο Patsis, πώ μόνος θα πάω κανείς δεν θέλει slipknot απο την παρέα μου όνειρα είχαν αυτοι να έρθουν oi Slayer

και εγω ονειρευομουν Slayer,αλλα και Slipknot ακουω φανατικα οποτε δεν με χαλασε,μακαρι να ταν και οι δυο μαζι χαχαχαχα γιουρουσι θα καναμε και ας εμενα μετα και σε μαντρι…:lol:

Guys, συμφέρει να πάω με τραίνο και να 'ρθω με το πούλμαν??(Big Four Tour)

YΠΕΡΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ

Ακριβώς αυτό έκανα το 2008 και γύρισα με 38 πυρετό σπίτι από περπάτημα, ήλιο, κούραση

Εγώ έχω ορκιστεί ότι στο χωράφι δεν ξαναπάω χωρίς αμάξι

Εγω λογικα θα παω με τρενο (ενταξει και λιγο περπατημα δεν θα μας βλαψει!) και γυρισμο με αυτοκινητο. Εχω ακουσει πως τα πουλμαν ειναι μεγαλη ταλαιπωρια παντως!

ενδεικτικά ο το τραίνο σε αφήνει στο σταθμό της σφενδάλης, που είναι μίση ώρα περπάητημα ως τέραβαιμπ…Όντως κλαιν μισή ώρα, αλλά μες τον καλοκαρινο καυσωνα ειναι γαμήσι ολοκήρωτικό… περπάταγα και έβλεπα την ασφαλτο σαν να ναι πισίνα να τρεμοπαίζει

Το χωριό της Μαλακάσας από το Tera Vibe είναι μακρία; Για τι απόσταση μιλάμε;

790 νυχτερινο λεωφορειο

Πάντως ότι κι αν κάνετε, MHN πάρετε ΚΤΕΛ που λένε οι didiδες στο site. Είχα κάνει τη μαλακία το 2007 και εκτός από το ότι περίμενα πάνω από 2 ώρες στον σταθμό λόγω ενός μπερδέματος στα δρομολόγια, ο @$@#% οδηγός μας άφησε στη μέση του πουθενά και κάναμε και γω δε ξέρω πόση απόσταση μέσα από κάτη χωράφια μέχρι να φτάσουμε (τρέχοντας κιόλας γιατί χάναμε Iced Earth).
To τρένο είναι πολύ καλό για να πας, αρκεί να φύγεις νωρίς και να περπατήσεις το 1- 1,5 χιλιόμετρο από το σταθμό μέχρι το Terra με την ησυχία σου… 20 με 30 λεπτά είναι και φυσικά μπουκάλια νερό, καπέλα, γυαλιά απαραίτητα. Δυστυχώς αν κάτσεις μέχρι τέλους στη συναυλία δεν προλαβαίνεις το τελευταίο…

Η δικιά μου απορία είναι η εξής. Αυτή η συνεργασία με τα λεωφορεία της Sunways ίσχυε μέχρι τώρα μόνο για τα Rockwave ή και στις μεμονωμένες συναυλίες στο Terra, πχ Depeche, Maiden κλπ;;; Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τα τιμήσω για Rammstein αν δε βρω αμάξι…

για λινκιν παρκ ισχυε προπερσι παντως

Ισχύει και στις μεμονωμένες, αλλά εγώ το θεωρώ κλοπή να δώσεις 10-12 ευρώ για ταξίδι μισής ώρας.

Sunways βέβαια δεν υπάρχει πλέον.

με τα ποδια :lol::lol: αν και ο σταθμος σφενδαλη του ΟΣΕ ειναι απο τα καλυτερα ξενοδοχεια ατην Ελλαδα :smiley: εχει παρει και 5 αστερια στον σχετικο οδηγο :lol::lol:

όπως ακριβώς το γράφεις…ίσχυε και στο rockwave και στις μεμονωμένες…δεν ισχύει πλέον

Τα έλεγα εγώ, αλλά δεν μου έδινε κανένας σημασία :stuck_out_tongue: και πόσο προφητικά ήταν τα λόγια μου μέσα στο spoiler :lol::lol:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12389

Ahhh… Well now, I really didn’t like that… :frowning: Που να πάρει, τώρα βρήκαν;;

υπάρχουν ναυλωμένα λεωφορεία,που πάνε στο terra vibe.επίσης,μελεοφωρείο κτελ που το παίρνεις από το παιδίο του άρεως και ανάλογα περν΄λα ή απο μαλακάσα ή από μαρκοπουλ,όπου θα χρειαστεί να περαπτήσεις λίγο γιατί θα σταματήσεις στο κόμβο.επίσης,μπορείσ να πάρεις τραίνο,το οποίο φεύγει από σταθμό λαρίσης και σκάνεισ στάση στη σφενδάλη,όπου σε αφήνει και αυτό περίπου στο ύψος του κόμβου.σε όλες τις περιπώσεις εκτός από τα ναυλωμένα λεωφορεία,θα περπατήσεις.τώρα,αν έχεις αυτοκίνητο,μπορείς να πάς κα με αυτό καθώς πλέον έχει βελτιωθεί ο χόρος στάθμευσης,καθώς πλέον έχουν φτιαχτεί πάρκιν για αυτό το σκοπό και βελτιώθηκε κατά πολύ η κατάσταση.

Παίδες, το εισητήριο του τραίνου μήπως θυμάστε πόσο έκανε???

Λοιπον παιδες θελω ΤΟΣΟ πολυ να παω Sonisphere, αλλα με το φιλο μου το μονο που μας προβληματιζει ειναι το πως θα παμε-γυρισουμε (δεν θα ειμαστε μεγαλη παρεα…). 2008 και 2009 που πηγα Linkin Park ειχα παει με πουλμαν της Sunways. Την πρωτη χρονια ημασταν μιαμιση ωρα και, μεσα στο πουλμαν, τη δευτερη σε μιση ωρα η και λιγοτερο φτασαμε Σταθμο Λαρισης… Οποτε φανταστειτε Sonisphere τωρα που θα γινεται της τρελης τι εχουμε να τραβηξουμε (δεν μπορουσαν να το κανουν ΟΑΚΑ οι ντιντιδες…???) Εγω μενω Παγκρατι και ο φιλος μου Νεα Ερυθραια οποτε σκεφτηκα το εξης. Σταθμο Λαρισης με μετρο οπως παντα, πουλμαν για Τερρα, χωρις κωλοβαρεμα στο τελος, γρηγορα πουλμαν για σταθμο Λαρισης, και απο εκει Ραδιο Ταξι για να τελειωνουμε γρηγορα… Πιστευω αν παω τελικα ειναι η τελεια λυση σε μια τετοια, κυριολεκτικα γεματη, μερα…